• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

makieta 4m x 2m

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#2
Witaj. Jak nie masz pomysłu to zajrzyj do tematów o budowie makiet tu na forum a na pewno coś ci się spodoba. Jest tego tyle że pomysł się pojawi ;)
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#4
Krzysiek, jak chcesz się bawić w te dziedzine sportu, to warto by mieć choćby to minimum wyobraźni ;) Na forum, czy w internecie jest mnóstwo planów, czy zdjęć, nie wierze, że oglądając je nie masz żadnego pomysłu. .. idziesz na lenia/gotowca, a tym sposobem daleko nie zajdziesz :/
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#11
Krzysztofie. Po tym co napisałeś sądzę, że to twoja pierwsza przygoda z makietą. Nie jestem z tych co są na wszystko na nie. Jednak w tym przypadku makieta 4mx2m to zły pomysł dla kogoś bez doświadczenia. Jeśli przejrzysz dobrze forum to dokopiesz się do bardzo wielu wątków które rozpoczynały się w podobny sposób jak twój. Tj trochę zapału wizja ogromu torów. wielka powierzchnia. Sam w swoim wątku rozpocząłem budowę makiety 5m/2m. Kupiłem tory, rozjazdy, obrotnicę, zrobiłem podstawę i w zasadzie ułożyłem tory. Wydałem kilka tysięcy zł po czym spłynęło na mnie, że w pojedynkę tak wielki projekt zwyczajnie mnie przerośnie zarówno czasowo jak i finansowo. Niestety pomimo że szczerze życzę Ci powodzenia, rokuje, że możesz nie dotrwać nawet do takiego etapu. Chcieć zrobić wszystko jak należy koszt podstawy, torów to dopiero wierzchołek góry lodowej. Zatem co radzę?
Radzę Ci byś na początek zrobił sobie na przykład ślepą bocznicę składającą się z maksymalnie 4 torów. Zachowując tyle miejsca byś w przyszłości mógł wpiąć ją do makiety. Postaw obok kilka budynków magazynowych/nastawne, zasiej trawkę . itp Jak przejdziesz przez to dorób do tego ring. Do planowania możesz użyć darmowego programu Anyrail.
POWODZENIA
 

Podobne wątki