• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Magia kolei według Magica

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Bardzo ładne miejsce, góry, woda, tory, droga, wszystko co potrzeba do ładnych ujęć.

Jakby kogoś interesowało, gdzie to:
Niedaleko miasta Altoona w stanie Pensylwania.
C76874E0-9078-4FC6-A846-3A1F3EC1E18F.jpeg
4541DBB9-DCE9-42F2-8BFF-86DE24351407.jpeg
086C2F82-11DD-48E1-81EE-158D37809078.jpeg
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.375 463 29
No faktycznie... Jakby ktoś tak zrobił na makiecie, to bez zdjęć oryginału bym nie uwierzył, że coś takiego istnieje. :eek:
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.636 33 4
24.03.2021. Olsztyn Główny.
U mnie znowu nic specjalnego, nie za bardzo uznaję EZT wszelakiej maści i generalnie robię fotki tylko zabytkom, do Michelina znowu nudny czarny Vectron #620, SU46-047 wygaszona stoi niedaleko szopy Cargo, obok ST44-1230 ale za słupami więc nie ma jak zrobić sensownego foto, a wchodzić tam mi się nie chce, zresztą ostatnio SOK kręci się wszędzie. Robię fotki jakiegoś szynobusa SA139-024 w malowaniu PR do Ełku i na żeberku EP07389 i EP07-376 w takiej swojej artystycznej wizji w fisheye. Potem szybka fotka w trasie z wiaduktu na Zatorze (Wojska Polskiego/Partyzantów) i powrót. Składów towarowych coś nie widać, rozładunku również. Dobrze, że spacery wielokilometrowe z plecakiem pełnym sprzętu poprawiają mi kondycję. Tak więc mimo braku spektakularnych ujęć zdrowie chociaż do przodu :)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 24 mar 2021 6-5822_tonemapped 1200.jpg
tory 24 mar 2021 9-5836_tonemapped 1200.jpg
tory 24 mar 2021 4-5817_tonemapped 1200.jpg
tory 24 mar 2021 12-5841_tonemapped 1200.jpg
tory 24 mar 2021 10-5840_tonemapped 1200.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.636 33 4
25.03.2021. Olsztyn Główny.
Kolejny dzień, nic ciekawego się nie dzieje na naszym dworcu, ponoć na IC Rybak jedzie EP07-174 czyli popularny szpinak, niestety o ile w ogóle dojedzie to będzie krótko przed 19-tą, a co za tym idzie, nie będzie światła dobrego. Z rana kilka niebieskich EP07, ET22 o numerze nieznanym pod szopą i to w zasadzie wszystko, rządek wagonów Falns pewnie do szopy Cargo na naprawy, bo wyglądały delikatnie mówiąc niespecjalnie.
Robię więc kilka fotek EP07-534, która to dosyć ciekawie wygląda z podwójną szybą w kabinie i innymi lampami. Cóż, czekamy wciąż na bardziej interesujące maszyny.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 25 mar 2021 5-5852_tonemapped 1200.jpg
tory 25 mar 2021 1-5845_tonemapped 1200 x.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.636 33 4
26.03.2021. Olsztyn Główny i okolice.
Dziś specjalnych ciekawostek na Dworcu Głównym nie ma, wschód słońca całkiem ładny, na żeberku odpoczywa EP07-174, a powszechnie wiadomo , że lubię kolorowe malowania i mogę je pstrykać bez końca. Tak więc spacerek 9km z rana zawsze wpływa pozytywnie i na zdrowie i na archiwum fotografii. Robię zdjęcia na Głównym, sporo różnych kombinacji, zawsze mogą się przydać, potem zakładając, że wyjedzie na IC Rybak, staram się ustawić na trasie, jednak gapiostwo i generalnie pech sprawiają, że przegapiam intermodal, nawet nie wiem co ciągnie, a