• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] A to moja "makietka"

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
nie, nie jest mi lepiej
nie zasnę dziś :LOL:
wyobraźmy sobie ....................... :LOL:

i nie jestem złośliwy,ale jezioro wykonane bardzo ładnie
ale bubel, że nad linią toru :shock: - to jest moje zdanie i nie złośliwe
zacznij kopać,albo podwyższać tory :LOL: ja już to mam za sobą
 
OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
WITKOIM napisał(a):
zacznij kopać,albo podwyższać tory :LOL: ja już to mam za sobą
Myślę że Ochrona Środowiska na to nie pójdzie,więc nic na to nie poradzę takie mamy przepisy :LOL: A tak poważnie słyszałeś żeby gdzieś przenoszono jezioro? :LOL:
Przetrwało od epoki lodowcowej,więc przetrwa nastepne milion lat :LOL:
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
A tak poważnie słyszałeś żeby gdzieś przenoszono jezioro? :LOL:
jeziora nie słyszałem żeby przenosili
ale na 100% by nie położyli tam torów

no dobra, koniec żartów, ubawiłem się do łez :LOL: i powiedz teraz mi,że coś źle zrobiłem na torcie- od razu wspomnę o jeziorze- teraz już przemilczę już znajomość budowniczych linii kolejowej,że tak budują blisko i pod lustrem wody :D
 
OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
WITKOIM napisał(a):
.......że tak budują blisko i pod lustrem wody :D
A słyszałeś o tej budowli pod kanałem La Manche?Oni naprawdę to wybudowali i to sporo pod lustrem wody,a do tego w wodzie :LOL: :LOL: :D skoro tak bardzo mnie prosisz abym nie komentował twoich poczynań na makiecie OK!! Ale za innych nie ręcze :LOL:
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
:D
tunel pod Kanałem La Manche to inna bajka
ojjjjj, ale Marek się zdenerwowałeś :grin:
a myślałem,że się nie denerwujesz i jakoś krytykę trafną zniesiesz :cool:
a tu załamanie nerwowe,a ja dalej jeszcze karetki nie mam :cry:
 

Kuba1986

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
WITKOIM napisał(a):
:LOL: :LOL:
do wypadku i cięcia dachu to były "pouczenia" :cool: od speców ,ale do jeziora, które jest nad torowiskiem i nie ma tak w realu to jest odpowiedź "przepompownia" :LOL: :LOL:
Bo to nie jest jezioro tylko sztucznie stworzony zalew w miejscu wyrobiska piaskowego. Zalew służy jako zbiornik retencyjny i mała elektrownia wodna.
Pod Alwernią jest taki zbiornik, od jednej ze stron poniżej lustra wody jest cała wieś.
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
Kuba1986 napisał(a):
Bo to nie jest jezioro tylko sztucznie stworzony zalew w miejscu wyrobiska piaskowego. Zalew służy jako zbiornik retencyjny i mała elektrownia wodna.
Pod Alwernią jest taki zbiornik, od jednej ze stron poniżej lustra wody jest cała wieś.
jasne :LOL: a babcia to dziadek :roll:
a poniżej lustra też są tory :?: czy tylko wioska :?:
oczywiście-można wytłumaczyc to na wiele sposobów, jak kto woli w/g uznania
dla mnie nie do przyjęcia, aby lustro wody, jeziora, stawu, smródki i co dusza zapragnie było nad torowiskiem w tak bliskiej odległości, tak jak dla innych wycinanie dachu z auta :D
Zapewne większość się ze mną zgodzi, żebyś Marek poprawił ten poziom jeziora.
I nie czepiam się do wykonania jeziorka bo jest ok
ale czepiam się do położenia jeziorka przy torach :cool:

ps
chyba ja przestanę komentować torcika Marka, bo krytyka tutaj jest nieakceptowana :!:
 
OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Michał a jakby zamiast torów była droga?Pewnie było by OK-ij.Ale uczepiłeś sie tego dachu ,podpowiedziałem ci to bo sam osobiście kilka pociołem,a to co pokazałeś to nie był profesjonalizm.
A kto nie akceptuje tu krytyki :?: :!: ;) ,nawet wskazana,ale wrócę do jeziorka,Kuba ma po części rację to sztuczne zalewisko,zdradzić też muszę,bo kuba już to wspomniał,na końcu tego zalewiska planuje młyn wodny.Nic tu kurcze się nie ukryje,a zatem taki zbiornik jes w pełni usprawiedliwiony :LOL: Nie denerwuj sie Michał,bo to luzacka dyskusja,no i ciekaw jestem twojej karetki.Podoba mi się peron u ciebie,tu ci muszę pogratulować,szkoda tylko że lamp delikatniejszych nie można kupić ,sam szukam podwujnych. :???:
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
sam osobiście kilka pociołem
to masz szrot samochodowy :?: hmm,albo strażak :?: albo........
Nie denerwuj sie Michał,bo to luzacka dyskusja
nie denerwuję się ;)
no i ciekaw jestem twojej karetki
cały cza czeka w modelmanii na dostawę innych kolejkowych rzeczy,aby poszło jedną paczką
Podoba mi się peron u ciebie,tu ci muszę pogratulować
dzięki,ale jeszcze nie dokończony
szkoda tylko że lamp delikatniejszych nie można kupić ,sam szukam podwujnych
zapewne można,ale drogie są. Te były po 12zł więc do zniesienia cena.
Ale uczepiłeś sie tego dachu
teraz uczepiłem się jeziora :grin: ,ale dalej upieram się,że co by nie było po drugiej stronie jeziora to psuje efekt, nawet jak to będzie staw rybny
wieczorkiem wrzucę hacjendę mojej żonki - czyli początki modułu 4 ;)
 

