• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Magia kolei według Magica

OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
19.01.2021. Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni.
Dzisiaj 2 spacerki, rano dłuższy, na Dworzec Główny, gdzie z ciekawszych rzeczy mamy nurka 754-041-2. Zapewne osławiona Gama jeżdżąca na Białystok znowu się zepsuła, już nawet ciężko policzyć który to raz. Barwy CD są jak dla mnie jednymi z najładniejszych, niezależnie od pory roku spasowanie kolorów jest idealne i nie trzeba nic więcej aby maszyny można było rozpoznać w każdej scenerii. Wieczorem za to łupem obiektywu pada w zimowej scenerii EP07-442 na czele TLK Kormoran. Wiele ostatnio się nie dzieje ale takie kolorowe maszyny na śniegu robią znakomite wrażenie. Jutro dostawa do Michelina i mam nadzieję, że w końcu Niemcy się zlitują i zaczną puszczać ciekawsze maszyny od oklepanego czarnego EuroSprintera... Dajcie mi Vectrona "I'am European", albo "Backbone of the economy"! Już nie wspominam o Vincent van Gogh-u!
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 19 sty 2021-5077_tonemapped 1200.jpg
tory 19 sty 2021 4-5087_tonemapped 1200.jpg
tory 19 sty 2021 5-5094_tonemapped 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
21.01.2021. Olsztyn Główny.
Jak jest "historyk" w okolicy to nie ma zmiłuj. W sumie zastanawiałem się jak to się stało, że mając okazję nie zrobiłem fotek z frontu w lato? Znając moje motto "Co się odwlecze to...." można było się spodziewać, że trafi do zbioru

EP07-442 odpoczywa na żeberku w Olsztynie.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 21 sty 2021-5115_tonemapped 1200.jpg
tory 21 sty 2021 1-5123_tonemapped 1200 X.jpg
tory 21 sty 2021 4-5125_tonemapped 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
22.01.2021. Olsztyn Główny.
Pogoda zachęcająca, mimo resztek śniegu jakoś tak wiosennie, więc wybrałem się na spacer na Dworzec Główny. W sumie nie spodziewałem się cudów. 3xEP07 niebieskich IC , SU160-006 na składzie Biebrza na Białystok. ET22 o numerze nieznanym wyciąga próżne węglarki na wschód. No i jakiś zawsze pozytywny akcent w postaci Vectrona DB 170 050-6. Czerwony kolor fajnie, żywo wyglądał na bieli resztek śniegu. Podobno dziś ma przyjechać M62 Orlenu na Gutkowo. Czekam na info i może też uda się go spotkać? To byłby 1 raz. A generalnie chyba dopiero 2 w Olsztynie.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 22 sty 2021 4-5171_tonemapped 1200.jpg
tory 22 sty 2021 3-5174_tonemapped 1200.jpg
tory 22 sty 2021-5163_tonemapped 1200.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
23.01.2021. Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni.
Weekendy skromne jak zawsze, do Michelin EuroSprinter znowu czarny, Jakiś tam Flirt, jakieś EP07 IC niebieskie, Jakiś ET22 Cargo, I generalnie nędza. Jedyna w miarę godna odnotowania maszyna to ST44-1204 Cargo, wyciągająca do Dobrego Miasta beczki Transchem-u. Wracając spotykam jeszcze Classa FPL 66604 z próżnymi chyba węglarkami na wschód. I to tyle. Plany na najbliższe dni to złapać EP07, w sumie wszystkie jakie będą i pokombinować z ujęciami, koniecznie #174 szpinak w fisheye z frontu, i mam nadzieje #338 trapez też :cool:
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 23 sty 2021 1-5213_tonemapped 1200.jpg
tory 23 sty 2021 3-5223_tonemapped 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
Ja wiem @Paweł R , ale kurde jakby nie było to stolica województwa, aspirowaliśmy do miana...metropolii. I kurde poza historycznymi 07 których i tak już mam sporo zdjęć, jeździ o porach nie do wykrycia Dragon/Traxx/BR Lotosu, Czasem jakaś Skoda. Niedaleko jest Iława leżąca w dobrym punkcie gdzie non stop ciekawe maszyny są, choć gorsze warunki pewnie aby podejść, no i SOK w zasadzie zawsze przy peronach, przynajmniej ja tak pamiętam ostatnie pobyty. Domyślam się, że w jakiejś wiosce EP07 to sensacja, ale generalnie przyczyna takiego stanu w Olsztynie to likwidacja bocznic, jest chyba jedna tylko czynna, plus jedna zakładowa Cemet, ale nawet nie wiem czy da tam się wejść, no i silnie strzeżony Michelin. Niedosyt jest taki, że ciekawe maszyny omijają łukiem Olsztyn. Cieszę się z tego co mam, ale co powiedzieć jak od czasu wprowadzenia Griffinów nie było ich ANI RAZU w Olsztynie? Owszem, można jechać gdzieś w teren, ale jednak lubię swoje okolice, i byłoby miło spotykać częściej ciekawsze lokomotywy.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
PS. Spróbuj sobie wyobrazić maszyny typu Vincent van Gogh, czy chociażby EP09 Bitwa warszawska w mojej aranżacji, To inna bajka...