w pięknym porannym słońcu maszyny Cargounit, które to w zeszłe lato często ciągnęły te składy wyglądały znakomicie. Zresztą co0 by to nie było (byle nie Cargo) to i tak jakaś ciekawostka. Na Rybaku jedzie zwykła 07 IC niebieska, kolejna szansa to IC Ukiel, idę więc na Dajtki na wiadukt na ulicę Sielską. Jednak pech daje się we znaki, idąc pod wiaduktem na zachód (Działdowo? Ostróda?) jedzie M62 PPMT z 2 wagonami socjalnymi i rządkiem platform, do licha co za pech już 2 raz, w takim słońcu wygląda fenomenalnie, ale nawet nie zdążyłem zdjąć dekielka z aparatu :( Wielka szkoda... W końcu łapię "szpinaka" na trasie i zwijam się do domu. Tak więc mamy z tego dnia dużo kombinacji EP07-174 i jedno foto eszelonu ciągniętego przez ET22-023. 27.03 te eszelony (bo jedzie jeszcze drugi teraz nocą) będą ciągnięte przez SU46 gdzieś od Korsz, niestety padły mi zatoki, i generalnie mnie przeziębienie ostre wzięło, i szlakowe zdjęcia przepadną, gdyż w takim stanie nie chcę się włóczyć po lasach. Nie ma lekko niestety, pogoda niby ładna ale jak zawieje, łatwo się doprawić...
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 26 mar 2021 6-5884_tonemapped 1200.jpg
tory 26 mar 2021 8-5901_tonemapped 1200.jpg
tory 26 mar 2021-5859_tonemapped 1200.jpg
tory 26 mar 2021 7-5888_tonemapped 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.636 33 4
27.03.2021. Olsztyn Główny.
Dziś bez rewelacji, kolorowych EP07 pasażerskich brak w Olsztynie, na dodatek pochorowany jestem trochę i nie chciało mi się za długo włóczyć. Polowałem na Vectrony LTE w tandemie, gdyż jeden doznał awarii i przysłali drugi. Ale na Dworcu Głównym trafiła mi się całkiem sympatyczna EU07-041E Cargo, która bez wagonów pojechała gdzieś w stronę Ostródy. I to by było na tyle, zebrały się chmury, ledwo dotarłem do domu i całkiem zdrowo lunął deszcz. Mimo wszystko pozytywny dzień.
Na marginesie, uciąłem sobie pogawędkę z maszynistą Vectronów LTE. Prosił mnie o przesłanie fotki która mi w miarę wyszła na dworcu Olsztyn Zachodni. Nie wiedzieć czemu mimo chyba niezłych ustawień zdjęcia na 50mm mi wyszły rozmyte, inna sprawa, że jechał na chyba v-max bo mieli sporo opóźnienia, normalnie te składy są wcześnie rano. Fotki wysłałem zainteresowanemu, razem z poprzednimi maszynami LTE, on również wysłał kilka, także pozytywnie nową znajomość mieć na kolei, może jakaś cenna informacja czasem wpadnie, a co za tym idzie lepsze zdjęcia.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 27 marc 2021 1-5906_tonemapped 1200.jpg
tory 27 marc 2021 3-5909_tonemapped 1200.jpg
tory 27 marc 2021 5-5911_tonemapped 1200.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.636 33 4
31.03 2021. Olsztyn Główny.
Tak się złożyło, że dostałem info o EP09-029 w okleinie Bitwy Warszawskiej. Nie było opcji aby się nie wybrać. Wprawdzie po drodze straciłem masę czasu bo robiłem fotki wszystkiego we wschodzie słońca, ale udało się i z 09, choć już nawet czasu nie miałem na zmianę na fisheye.
Oby częściej takie maszyny w Olsztynie :)
Przy okazji wysyłam coś jeszcze :)
Z pozdrowieniami
.Maciek "Magic"
tory 31 marc 2021 5-5953_tonemapped 1200.jpg
tory 31 marc 2021 6-5963_tonemapped 1200.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.375 463 29

