• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta ŁKMK

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#41
Początki klubowych wojaży, Bydgoszcz, nie pamiętam ale to chyba były targi Trako, ja i ówczesny v-ce Prezes Darek Głogowski podczas egzaminu na prawo jazdy na drezynę.

skan20190304075812_001-crop.jpg
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#44
Pozwolę sobie tutaj na wspomnienia. Cukrownia , ach te wspomnienia.......... radość z pracy i złość..............
Kiedyś w czasach gdy używałem jeszcze grzebienia , powiedziano mi w ŁKMK, żeby po Kaczajewie (taki mały skrawek wsi ) zrobić teren cukrowni z mostami,
powierzchnia znaczna, kilka metrów kwadratowych, gotowe już torowiska z rozjazdami . W ciągu kilku dni (sam ,miałem klucze do klubu ) zapodałem fakturę powierzchni -żwiry ,piachy i kolor podłoża i przy pomocy ulubionych wówczas przeze mnie mchów naturalnych , krzewów ... i uwaga -po raz pierwszy w kraju przy użyciu elektrosadzarki (zalegała bez pomysłu pod stołem od dawna jako nieznany prototyp ) zagospodarowałem całą tę równię wraz obrzeżami koryta rzeczki. W nocy w domu dla odpoczynku przygotowałem mosty (złożenie z blach i patyna) i parowozownię dwustanowiskową . Nie pamiętam ,kto zalał gotowe koryto z dnem żywicą, Na koniec prysnąłem aerografem rudzinę na pajęczynę torowisk równi. Później te równię rozpruto na moduliki coby po kraju jeździć.
Za tą pracę Paweł R. mnie wywalił z klubu .
Takie tam wspomnienia.
 

Załączniki

LisiaM

Użytkownik
Reakcje
199 3 0
#49
Każda środa od 15.00 do 18.00 mniej więcej, jednakowoż ze względu na wyjazd ta najbliższa będzie wyłączona z dni otwartych. :)
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#51
Początki klubowych wojaży, Bydgoszcz, nie pamiętam ale to chyba były targi Trako, ja i ówczesny v-ce Prezes Darek Głogowski podczas egzaminu na prawo jazdy na drezynę.

Zobacz załącznik 636052
Kawał historii na tym zdjęciu! Czy Kolega ma może zapisane, w którym roku została wykonana owa fotografia? Czy są jeszcze jakieś zdjęcia z tego wyjazdu do Bydgoszczy?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#52
Bydgoszcz, nie pamiętam ale to chyba były targi Trako
TRAKO nigdy nie odbywały się w Bydgoszczy (najpierw były w Gdyni, a potem w Gdańsku, początkowo w Oliwie, potem w obecnym miejscu), natomiast w latach dziewięćdziesiątych były w Bydgoszczy organizowane co najmniej raz inne targi kolejowe. Na jednych byłem i jak znajdę swoje fotki, to mogę gdzieś na forum pokazać, ale to już niewiele ma wspólnego z łódzkim klubem.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#53
Kawał historii na tym zdjęciu! Czy Kolega ma może zapisane, w którym roku została wykonana owa fotografia? Czy są jeszcze jakieś zdjęcia z tego wyjazdu do Bydgoszczy?
To była albo rok 2000 jesienią lub 2001, może jakieś zdjęcia znajdę.

Za tą pracę Paweł R. mnie wywalił z klubu .
Wszystko to prawda, z wyjątkiem jednego, jak zwykle Januszu/Janku/Feniksie/Lokomotywo 77 interpretujesz i przedstawiasz fakty tak aby pasowały do Twojej wersji, nie mogłem Cię wtedy wyrzucić ponieważ nie byłem członkiem klubu, niejako sam się wyrzuciłeś zaprzestając płacenia składek.
I to cała prawda, sprawdź sobie w dokumentach klubowych do kiedy byłem Prezesem i mogłem coś zrobić.

Nie neguję Twoich zasług dla klubu, ale trzymajmy się faktów.
Jedyne o co Cię chyba w zeszłym roku poprosiłem to abyś nie używał nazwy klubu w stopce nie będąc jego członkiem, podobnie jak nie będąc jego członkiem jej nie używam.
Czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#54
Gwoli ścisłości, zieleń zrobiona przez Kolegę Feniksa była bez zarzutu, jak na tamte czasy i możliwości, próby czasu nie przetrzymał lansowany przez wspomnianego chrobotek, wysechł, skruszał, spłowiał.
Niechlujny był montaż mostów i szyn na nich, przyczółki ze styroduru, no i najgorsze rzeka, nie przypominająca rzeki.

Klei się nowe koryto rzeki.

P1260626.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#55
Skrzynka wróciła na swoje miejsce.

P1260637.JPG


Wstępnie został ukształtowany brzeg ze styroduru.

P1260638.JPG


A tu mistrz i jego uczeń sadzą trawę, zwróćcie uwagę Piotrek trzyma sitko w ręce, a sadzi paluszkami, no ale to elektryk w końcu jest.

P1260640.JPG
 

LisiaM

Użytkownik
Reakcje
199 3 0
#58
Tradycyjnie jak by za mało było miejsc, w które na naszej klubowej makiecie należy "wsadzić" paluszki, ostatnio przeszedł tajfun "Pawełek" zabierając ze sobą lasy, krzaki i niechcianą już historię roślinności. Będzie nowa, czysta i bardziej realna. Jednakowoż tajfun ten nie jedyny to element chwilowej destrukcji... ale o tym za chwilę ...

Puszczone dwa składy, gonią się po dwóch kółkach, Szadek manewrowo i odstawczo zacny, ale kolejna odstawka jedynie na Paprokach. A może by tak na Kaczorowie coś pokombinować ... niewiele się da, miejsca nie za dużo, ale może by coś w okolicach kopalni...
Przymiarka...

00.jpg


Tydzień dywagacji i konsultacji ... rwiemy.
Trawka rzecz cenna, coś się na pewno uda odzyskać ...

01.jpg


Przygotowane miejsce na podbudowę torowiska...

02.jpg


03.jpg


Pierwsze warstwy podbudowy klejone na polimer schną.

04.jpg


Się maleństwu "wygieno"... docisnąć by trzeba...

05.jpg


Założenie - kozioł przed drogą a wkrótce i w drodze pozostałości torowiska

06.jpg


Będzie nasyp, oj będzie ...

07.jpg


Całość w podbudowie

08.jpg


Czas na wstawienie rozjazdu

09.jpg


Pierwszy siedzi

10.jpg


Drugi siedzi

11.jpg


12.jpg


Trzeci

13.jpg


W tle oczywiście małe ale cieszy ... maluni przyrządzik do pozycjonowania toru z spienionego PCV

14.jpg
 

LisiaM

Użytkownik
Reakcje
199 3 0
#59
W trakcie prac...

15.jpg


16.jpg


Podbudowa podperonowa na miejscu

17.jpg


Koziołeczek autorstwa @Paweł R obsadzony

18.jpg


19.jpg


Rzut na całość

20.jpg


Szutrowanko

21.jpg


22.jpg


Co prawda nie tak sprawnie jak ekipa na stacji Longyan, ale niebawem nie będzie śladu, że tego tu nie było.

CDN
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#60
Gdybyśmy mieli takich szybkich i zdolnych klubowiczów wiecej, to bylibyśmy potęgą, a tak cały Piotrek i po pół mnie i Chudego, stanowczo za mało.
 

Podobne wątki