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
Witam po przerwie. W międzyczasie wpadło trochę fotek, głównie nocne EP07, z różnych przyczyn nastąpiła chwilowa absencja trwająca niecały tydzień. Wrzucę kilka zaległych i krótka relacja z dziś :)
tory 27 st 2021 7-5258_tonemapped 1200 444.jpg
tory 27 st 2021 2-5239_tonemapped 1200.jpg
tory 28 st 2021 3-5276_tonemapped 1200.jpg
tory 289 st 2021 -5288_tonemapped 1200.jpg
tory 289 st 2021 2-5284_tonemapped 1200.jpg
tory 30 st 2021 4-5323_tonemapped 1200.jpg
No i nadchodzi 06.02.2021, i jak zawsze prawie, zdjęcia pochodzą z Olsztyna Głównego, Zachodniego i okolic.
Tak więc plan był wielki bo wczoraj z wybitnie mizernej kondycji obserwowałem z okna EP07-356 w cudownym słońcu jak mknęła na Morąg i dalej czyli po trasie gdzie mój ulubiony wiadukt na Likusach, serce człowiekowi się krajało jednak jakbym tam pojechał dziś bym pod respiratorem leżał. Jednak zdarzył się cud, dostałem info, że prawdopodobnie dziś też będzie, więc była szansa na fotki dziś. Zmotywowany, nie spałem ani sekundy, zresztą drugi dzień z rzędu, oczekiwałem na poranne info, i faktycznie przyszło, ale w międzyczasie zapragnąłem iść na spacer na Główny. Pomysł skądinąd zacny miał katastrofalne skutki, otóż wprawdzie stał Vectron #620 i jakieś niebieskie IC 07, pokręciłem się i generalnie miło, z negatywnym akcentem niezdrowo pobudzonych SOKistów, którzy siali terror i spotkałem ich w ciągu 30 minut chyba w 10 różnych miejscach. Skończyło się plagą mandatów choć i na mnie łypali złowrogo gdyż dzierżyłem ukryty aparat za pazuchą, który zapewne skojarzył im się z ukrytym panzerfaustem... Zwinąłem się z dworca z ambitnym planem spaceru po linii modląc się o Dragona Lotosu. Z racji lenistwa postanowiłem sobie skrócić drogę, i pomysłem była wspinaczka pod 2 metrowe wzniesienie. Niestety, plan choć prosty okazał się tragiczny, na ostatnim kroku się pośliznąłem i przywaliłem kompletnie w glebę. A ja ze sprzętem przecież, 10 kilo sprzętu foto. Wygrzebałem się, i dawaj sprawdzać, niby wszystko działa, ale...Sigma 17-50 czyli najczęściej używany obiektyw przestał ostrzyć, nie wiedziałem co nie działa, aparat, obiektyw? Myślałem, że serce mi pęknie bo niestety obecna sytuacja nie pozwala mi w żadne inwestycje. Z nosem na kwintę wróciłem do domu. Potestowałem dłuższy obiektyw i...ostrzył, fisheye też, choć nie jestem pewien czy wszystko ok, no i 17-50 chyba się odblokował, bo wyglądało to obiecująco.
Tak więc nowa nadzieja nadeszła, padło hasło że jadę busem, melduję się na miejscu 30 minut przed pociągiem i szukam miejsca. Miałem zaplanowane ale plan spalił na panewce. Na dodatek strach chodzić bo wszędzie tysiące śladów lisów i zryta ziemia przez dziki. Tak więc trzeba było szukać nowej, a wiec wpadłem na ultra genialny pomysł iść na wzgórze odległe na oko 2 km :D No ale dobra, twardziel nie odpuszcza. Idę, chaszcze ustępują, ale za to płot druty na bydło, przypuszczalnie pod napięciem. Harcerskie sprawności robią swoje, w stylu partyzanta Vietcongu prześlizguję się! Idę, idę, zrobiłem ze 150m w śniegu po kolana a do wzgórza tyle samo, myślę kurde wracam na wiadukt, bo to pewniak chociaż.
