• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] A to moja "makietka"

OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
alien1976 napisał(a):
Witam wszystkich ! To mój pierwszy post i mam nadzieję, że nie ostatni :) Muszę przyznać, że makietka super. Ja narazie swoją układam w głowie i zbieram fundusze. Im więcej oglądam Twoją makietę tym bardziej myślę nad budową swojej, najtrudniej zacząć a później.. jeszcze gorzej, bo jak widać zawsze jest ciągle coś do poprawienia, do zrobienia.
Też mam nadzieję że nie ostatni post,sporo tu się nauczysz i dowiesz,Dzięki że makieta ci się podoba,szczerze przyznam że nie było łatwo, głównie chodzi o fundusze i tu się z tobą zgodzę ,wiecznie coś brakuje albo do poprawki.Ale jak zaczniesz to już poleci błyskawicznie .Tak na początek życzę powodzenia w planowaniu i budowie twojej makiety,trzymam kciuki :grin:
P.S
Cieszy mnie to że upodobałes sobie właśnie moją makietę ;) Pozdrawiam.
 

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Marek mnie tez twoja makieta się bardzo podoba szczególnie oczka wodne :grin: ja swoją makietę modułową tez narazie projektuję tyle żę na papierze milimetrowym :???: Budowy rozpocząć nie mogę z braku miejsca i czasu. Ale już we wrześniu czasu i miejsca mi nie zabraknie lecz gorzej będzie z funduszami jak wspomniał kolega wyżej. Cóż trzeba będzie iść do pracki a nockami dłubać przy makiecie. Takie życie. :neutral:
 

alien1976

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Zgadza się Marek, mam zamiar się czegoś dowiedzieć podpytując bardziej doświadczonych modelarzy. I właśnie nasunęło mi się takie oto pytanie. Sorki, jeśli jest głupie i oczywiste ale to dopiero moje początki :) Chodzi mi o to, że tory roco i a-gleise różnią się, zastanawiam się więc czy wagony i lokomotywy produkowane przez firmę Roco bez problemów poruszają się po torach a-gleise, czy na zwrotnicach nie ma problemów itp.
 
OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
:LOL: żadnych docinek uwag?Nawet kamienie pod fundament są ok?!! :D Czyżbym osiagnął profesjonalizm :shock: .WITKOIM gdzie jesteś bo nikt nie chce się czepiać :LOL: :D
 
OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
pepej napisał(a):
Wszystko do d..y rwij i rób od nowa :D
Jasne, tylko kupię piłe spalinową to zrobie porządek,potnę na modóły :LOL:
A tak na poważnie zanim to porwę oczywiście,czy takie ustawienie semaforów jesy prawidłowe?
Jeszcze gdzieś muszę wcisnąć manewrowe.
 

Załączniki

OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
WITKOIM napisał(a):
jestem, jestem
jak znów zacznę się czepiać to Twoi adwokaci się odezwą, że Cię obrażam itp
więc milczę sobie i oglądam :cool:
Siemanko stary pryku ,gdzie ty się podziewałeś?Jak makieta, coś spowolniłeś, op.......sz się!!!!

Apropo semafora na prawym torze to właśnie mam dylemat,ponieważ istnieje przejazd "awaryjny"prawym torem w dół,ktoś mi tak podpowiedział ale na 100% bym głowy nie dał. :sad: Więc nie wiem czy go tam postawić??! :???:
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
marekw111 napisał(a):
Siemanko stary pryku ,gdzie ty się podziewałeś?Jak makieta, coś spowolniłeś, op.......sz się!!!!
no jakoś nie mogę po świętach dojść do siebie z obżarstwa, ale w sobotę ruszam już z makietą- na allegro pokupowałem trochę gratów i będzie dobrze :grin:
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
marekw111 napisał(a):
pepej napisał(a):
Wszystko do d..y rwij i rób od nowa :D
Jasne, tylko kupię piłe spalinową to zrobie porządek,potnę na modóły :LOL:
A tak na poważnie zanim to porwę oczywiście,czy takie ustawienie semaforów jesy prawidłowe?
Jeszcze gdzieś muszę wcisnąć manewrowe.
Ty chyba Mareczku złośnika :D na końcu nie widzisz :LOL:

Odnośnie semaforów Ci nie podpowiem bo sie nie znam, mam jedynie zastrzeżenia do tej chińskiej krzyżówki przed peronem, czemu ona ma służyć ? ( nie wciskaj nic na siłę jak nie jest potrzebne :D!!! )

Swoja droga to fajnie by było jakbyś zapodał plan całego torowiska, tego obecnego i planowanego, bo leci już xx strona wątku, a ja sie nie mogę rozeznać co jak jest połączone :(
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
Pepej
ja mówiłem już Markowi wcześniej na temat tego X przed stacją, że tam jest potrzebny jak plaster na d..e,ale jak się uparł to niech ma X. Ja bym jechał po prostej.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
WITKOIM napisał(a):
Pepej
ja mówiłem już Markowi wcześniej na temat tego X przed stacją, że tam jest potrzebny jak plaster na d..e,ale jak się uparł to niech ma X. Ja bym jechał po prostej.
Hmm, odnaleźć sie w tych 38 stronach nie jest łatwo :) jakoś to przeoczyłem :roll:
Przed momentem dopatrzyłem się, że to jest anglik, a nie typowa krzyżówka , Marek będzie miał więcej możliwych wyjazdów ze stacji, tyle że wizualnie to kiepsko wygląda :sad:
 
OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Masz rację pepej(masz jakieś imię?! ;) ) zanim zacząłem układać tory zrobiłem plan i walnąłem fotę na forum.Komentarze były pozytywne,więc tak ułożyłem.Tak jak mówisz pepej więcej opcji poruszania się po stacji,jak zauwazyłeś jeden peron jest II stronny więc mogę dwa składy wprowadzić w tym samym kierunku jednocześnie ewentualnie przy zablokowaniu toru przy peronie 3 przepuścić skład torem prawym czy odwrotnie a przez tego "anglika" wyjde na właściwy tor. :grin:
 

Podobne wątki