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.256 496 29
Super zdjęcie, jak pierwszy kadr z horroru, spokój, nic nie zapowiada tego co zaraz się wydarzy, a będzie się działo.(y)
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.636 33 4
Dla tych co tęsknią za piękną pogodą, lataniem po szlaku w krótkich spodenkach z aparatem w garści.
18 czerwca 2020, Olsztyn Główny.
EP07-338 w pełnej okazałości

Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
trapez-7163_tonemapped 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.636 33 4
07.04.2021. Ul. Schumana w Olsztynie.
EP07-356 prowadzi skład Biebrza do Gdyni.
Historia fotki nieco ciekawa, nieścisłe info z południa pogrzebało szanse na foto w słońcu, ale skoro widziałem z balkonu, że jednak jest...Jak ja się uprę to nie ma zmiłuj. Mimo, że mam jej 100 innych zdjęć. I się zawziąłem. Kolega z grupy, z Dworca Głównego napisał mi w SMS, że szykują ją na odjazd. Opcje były dwie do Poznania, albo do Gdyni. I to w odstępie paru minut. Idąc na miejsce upatrzone...rozpętało się piekło, deszcz, wiatr, grad wielkości grochu. Nadjechał skład na Poznań, ale mi się wydawało, że to właśnie Gdynia, rozczarowanie okrutne, ale w tych opadach ciężko było wypatrzeć na którym torze jest. A na czele niebieska EP07, co akurat żadna frajda większa :) Za mną ciut jaśniejsze niebo, ale na wiadukcie cały czas piekło, malutka iskierka nadziei na to, aby jakiekolwiek foto zrobić. I ku mojemu zaskoczeniu pojechał sobie na Dajtki i dalej. Ja cały mokry kompletnie, z nadzieją czekam na #356. Owszem, podjeżdża na peron. A tu leje nieludzko. Załamać się idzie. Ku mojemu zaskoczeniu stoi. I dalej stoi. A tu nade mną niebo się rozjaśnia. A ona stoi coś koło 10 minut. I dokładnie jak wjeżdża na wiadukt już nie ma specjalnych opadów! Cud i tyle. Morał taki: Warto być upartym i dążyć do celu. I efektem jest to zdjęcie.
Dziękuję za uwagę :)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 7 kwi 2021-5988_tonemapped 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.636 33 4
9,04.2021. Olsztyn, Dworzec Główny.
Wczoraj padło hasło, że jedzie do Olsztyna EP09-002, które u nas bywają naprawdę rzadko, w tym roku 3 sztuki, w zeszłym od marca do końca roku chyba ani jedna. Ja po całym dniu łażenia z administratorem naszej Warmińsko-Mazurskiej grupy, której nieskromnie mówiąc również jestem administratorem, po zrobieniu paru fajnych fotek i przebyciu kilkunastu km na piechotę, średnio byłem w formie. Ale poszedłem i w nocy. Niestety fotki wyszły mizernie bo ciemno i jakoś "bezpłciowo". Ale wiadomo, że w myśl zasady " co się odwlecze to...", zarwałem kolejną nockę, 5 z rzędu (!) aby nie zaspać i z rana po 5 ruszyłem na Dworzec Główny. Cała trasa znowu z buta, czyli już z rana dotlenienie i przyjemny wysiłek. I opłacało się, Wprawdzie uciekła mi Skoda CTL ze składem pudernic, ale one są czarne i pod światło to działa jak lustro, dużo by nie wyszło, i próbowałem później bo druga bliźniacza maszyna stała również z pudernicami w głębi stacji.
Trudno, Skody fajne są, ale będzie pora i na nie. Po za tym fotki które lubię staram się robić w miejscach które gwarantują sensowną widoczność obiektu, a nie za siedmioma górami...tfuu za 10 słupami :)
Tak więc dałem spokój Skodom, i skupiłem się na EP09-002, która jak się domyśliłem stała na czele IC Kormoran do Polanicy Zdroju.
A że był piękny wschód słońca wypadało popracować przy niej, najbardziej boli mnie to, że na przypał wejść na tory by mieć ją w fisheye z frontu kiedy maszynista jest to niezbyt mądry pomysł, tak więc zrobiłem jej trochę zdjęć, wrzucę 2 które mi się podobają. Jedna tradycyjnie w moim stylu, a druga w sepii, takiej specjalnie dziwnej. Mam nadzieję, że i Kolegom spodoba się klimat.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 9 kwi 2021-6079_tonemapped 1200.jpg
tory 9 kwi 2021 13-6075 THE MORNING sepia.jpg
 

Podobne wątki