1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Makieta bazy transportowej.

Dyskusja w 'Dioramy i makiety' rozpoczęta przez użytkownika kizior1989, 12 Stycznia 2016.

1. RaFuS

RaFuS Znany użytkownik

Bardzo fajna ta hala z tym biurem, dopieścić kilka detali i już w pełni dobry teren do prezentacji modeli. :)

• Staroć Staroć x 1

2. Jędrek K

Jędrek K Znany użytkownik

Na Twoim miejscu pomyślałbym o wymiarach swoich modułów.
    Kolega Brodgaz robi je w standardowych rozmiarach kolejowych, ja kiedyś 50x50, teraz 50x100cm.
    Myślę, że trudności pojawia się, kiedy będziesz musiał je precyzyjnie łączyć, maskując krawędzie , zwłaszcza na jezdni.
    Ale Twoja wola Panie!:)

3. kizior1989

kizior1989 Aktywny użytkownik

Niestety 50 x 100 to by było za duże do mojego pokoju. Mi chodzi o przestrzeń. Makietę robię dla siebie. Nie na wystawy.

4. Martino

Martino Aktywny użytkownik

Pomysł na dioramę jest. Trochę takich małych firm w Polsce istnieje więc warto realizować miniaturę. Transport złomu i węgla w przyszłości czy szykuje się zakup nowego zestawu?

5. kizior1989

Nie na tą chwilę musimy spłacić Volvo. Podsumowując koszty eksploatacji i kredytu wychodzi księgowej, że jeden tydzień w miesiącu Volvo jeździ za darmo. Musimy popracować nad naszą bazą. By się prezentowała pięknie. By jak ktoś koło niej przejeżdża to żeby nie mówił o nas Zdzich Trans.

6. kizior1989

Mam koledzy pytanie. A, mianowicie pierwszy raz składam budynki firmy Faller czy je się przykleja do makiety, osadza w podłożu czy mogą stać luzem na makiecie?

7. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Rodzaj i sposób osadzenia budynków na makiecie, czy też dioramie zależy tylko od Ciebie i od tego, gdzie taką dioramę/makietę będziesz przechowywać i w jakiej pozycji. Jeżeli masz dużo miejsca to możesz osadzić budynki na stałe, ale jak diorama/makieta ma stać w pionie, to lepiej budynki zrobić zdejmowane.
    Sam musisz zdecydować.

• Popieram Popieram x 1
  8. kizior1989

Z nadejściem wiosny ruszyły prace na bazie. Jest już budka ciecia więc nic już się nie prześliźnie.:ninja: Nasz parking dla aut osobowych został wyasfaltowany, a na plac wprowadził się pomocnik ciecia wierny pies Dafik. Jeszcze trzeba posiać trawę i ogrodzić cały teren.
    IMG_20170416_161644.jpg 100_1279.JPG 100_1285.JPG 100_1286.JPG IMG_20170416_161555.jpg IMG_20170416_161704.jpg

• Doceniam Doceniam x 2
    • Super! Super! x 1
  9. Klocuu

Klocuu Aktywny użytkownik

Przejazd między miejscami parkingowymi jest dużo dużo za wąski, budka ciecia przemaluj dach bo jest zbyt jednolite. Oprócz tego wszystko jest ładne, projekt mi się podoba :D

10. Martino

Martino Aktywny użytkownik

Cieć najważniejsza osoba w firmie to i bude musi mieć. Plac parkingowy widzę gotowiec Fallera i rzeczywiście wąsko. Dobrze, że prace idą do przodu.

11. Abarth

Abarth Znany użytkownik

Sądzac po budce i płytach na ziemi to robisz chyba cementownie :D Bedziesz to malował czy zostawiasz tak?

12. Mafo

Zaczyna wyglądać coraz ciekawiej. Teraz tylko spatynować budę psa i domek ciecia i będzie dużo lepiej.

13. kizior1989

Skoro VW Touran się zmieści to wejdą i inne pojazdy. Dach zostanie pomalowany jutro.
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 16 Kwietnia 2017 ---
    W przyszłości firma ma zamiar wyasfaltować resztę placu.
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 16 Kwietnia 2017 ---
    Było by dobrze. Tylko jeszcze nie opanowałem tej sztuki. Choć nie wiem czy wypada patynować budynek gdy jest nowy.

14. Mafo

Trzeba, bo teraz wygląda zbyt plastikowo. Musisz choć troszkę go przybrudzić, bo ten plastik się za bardzo świeci.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  15. kizior1989

W poniedziałek nastąpi przekazanie pierwszej wywrotki dla naszej firmy. W końcu będziemy mogli dostarczać węgiel i złom. Pozdrawiamy i zapraszamy na Master Trucka w weekend.

16. kizior1989

I po wielu perypetiach dojechała do naszej firmy długo wyczekiwana naczepa. Teraz możemy już rozwozić wungiel do naszych lokalnych klientów. Nasz cieć dostał kolejny atrybut władzy - szlaban. Teraz już ma pełną kontrolę nad parkingiem firmy. Teraz czas na rozbudowę taboru firmy.
    P.S Proszę nie rugajcie mnie za to jak układam elementy na makiecie. To jest moja wizja. I chcę by to wyglądało ładnie.
    IMG_20170809_182245.jpg IMG_20170809_182335.jpg IMG_20170809_182320.jpg IMG_20170809_182258.jpg

• Doceniam Doceniam x 1
  17. Abarth

Abarth Znany użytkownik

Ogromny progres widze w tak krótkim czasie, idziesz w zastraszającym tempie :D

18. kizior1989

Firma się rozwija. Wiesz nie szalejemy z zakupami. Ale też nie napychamy sobie kieszeni. Baza firmy to wizytówka.

19. wrocek

wrocek Znany użytkownik

Pojawił się i szlaban to można bezpiecznie wungiel na naczepie trzymać. Cieć, szlaban i naczepa to czarne złoto bezpieczne jak w skarbcu :podstepny: Teraz to już firma ruszy z kopyta.
    Czekam na kolejne info z postępu prac na bazie.

20. Mafo

Wygląda zapewne ładnie, ale pokaż nam to na ostrych zdjęciach, bo na tych to niewiele szczegółów widać. :)

Udostępnij