• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Maj 2018 Музей Тёсовской узкоколейной железной дороги

Zvolack

Moderator
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
W maju 2018 planuję kolejny wyjazd tym razem do Rosji.
Музей Тёсовской узкоколейной железной дороги
http://museum-uzd.ru/
Tym razem zbieram ekipę max 8 osób. Wycieczkę można połączyć ze zwiedzaniem Petersburga, kolejka jest 120 km od Wenecji Północy.
Tu relacja z tego rocznej imprezy z reenactorami.
http://infojd.ru/dop/poezdka2017rogavka.html
Zainteresowanych zapraszam na prv.
Zapewniam obsługę od strony języka rosyjskiego, wspólne załatwianie wiz, organizację noclegów całkowicie po koleżeńsku. Oczywiście rosyjskie klimaty gratis :)

Mój ulubiony wschodni pojazd osobowy
poezdka2017rogavka_111.jpg

push-pull po rosyjsku :)
poezdka2017rogavka_110.jpg

Zvolack

Moderator
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Janie, trzeba policzyć koszty: wiza 380PLN, dojazd - ok 1500 km w jedną stronę (koszty paliwa rozkłada się na 4 osoby w każdym aucie, np. w moim wyszło by na ok osobę 200,00pln) noclegu na Litwie tam i z powrotem to ok 30€/osoba, noclegu przy kolejce ok 30€/osoba za dwie doby i jednego fakultatywnego noclegu w Petersburgu ok 30€ sumując ok 100€ noclegi + koszty dojazdu 200,00 + 380,00 wiza. Ofk jeszcze pasza.. ale nie wiem Janie ile jesz :) To tak orientacyjnie 1000,00 pln za pięciodniową wycieczkę na kolejkę i rzut oka na Aurorę i Petersburg.

Dziękuję za podanie kosztów transportu i noclegów.
Koszty reprezentacyjne jak pisałem wyżej to wiem, że są wysokie.
Natomiast o wizie nie pomyślałem, każdemu dają??(n)

Zvolack

Moderator
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Tak. Jak udokumentujesz nocleg lub rezerwacje np na kolejce to problemu nie ma. Mam w Petersburgu zaprzyjaźnionego dyrektora departamentu w GRU który pomoże nam wjechać tylko nie wiem czy nas wypuści A na serio to dostaniemy zaproszenie z kolejki. A koszty wizy to Rosji odpowiedź na koszty wizy do EU dla Rosjan...