• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta 4,3 x 1,6 m

obonek

Użytkownik
Reakcje
33 0 0
#1
Witam,
Postów dużo nie piszę na razie, za to dużo czytam przeglądam, szukam. Przeglądałem projekty Krisa i za jego radą majstruję dioramkę małą do nabrania wprawy. Efekty prac niebawem. W międzyczasie ułożył się w głowie zamysł makiety, będzie się składać z modułów 80cm x 140 około. Planuję wykonać ją tak by można było ją rozebrać i w jakiś sposób przenieść w inne miejsce. Kilka razy w roku zajdzie taka potrzeba, o ile nie wykluje się pomieszczenie dla niej dedykowane, które na razie jest w proszku. Projekt powstał na bazie projektu makiety w kształcie L jakieś kilka podstron wcześniej. Miejsce mam wąskie a długie więc L odpada. No i podjazdy i tunele, nie jestem przekonany czy sobie dał bym radę, no i trochę mogło by to skomplikować założoną "rozbieralność".
Torów użyję Piko A-gleis, bo najlepiej je znam.
Po makiecie będą poruszać się maksymalnie 4 składy, sterowanie składami DCC, zwrotnice i semafory raczej analog.
Planuję też odtworzenie byłego dworca z swojego miasta (Brodnica), mam okazję go obmierzyć z dalmierzem w ręku. Dworzec już kilka lat jest nieczynny, jest tam tylko posterunek pkp cargo, no i jeden czynny peron dla szynobusów.

Nie bardzo jeszcze wiem jak rozmieścić sygnalizację, jak doczytam to dołożę propozycję. Może jakiś mały HELP??

stacja001-2.jpg
 

Załączniki

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
#2
Zwróć uwagę na to, aby zwrotnice nie znalazły się na łączeniach modułów. Konieczny jest choćby 5-cio centymetrowy odstęp pomiędzy krawędzią modułu a zwrotnicą aby bez problemu zmieścić napęd podmakietowy. Patrząc na plan czeka Cię dużo pracy i wydatków na same tory.
 
OP
OP
O

obonek

Użytkownik
Reakcje
33 0 0
#3
Wersja poprawiona planu ma już ujęte odcinki 15 cm około między zwrotnicami, właśnie po to żeby nie kończyć modułu zwrotnicą. Jeszcze jedna rzecz mi się urodziła, że zamienię miejscami dworzec i bocznice. Dworzec wyszedł by mi na skraju makiety i ciężko by było wykonywać manewry nie widząc za dużo, no i mało przejrzyście (zasłaniał by torowisko).
Część torowiska już mam, resztę jakoś się pozbiera... byle bez pośpiechu ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Planuję 14
Planuję 64
Planuję 117
Planuję 272
Planuję 31

Podobne wątki