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
ludzie czy wy czasem nie przesadzacie, przecież to tylko makieta, dajcie spokój bo wam cholesterol skoczy, jak autor chce sobie nawet tory pod wodą położyć to niech kładzie, byle mu pociąg chciał śmigać, poza tym Marku to jest Twoja makieta i Ty decydujesz jak ona ma wyglądać, a makieta WITKOIMa jest makietą na której WITKOIM jest twórcą i niech tak zostanie, przestańcie się wpierniczać w cudzą prace.......proszę :D
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
chudy napisał(a):
przestańcie się wpierniczać w cudzą prace.......proszę :D
łał :cool: ja się nie wkurzam, Marek się nie wkurza na małe krytyki
ale Chudy się wkurzył :LOL:

Chudy- od tej chwili milczę :cry: i ani mru mru się nie odezwę :shock: :cool:
 
OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Dunia napisał(a):
Dokladnie, bo czlowiek sie zatnie i zniecheci :devil:
A tu panie dobrobyt jak sie patrzy - dynie rosna przy torach :twisted:
Kolejny złośliwiec :LOL: ,jakie dynie,widziałeś kiedyś dynię?! :LOL:
Kurcze chudy ma rację,tak naprawdę to jesteśmy stwórcami naszych makiet,robimy tak jak podpowiada nam nasza własna wyobraźnia,popełniamy błędy,ale wciąż dążymy do doskonałości i perfekcji.Makieta to nasz świat,nasze królestwo,robimy co chcemy i jak chcemy.
WIesz co Michał(WITKOIM) jak bede chciał cie poprawić to zrobię to na prywatnej lini, OK ;)
 

Dunia

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
A gdzie tam zlosliwiec, troszke luziku chcialem zapodac po ostrym tonie Chudego..
Mnie sie podoba i jestem tego samego zdania - to my wkladamy w to ogrom pracy i niejednokrotnie zdrowia zarywajac noce. Uklad jest ciekawy i chetnie nadal bede sledzil ten watek.
Zreszta niebawem bede w tej samej sytuacji, za kilka dni beda zdjecia moich wypocin - a tam daleko oj daleko do idealu :D
Teraz na szybko poprawiam wode, wczesniej na to nie zwrocilem uwagi ale jakos tak nienaturalnie wyglada taka calkowicie plaska tafla jeziora.
Pozdrawiam
 
OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Dunia napisał(a):
A gdzie tam zlosliwiec, troszke luziku chcialem zapodac po ostrym tonie Chudego..
Mnie sie podoba i jestem tego samego zdania - to my wkladamy w to ogrom pracy i niejednokrotnie zdrowia zarywajac noce. Uklad jest ciekawy i chetnie nadal bede sledzil ten watek.
Zreszta niebawem bede w tej samej sytuacji, za kilka dni beda zdjecia moich wypocin - a tam daleko oj daleko do idealu :D
Teraz na szybko poprawiam wode, wczesniej na to nie zwrocilem uwagi ale jakos tak nienaturalnie wyglada taka calkowicie plaska tafla jeziora.
Pozdrawiam
Żartowałem z tym złosliwcem :D Chętnie pooglądam fotki z twojej makiety,jak również zapraszam serdecznie do śledzenia wątku a przede wszystkim powodzonka z makietą i w pracach nad jeziorkiem.
Zbyszku uciekłem sie do najprostszej metody na świecie, odpowiednia folia,dobrze zrobione dno i masz co chcesz :grin: Fotka jeziorka z góry
 

Załączniki

alien1976

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam wszystkich ! To mój pierwszy post i mam nadzieję, że nie ostatni :) Muszę przyznać, że makietka super. Ja narazie swoją układam w głowie i zbieram fundusze. Im więcej oglądam Twoją makietę tym bardziej myślę nad budową swojej, najtrudniej zacząć a później.. jeszcze gorzej, bo jak widać zawsze jest ciągle coś do poprawienia, do zrobienia.
 

Podobne wątki