• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Makieta bazy transportowej.

Reakcje
554 7 0
#42
Na Twoim miejscu pomyślałbym o wymiarach swoich modułów.
Kolega Brodgaz robi je w standardowych rozmiarach kolejowych, ja kiedyś 50x50, teraz 50x100cm.
Myślę, że trudności pojawia się, kiedy będziesz musiał je precyzyjnie łączyć, maskując krawędzie , zwłaszcza na jezdni.
Ale Twoja wola Panie!:)
 
OP
OP
kizior1989

kizior1989

Aktywny użytkownik
Reakcje
12 2 0
#43
Na Twoim miejscu pomyślałbym o wymiarach swoich modułów.
Kolega Brodgaz robi je w standardowych rozmiarach kolejowych, ja kiedyś 50x50, teraz 50x100cm.
Myślę, że trudności pojawia się, kiedy będziesz musiał je precyzyjnie łączyć, maskując krawędzie , zwłaszcza na jezdni.
Ale Twoja wola Panie!:)
Niestety 50 x 100 to by było za duże do mojego pokoju. Mi chodzi o przestrzeń. Makietę robię dla siebie. Nie na wystawy.
 

Martino

Znany użytkownik
Reakcje
490 8 0
#44
Pomysł na dioramę jest. Trochę takich małych firm w Polsce istnieje więc warto realizować miniaturę. Transport złomu i węgla w przyszłości czy szykuje się zakup nowego zestawu?
 
OP
OP
kizior1989

kizior1989

Aktywny użytkownik
Reakcje
12 2 0
#45
Pomysł na dioramę jest. Trochę takich małych firm w Polsce istnieje więc warto realizować miniaturę. Transport złomu i węgla w przyszłości czy szykuje się zakup nowego zestawu?
Nie na tą chwilę musimy spłacić Volvo. Podsumowując koszty eksploatacji i kredytu wychodzi księgowej, że jeden tydzień w miesiącu Volvo jeździ za darmo. Musimy popracować nad naszą bazą. By się prezentowała pięknie. By jak ktoś koło niej przejeżdża to żeby nie mówił o nas Zdzich Trans.
 
OP
OP
kizior1989

kizior1989

Aktywny użytkownik
Reakcje
12 2 0
#46
Mam koledzy pytanie. A, mianowicie pierwszy raz składam budynki firmy Faller czy je się przykleja do makiety, osadza w podłożu czy mogą stać luzem na makiecie?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#47
Mam koledzy pytanie. A, mianowicie pierwszy raz składam budynki firmy Faller czy je się przykleja do makiety, osadza w podłożu czy mogą stać luzem na makiecie?
Rodzaj i sposób osadzenia budynków na makiecie, czy też dioramie zależy tylko od Ciebie i od tego, gdzie taką dioramę/makietę będziesz przechowywać i w jakiej pozycji. Jeżeli masz dużo miejsca to możesz osadzić budynki na stałe, ale jak diorama/makieta ma stać w pionie, to lepiej budynki zrobić zdejmowane.
Sam musisz zdecydować.
 
OP
OP
kizior1989

kizior1989

Aktywny użytkownik
Reakcje
12 2 0
#48
Z nadejściem wiosny ruszyły prace na bazie. Jest już budka ciecia więc nic już się nie prześliźnie.:ninja: Nasz parking dla aut osobowych został wyasfaltowany, a na plac wprowadził się pomocnik ciecia wierny pies Dafik. Jeszcze trzeba posiać trawę i ogrodzić cały teren.
IMG_20170416_161644.jpg 100_1279.JPG 100_1285.JPG 100_1286.JPG IMG_20170416_161555.jpg IMG_20170416_161704.jpg
 

Ogur

Aktywny użytkownik
Reakcje
31 2 0
#49
Przejazd między miejscami parkingowymi jest dużo dużo za wąski, budka ciecia przemaluj dach bo jest zbyt jednolite. Oprócz tego wszystko jest ładne, projekt mi się podoba :D
 

Martino

Znany użytkownik
Reakcje
490 8 0
#50
Cieć najważniejsza osoba w firmie to i bude musi mieć. Plac parkingowy widzę gotowiec Fallera i rzeczywiście wąsko. Dobrze, że prace idą do przodu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#52
Zaczyna wyglądać coraz ciekawiej. Teraz tylko spatynować budę psa i domek ciecia i będzie dużo lepiej.
 
OP
OP
kizior1989

kizior1989

Aktywny użytkownik
Reakcje
12 2 0
#53
Przejazd między miejscami parkingowymi jest dużo dużo za wąski, budka ciecia przemaluj dach bo jest zbyt jednolite. Oprócz tego wszystko jest ładne, projekt mi się podoba :D
Skoro VW Touran się zmieści to wejdą i inne pojazdy. Dach zostanie pomalowany jutro.
[DOUBLEPOST=1492368857][/DOUBLEPOST]
Sądzac po budce i płytach na ziemi to robisz chyba cementownie :D Bedziesz to malował czy zostawiasz tak?
W przyszłości firma ma zamiar wyasfaltować resztę placu.
[DOUBLEPOST=1492369021][/DOUBLEPOST]
Zaczyna wyglądać coraz ciekawiej. Teraz tylko spatynować budę psa i domek ciecia i będzie dużo lepiej.
Było by dobrze. Tylko jeszcze nie opanowałem tej sztuki. Choć nie wiem czy wypada patynować budynek gdy jest nowy.
 
OP
OP
kizior1989

kizior1989

Aktywny użytkownik
Reakcje
12 2 0
#55
W poniedziałek nastąpi przekazanie pierwszej wywrotki dla naszej firmy. W końcu będziemy mogli dostarczać węgiel i złom. Pozdrawiamy i zapraszamy na Master Trucka w weekend.
 
OP
OP
kizior1989

kizior1989

Aktywny użytkownik
Reakcje
12 2 0
#56
I po wielu perypetiach dojechała do naszej firmy długo wyczekiwana naczepa. Teraz możemy już rozwozić wungiel do naszych lokalnych klientów. Nasz cieć dostał kolejny atrybut władzy - szlaban. Teraz już ma pełną kontrolę nad parkingiem firmy. Teraz czas na rozbudowę taboru firmy.
P.S Proszę nie rugajcie mnie za to jak układam elementy na makiecie. To jest moja wizja. I chcę by to wyglądało ładnie.
IMG_20170809_182245.jpg IMG_20170809_182335.jpg IMG_20170809_182320.jpg IMG_20170809_182258.jpg
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#59
Pojawił się i szlaban to można bezpiecznie wungiel na naczepie trzymać. Cieć, szlaban i naczepa to czarne złoto bezpieczne jak w skarbcu :podstepny: Teraz to już firma ruszy z kopyta.
Czekam na kolejne info z postępu prac na bazie.
 

Podobne wątki