• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Makieta bazy transportowej.

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#22
Strasznie duży kontrast pomiędzy nowym Volvem, a starym Mercedesem. Przepaść lat, ale może to być ciekawy projekt. Tak czy siak, trzymam kciuki za rozwój. (y)
 
OP
OP
kizior1989

kizior1989

Aktywny użytkownik
Reakcje
12 2 0
#23
Strasznie duży kontrast pomiędzy nowym Volvem, a starym Mercedesem. Przepaść lat, ale może to być ciekawy projekt. Tak czy siak, trzymam kciuki za rozwój. (y)
Bo Mercedes będzie woził węgiel ze Śląska lub szkło do pobliskiej firmy Rhenus. A Volvo to już międzynarodówka. Dalekie trasy. Na chwilę będę jeździł ja z ojcem, ale z biegiem czasu i rozwojem firmy tabor będzie kupowany i wymieniany. Przybędzie także kierowców.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#24
No to tym bardziej trzymam kciuki za powodzenie. Pomysł masz fajny, teraz trzeba to powolutku zrealizować. :)
 
OP
OP
kizior1989

kizior1989

Aktywny użytkownik
Reakcje
12 2 0
#25
No to tym bardziej trzymam kciuki za powodzenie. Pomysł masz fajny, teraz trzeba to powolutku zrealizować. :)
Będę to robił powoli, bo nie chcę by makieta była zbyt pusta, ale z drugiej nie chcę by był syf na bazie. Ale też nie chcę by wyglądała jak typowa niemiecka makieta gdzie nawet słup ma swoje miejsce.
 
OP
OP
kizior1989

kizior1989

Aktywny użytkownik
Reakcje
12 2 0
#27
Widzę, że coś drgnęło w temacie!
Proszę mnie poganiać.:D
[DOUBLEPOST=1479243944][/DOUBLEPOST]
Jeszcze raz , jaką baze i gdzie chcesz budować? Tutaj diorame, czy w realu fabryke?
Oczywiście, że tutaj. W realu mogę o tym pomarzyć. To będzie firma transportowa, która zajmuje się transportem międzynarodowym: Niemcy, Francja, Benelux. Transport złomu i węgla: Polska i Niemcy. Tylko wymyśliłem sobie historię, którą będę sukcesywnie rozwijał. Coś w stylu fanpejdżu firmy.
 
J

Jurek ST44

Gość
#28
Gdzieś w głębi kraju znajduje się mała firma transportowa. Nie ważne jakie zyski przynosi. Ważne jak radzi sobie w ciężkich czasach kapitalizmu. Dopiero startujemy w branży transportowej, ale jesteśmy pełni optymizmu. Na początek został zakupiony teren wraz z budynkiem w, którym znajduje się nasze biuro i warsztat. Do tej pory nasze ciężarówki stały pod domem właściciela. Jeszcze wiele pracy przed nami. Trzeba wykończyć parking dla aut osobowych naszych kierowców i poprawić stan budynku. Chcemy także ogrodzić cały teren firmy i zatrudnić dwóch ludzi. Jeden by siedział w dzień i pełnił rolę parkingowego, a drugi miałby pilnować placu w nocy. Oczywiście nie możemy zapomnieć o wiernym towarzyszu każdego stróża czyli psie. Dla niego też musi być miejsce. Tak czy inaczej potrzebne jest lokum dla tych ludzi. Możliwe, że kiedyś nasza firma będzie miała większy teren. W planach jest także płatny parking. Ale na tą chwilę trzeba spłacić czerwone Volvo i kupić łódkę do Mercedesa , by mógł już zacząć zarabiać na siebie. Wszystkie nowinki z naszej firmy będziemy publikować na bieżąco.
Zobacz załącznik 433726 Zobacz załącznik 433727 Zobacz załącznik 433728 Zobacz załącznik 433729 Zobacz załącznik 433730 Zobacz załącznik 433731

Czy ten wpis dotyczy tej dioramy ? Bo takżeś to napisał, jakbyś był w trakcie rozbudowy reala.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#34
No to spokojnie zmieści się w pokoju. Dobrze kombinujesz. To coś takiego jak modułowa makieta kolejowa. W takim razie czekam na fotorelację z postępu prac.
 
J

Jurek ST44

Gość
#35
Nie koniecznie. Bo jak na każdy moduł przypadnie jeden taki plac o wymiarach 35 x 40 cm to wyjdzie około 4 - 5 takich modułów: Parking dla ciężarówek, skład złomu i dojdzie ewentualnie jakaś droga.
35x40 moduł weż chłopie nie rób jaj dla takiego chipsa, lepiejkup se płyte mdf w całości i na niej zrób całość.
 
OP
OP
kizior1989

kizior1989

Aktywny użytkownik
Reakcje
12 2 0
#36
Zresztą to wszystko będzie stało na szafie długości 3 metrów. Więc miejsce mam. A sama makieta będzie wystawiana do zdjęć tylko na taras i na wietrzenie warsztatu.
[DOUBLEPOST=1479245344][/DOUBLEPOST]
35x40 moduł weż chłopie nie rób jaj, dla takiego chipsa to kup se płyte mdf w całości i na niej zrób całość.
Nie, bo ona ma być łatwa w transporcie.
 

Podobne wątki