• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta ŁKMK

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
Bazą do uzyskania "ceglanego" koloru, a jednocześnie impregnatem, była miniowa farba podkładowa z puszki - produkt firmy "MOTIP".
Używam jej od bardzo dawna i nie znalazłem niczego lepszego.
Po zagruntowaniu całości, kilkakrotnie "zapuszczałem" różne kombinacje szarości, od białego, do ciemnoszarego i suchymi pastelami przecierałem lica cegieł, żeby zgubić "wyłażenie" fugi" na płaszczyzny cegieł.
Generalnie ten miniowy podkład, załatwia sprawę i potem to już tylko zabawa! ;)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
miniowa farba podkładowa z puszki - produkt firmy "MOTIP". ;)
Usiłujesz nam wmówić że nie masz sześciu aero do różnych farb i różnych wzorków tylko psikasz z puchy jak jakiś samochodziarz, Ty profanie.

Po tym poznaje się mistrza, nie po ilości narzędzi i ich cudownym zastosowaniom na pół czy całe życie, prosty siermiężny sposób a efekt taki jakiego większość z Was nigdy nie osiągnie.
Od zawsze Piotrek był moim wzorem.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Poniżej Ewa (zwana Obroną) w całej okazałości. Największy radar jaki widziałem. Pamiętam, że podczas pracy bojowej w nocy w naszym budynku koszarowym oddalonym o ponad kilometr, co minutę rozświetlały się zgaszone jarzeniówki za każdym obrotem gigantycznej anteny.
Wszystkich kolegów chętnych do odwiedzenia bunkrów na górce mojej dawnej jednostki zapraszam do Warszawy. Póki jeszcze prawdziwi wojownicy od strzelania plastikowymi kulkami nie wysprejowali na różowo schronów jest co oglądać:cool:

Zobacz załącznik 711447
Ty się nie martw ASG - my graffiti nie robimy - ale martw się deweloperem, który tam chce osiedle zbudować ;]
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
A która to JW w Warszawie?
Bywałem na podobnym obiekcie w Chrcynnem ;-)
I chyba z raz byłem na jakimś ASG pod Nadarzynem.
Bemowo / Radiowo tez mi znane, ale tam gdzie strzelaliśmy, to nie było takich obiektów OPL.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Wolę czytać jak moi dzielni koledzy stawiają czoła przeciwnościom losu, w znoju i niewygodzie budują swoją idealną makietę, bo im nie przeszkadzają takie indywidua jak ja.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.374 28 2
wąski budynek nastawni w Gliwicach GL21, zapewne już od dawna nie istniejący, bo nie mogłem doszukać się więcej fotek.
Niestety budynek nastawni faktycznie został dość dawno zburzony. Znalazłem swoje stare zdjęcie z 29 października 2003, a pod nastawnią ET22-051 i ET41-138. Niestety jakość ówczesnego skanera marna, może kiedyś się poprawi.

foto-et22-009.jpg
 

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
BoGner, bardzo dziękuję za tę fotkę. Model już skończony i różni się od oryginału. Z braku dokumentacji przeważyła własna inwencja.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
W związku z problemami wirusowymi, prace w jednostce wojskowej uległy wyhamowaniu. Cała załoga na kwarantannie, a tylko szef kompanii gania młodych do roboty! No a młodzi udają, że robią i dekują się po kątach!
Mimo wszystko udało się - prawie - zakończyć grodzenie!
20200311_193159.jpg

Pojawił się nawet nowy element zabudowy. Budka wartownicza.
20200311_193315.jpg

Po ustaniu problemów epidemiologicznych, trzeba będzie przystrzyc trawę i ogrodzić budkę wartownika.
20200311_193509.jpg

Trzeba będzie jeszcze wykonać furtkę w ogrodzeniu, tak aby możliwa była wymiana warty, bez otwierania bramy.
Tymczasowo pojawił się agregat, do awaryjnej obsługi radarów.
20200311_193327.jpg

Docelowo myślimy nad ogłoszeniem przetargu, na profesjonalne agregaty, gdyż ten zastosowany został tymczasowo, z wykorzystaniem ZN-ów.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
Siatka to czyj produkt? Czy mi się wydaje, że siatka przechodzi przez środek betonowego słupka?
Siatka jest produktem EFC i nie wydaje Ci się Maćku. Ona jest mocowana w słupkach od betonowego płotu GPM.
Takie moje szaleństwo! :giggle:
Z odległości oglądacza, jest to niezauważalne. W trybie makro rzeczywiście rzuca się w oczy, ale przy takiej długości ogrodzenia, pozwoliło mi to w miarę sprawnie wykonać całość.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
Przed kilkoma miesiącami, w trakcie Salonu Hobby w Poznaniu, wpadł mi w ręce ciekawy zestaw. Od dawna drzemie we mnie Homo Sovieticus, więc na widok modelu radzieckiego żurawia parowego ПК6 (Парный Кран 6 тон), bez wahania sięgnąłem do sakiewki. Budowę rozpocząłem zaraz po powrocie z Poznania, ale już prawie wykończony model trochę czasu przestał na półce, gdyż zabrakło mi cierpliwości do olinowania. Pierwotnie zakładałem zrobić ruchomy gryf i w związku z tym wszystko "nitowałem", ale szybko przeszedł mi zapał do wykonania ruchomego ramienia i "łychy". Oczywiście wszystkie bloczki, podobnie jak samo ramię, są ruchome, ale całość jest zmontowana z wykorzystaniem elastycznych nici, w jednym położeniu.
Jako uzupełnienie żurawia, powstała też platforma i tutaj podszedłem do tematu budżetowo, gdyż wykorzystałem zabawkę z wydawnictwa Eaglemoss, która mocno przypomina platformę amerykańską i nawet odpowiada jej wymiarowo.
Setki takich platform było w użyciu w ZSRR, a po wyłączeniu z eksploatacji handlowej, trafiały na boczne tory jako wagony gospodarcze. Kilka dorobionych detali, kalkomanie, patynka i powstał całkiem udany model wagonu pomocniczego do żurawia.
Jeśli już jesteśmy przy kalkomaniach, to w samym dźwigu nie użyłem żadnej takiej, a wszystkie napisy powstały przy użyciu szablonów, które były dołączone do zestawu jako trawionki.
Ciężko będzie ten zestaw wykorzystać na klubowej makiecie, ale przy odrobinie wyobraźni...;)
20200401_114623.jpg

20200401_115155.jpg
20200401_114840.jpg
20200401_115318.jpg

20200401_115130.jpg
20200401_115057.jpg
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
Gratuluję Piotrze ukończenia budowy tego modelu! Wyszedł znakomicie! Usyfiony dach to mistrzostwo.
Krótki czas po Piotrze podobny dźwig na zeszłorocznym Hobby kupiłem i ja :) No i mogę zacytować Ciebie. Dźwig mam złożony i zostało zaplanować olinowanie... :) Muszę przyznać, że też mam ambicję, aby maszt był ruchomy. Nie wiem, czy to się uda. Zaplanowałem też spolszczenie tego żurawia.
 

Podobne wątki