1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Makieta bazy transportowej.

Dyskusja w 'Dioramy i makiety' rozpoczęta przez użytkownika kizior1989, 12 Stycznia 2016.

1. kizior1989

kizior1989 Aktywny użytkownik

Jutro postaram się zrobić lepsze zdjęcia.

2. kizior1989

Lepsza jakość.
    100_1298[1].JPG 100_1300[1].JPG

3. Abarth

Abarth Znany użytkownik

Naprawde masz 28 lat?

4. kizior1989

Tak, a czemu pytasz?

5. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

To jakiś żart??? Gdzie Ty widzisz lepszą jakość? Kolejne zdjęcia z minimalną głębią ostrości.
    Poczytaj trochę sobie o robieniu zdjęć, o głębi ostrości, to może wtedy Twoje zdjęcia będą pokazywały model tak, żeby można było go dobrze zobaczyć.

6. RaFuS

RaFuS Znany użytkownik

Nie no... Naczepa złapała ostrość, szlaban też. Także nie ma tragedii...
    Może by zrobić fotki innym sprzętem? ;)

7. kizior1989

Lepszego sprzętu w domu nie posiadam. Nie mam zamiaru wspinać się na wyżyny fotografii. Mi się dobrze ogląda te zdjęcia. To jest forum modelarskie nie fotograficzne.
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 13 Sierpnia 2017, Data oryginalnego wpisu: 13 Sierpnia 2017 ---
    Bo naczepa i szlaban są nowymi detalami.

8. kizior1989

Wiem, że chcecie dobrze. Popracuję nad zdjęciami. Ale bez napinki.
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 13 Sierpnia 2017, Data oryginalnego wpisu: 13 Sierpnia 2017 ---
    100_1304.JPG

9. wrocek

wrocek Znany użytkownik

@kizior1989 nie odbierz źle tego co napiszę.
    Cytuję- " To jest forum modelarskie nie fotograficzne" -... Zgadza się, tylko skoro chcesz podzielić się swoimi zbiorami to dziel się "widocznie"! Jeżeli kilka osób zwraca uwagę na ostrość zdjęć to chyba coś w tym jest. Nie pisz, że Tobie ogląda się dobrze bo chyba wystawiasz je dla forumowiczów, a nie dla siebie. Nikt nie piszę tego złośliwie. Jak ktoś ma skomentować to co widzi to musi to widzieć. Ostatnio spotkałem się z forumowiczem, który na "dobrych" zdjęciach pokazuje modele , a na zdjęciach "słabych" umieszcza autka/zabawki/resoraki !!! Chyba nie o to chodzi, prawda?

Ostatnio edytowane: 13 Sierpnia 2017
  10. marekrw

marekrw Użytkownik

Ja tez właśnie rozmyślam nad firmą transportową. W realu taka mam teraz przerzucić ja musze na 1:87.

11. kizior1989

Rozumiem postaram wszystkie rady przeanalizować i zastosować się do nich.

• Doceniam Doceniam x 1
  12. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Kolego @kizior1989. Nie obrażaj się na krytyczne uwagi. Kolega @wrocek dobrze Ci napisał. Musisz popracować nad jakością zdjęć. Z mojej strony powiem tak, Twoje zdjęcia mają za małą głębię ostrości. Tak jak już raz Ci napisałem, poczytaj trochę o robieniu zdjęć typu "Macro", poczytaj o głębi ostrości i wtedy dopiero zacznij pracować nad jakością zdjęć. Te modele naprawdę zasługują na pokazanie ich całej krasy. Jak pokazujesz rozmazane elementy, to trudno ocenić jak wygląda model. :)

• Doceniam Doceniam x 1
  13. Abarth

Abarth Znany użytkownik

Możesz pokazać szlaban od przodu? Bo sam szlaban widać przy końcu ma spora nadlewke która mogłeś nożykiem odciąć.

14. kizior1989

Nie on taki jest. Muszę kupić skalpel i ściąć te nadwyżki plastiku.

15. kizior1989

Od zaprzyjaźnionej firmy IroTrans z Warszawy zakupiliśmy kilka zestawów.
    100_1318.JPG Actros czeka na swoją chłodnię, która musi zostać pomalowana.
    100_1323.JPG 100_1324.JPG Scania otrzymała naczepę od wysłużonego zielonego Mercedesa, który zostanie pomalowany na czerwono.
    100_1325.JPG 100_1326.JPG
    P.S Na placu jest jeszcze jedna Scania, która czeka na część z serwisu.

• Super! Super! x 7
    • Doceniam Doceniam x 1
  16. RaFuS

RaFuS Znany użytkownik

Actimel wciągnięty bo i fotki od razu ostre.:D Modele dopieszczone, dobrze się prezentują.

17. jestrabh

jestrabh Znany użytkownik

Jak sprzęt zakupiony w porządnej firmie to musi być dopieszczony i się podobać. :)Gratuluję zakupu.

18. wrocek

wrocek Znany użytkownik

Super modele i super prezentacja. Tak trzymaj (y)
    Tak na marginesie to czemu nie umieściłeś zdjęć w temacie z Twoimi ciężarówkami?

19. kizior1989

Bo to są firmowe samochody. W tamtym temacie będę pokazywać modele, które przyjadą na mój parking, by przenocować. ;)

20. grzes_rr

grzes_rr Aktywny użytkownik

No i od razu baza nabrała tempa rozwoju, dobry sprzęt to podstawa ;)

Udostępnij