• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta ŁKMK

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#82
Dalszy ciąg nierównej walki.
Skrzynki ustalone względem ściany, co sprawi że pomiary będą łatwe i przyjemne.

P1260704-crop.JPG


Przestrzenna konstrukcja zbudowana w celu wykonania z kosmiczną precyzją i dokładnością, pomiaru brakujących skrzynek łukowych.

P1260705.JPG


Po pomiarach powstał rysunek, a na jego podstawie model, tu na zdjęciu przymierzamy go z Pawłem Wilkołakiem.

P1260706.JPG


Oczywiście nie było źle, małe poprawki i będzie jeszcze lepiej.

Czuję się jak orkiestra na Titanicu, oni grali i tonęli, ja buduję i otrzymuję sygnały o wymówieniu najmu pomieszczenia klubowego, kto jest większym wariatem.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#84
Wszystko to co wymaga wysiłku traktuję jako karę, łatwiej to wtedy zaakceptować, bo przecież z kara dyskutować się nie da.

Nie polecam naśladowania mnie, jeśli chodzi o klub jestem gorszy od LL-a.

Ciężko się pracuje w klubie o tej porze roku, od jakiejś 13-tej słono zagląda w okienka niczym nie skrępowane a cieniutkie zalużje z morskiej trawy i mchu, nie pomagają, więc się leje pot po pleckach do.... spodenek.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#86
Mój fach jest zupełnie inny i w nim powiem nieskromnie jestem mistrzem, zresztą wykonuję go niezmiennie od 39 lat, a skrzynki robią ludzie szybciej i lepiej, np Kolega Inkson, o to jest spec, dla mnie wzór do naśladowania dla innych tez powinien, szkoda że ostatnio mało pokazuje.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#87
Plan musi być, najlepiej 1:1.

P1260713.JPG


Połowa łuku jest, jeszcze druga i Panom z ŁKMK będę mógł tylko życzyć powodzenia w budowie nowej, doskonalszej, piękniejszej makiety.

P1260712.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#94
I łuk gotowy, jest na nim także listwa podtorowa.

P1260722.JPG


I to już koniec mojej aktywności w tym wątku, swoje zrobiłem mogę odejść.

Powodzenia Panowie modelarzowie z miasta Łodzi gdzie tramwaj bez konia chodzi.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
#97
Pora trochę odświeżyć wątek, gdyż od wpisów Pawła upłynęło trochę czasu, ale cisza nie wynika z zastoju - a wręcz przeciwnie. Dzieje się i to całkiem sporo, bo pokazywana wcześniej nowa makieta "buduje się" i to całkiem sprawnie, ale dziś nie o tym. Dziś pokażę nową koncepcję na jeden z zaniedbanych kawałków, a jest kilka fragmentów klubowej makiety, słabo zagospodarowanych do tej pory.
Nieporęczny i słabo eksponowany narożnik przy ścianach, był do tej pory nieużytkiem. Od jakiegoś czasu zaczęło tym terenem interesować się wojsko i w ten sposób, po przejęciu gruntów, powstaje jednostka Batalionu Radiotechnicznego. Na niewielkim obszarze rozlokowane zostaną radary kontroli obszaru i stacja radiolokacyjna wykrywania i naprowadzania. Teren jeszcze jest nie ogrodzony, ale właśnie dotarły kolejne materiały i niebawem pokażemy całość w pełnej krasie. Dziś tylko zdjęcia pokazujące zarys koncepcji. :cool:
20200226_180342.jpg
20200226_180217.jpg
20200219_184357.jpg
20200219_184109.jpg
 

aj1601

Użytkownik
Reakcje
16 2 0
#98
Czyżby Maria oraz Anna?
Super modele. Sam szkoliłem się na Marii, a służbę odbyłem na P37, czyli Dorocie.
Brakuje Zośki, czyli wysokościomierza.
Rezerwa wiosna`80
PS Skąd te modele?!
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
#99
Modele P-12 Maria i P-35 Monika, pochodzą od ukraińskiego producenta ZZ model i są dosyć trudne do kupienia u nas. Mnie udało się to podczas Salonu Hobby w Poznaniu, ale wiem, że czasem się pojawiają na różnych giełdach.
 

Podobne wątki