• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Majowo

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
#41
Trochę prace poszły do przodu, ale pokarało mnie za lenistwo i zrobienie po jednym pkt. przyłączeniu elektrycznym i dupa.
Teraz na części bez trawy jest jazda a na zatrawionej brak prundu. Dokończę sianie trawy i muszę poprawić/dorobić elektrykę.

Tak to wygląda, jestem już poza pokojem.
IMG_20180218_124533.jpg


IMG_20180218_124543.jpg


Taki sobie dojazd o stacji zrobiłem i tu jest prund.
IMG_20180218_124525.jpg


Teraz pozostało tylko posypać głowę popiołem, złożyć samokrytykę - co niniejszym czynię - i poprawić błędy bez lenistwa.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#43
Jak się tak przyjrzeć, to kol. Stare tory ma rację i dobrze widzi. Ale z drugiej strony, na prawdziwej kolei też tak bywa. Chyba tylko remontowane szlaki są proste. Przecież to pracuje, ma prawo się wygiąć tu i ówdzie :)
Ja tam kibicuję koledze i czekam na dalsze postępy.
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
#46
Heloł :) . Natomiast semafor stoi nieprawidłowo. Masz na to jakieś "papiery" z Dolnośląskiej DOKP?
Semafor będzie odwrócony o 180 stopni, jako wyjazdowy na gotowym układzie. Będzie "wyjazdowym" od strony części teraz bez trawy. 180 cm daję gwarancję wyciągnięcia ze sracji kilku wagonów na szlak w razie potrzeby - manewry. Całość planuję; 2,0mb szlaku z senatorem wyjazdowym, stacja 2,5mb i 2,0 jak wcześniej.
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
#47
Po wnikliwej analizie okazało się, że jazda po "trawie" jest lepsza niż na drugiej połowie Majowa. Prund jest po podłączeniu przez szyny, a nie przez moje podłączenie (klips Piko ukryty w trawie).
Wykonałem nowe podłączenie (po dwa na segmencie), wyciągnąłem zasilanie. Teraz pozostaje mi wykonać podłączenie do zasilacza, na szczęście moje wtyki bananowe mają możliwość podpięcia na "trzeciego". Męski wtykam w gniazdo żeńskie a kolejny męski otwór wtyku męskiego (zaraz będzie cenzura bo za dużo "wkładania" i dziwne konfiguracje). ;):p

Nie mogę wstawić zdjęć, wrzucę jutro.
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
#49
Temat nie umarł, walka trwa.
Doszło trochę zielenie bardzo niskiej i perony powoli się pną do góry.

Wagonami testowymi były ROBO 406Rb i Heris 2 kl. PR.
peron1.jpg


peron2.jpg


peron3.jpg


Dojrzałem w końcu do ostatecznej decyzji, że w sierpniu/wrześniu wykonam obudowę ze sklejki dookoła moich styrodurów.
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
871 60 10
#51
Jakoś takie mi spasowały.
Jak będę obudowywał "drzewem" to przerobię elektrykę. Tu szukam pomysłu typu: w "desce gniazda, a kable tylko do łączenia".
 

Juras XR4Ti

Aktywny użytkownik
Reakcje
195 9 0
#52
A może taki patent. Połączenie modułów dwoma śrubami M8 i jedną M6. Śruby skrajne to zasilanie torów a środkowa to masa sterowania sygnalizacją, rozjazdami, oświetleniem. Śruby są na stałe zamocowane na jednym z modułów a na sąsiednim jest pole stykowe z blachy miedzinej grubości 0,8mm. Żadnych bananków, drucików... Ja wiem, że to nie jest zgodne z normą, ale według mnie wygodne i niezawodne.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 5

Podobne wątki