Jak pomyślałem to w druga stronę zasuwam, plecak wciąż 10kg, ja już o specjalnym bohaterstwie nie myślę, byle na czas. Wpadam na wiadukt, ale już cwany geniusz zaczyna kombinować bo mam z wiaduktu Ep07-442, wprawdzie w lato ale...no dobra, mam jeszcze parę minut więc idę ze 100m dalej również w śniegu po pas, przygotowuję się, ustawiam wszystko w aparacie. Serce wali jak młotem. I wreszcie jest, cała ona w pięknej krasie. Pstrykam fotki wniebowzięty, macham maszyniście, którym jest mój kolega z Gdyni. I kurde mamy to! Odpalam podgląd zdjęć i szczęka mi opada. Tyle przygotowań, poświęcenia i szlag wszystko trafia. Coś w domu w ustawieniach elektroniki namieszałem, musze jednak dodać, że we wielkim przeświadczeniu geniuszu! A co! Dzięki moim genialnym zabiegom zdjęcia wyszły w klimacie pijackiego widu...Autobus mi ucieka, więc jest dalej pozytywnie. Człapie z buta kolejny kilometr czy dwa. W końcu jadę na Dworzec Zachodni. Z nadzieją, że znajdę przyczynę wszystkiego. Oczywiście dziś piękne słońce i zero chmurek, ale to nie Kalifornia i mamy koło -10 w słońcu :) Skostniały, zasmarkany, z indiańska twarzą...coś tam zmieniam, coś tam pstrykam. I uff. Wracam do przeszłości, czyli dobrego ustawienia aparatu. Chyba działa choć wciąż, nie wiem czy poprawnie. Tak więc wiedziony kolejną nadzieja na jakikolwiek rezultat. Postanawiam się już całkiem fioletowy z zimna pokręcić, może wymarzony Lotos nadjedzie. A tymczasem "kibelek", drugi "kibelek", jakiś skromny ET22 Cargo, Jakiś Flirt...Zrezygnowany już mam iść, a tu SMS. Z Dworca Głównego! Dramatyczny, acz rzeczowy, "Maciek wal na Zachodni bo jedzie Ludmiła MORIS, już rusza! A że jest piękny zachód słońca jest szansa na jakieś ujęcie. I z jednej i z drugiej strony. Pędzę na 3 peron Zachodniego bo domyślam się gdzie jedzie. Moment dosłownie i jest! Robię zdjęcia z dusza na ramieniu. Przeleciała na pełnym biegu. Sprawdzam i wygląda to obiecująco. Jeszcze próbuję się okłamać, że zaraz Lotos, a tu znowu "kibel". Daję spokój, pędzę do domu i zgrywam wszystko. Testuję i nie jest źle chyba?
Przygód co niemiara, przemoczone buty, zmarznięty, po takim marszu na 17km, wszystko jakieś takie relaksacyjne przed własnym biurkiem...
Niemniej NIGDY WIĘCEJ takich kretyńskich decyzji wspinaczki po lodzie na jakieś górki, i generalnie utrudniania sobie samemu prostej w sumie rzeczy! :)
A poniżej kilka wybranych fotek z tej szalonej wyprawy.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 6 lut 2021 7-5326_tonemapped 1200.jpg
tory 6 lut 2021 2-5384_tonemapped TRACKLIFE 1200.jpg
tory 6 lut 2021 3-5389_tonemapped 1200.jpg
tory 6 lut 2021 4-5390_tonemapped 1200.jpg
tory 6 lut 2021 5-5391_tonemapped 1200.jpg

I teraz największy HIT. Otóż ona, cała ona, piękna, powabna, nieskazitelna :)
zenada.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
08.02.2021 Olsztyn i okolice.
Smętny dzień, non stop pada drobny śnieg, nie do końca pozwalając na jakąś aktywność artystyczną, dzień wcześniej tj. 07.02.2021) długo na semaforach stał skład czarnej TEM2-065 i BR232 561 (niebieskiej) z firmy Dolata, nikt nie wiedział gdzie to jedzie, a mi się nie chciało czekać na mrozie, więc wróciłem do domu. To była dobra decyzja, bo stali tam pewnie cały dzień, dopiero nazajutrz okazało się, że to na rozładunek do Olsztyna. A ponieważ byłem tam 2 razy, jakieś foto wpadło. Choć bez rewelacji bo na mrozie rzędu -15st. C po dosłownie kilku zdjęciach nie zginały mi się palce.
Za to dziś (tj. 09.02.2021) w końcu coś ciekawszego, jedzie do Olsztyna EP07-356, a potem przypadkowo spotykam BR285 127 Lotos. Coż było robic, taka uczta dla oka to i ze zdjęć jestem bardzo zadowolony!
Zdjęcia ułożone względem opisu.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 7 lut 2021 1-5411_tonemapped 1200.jpg
tory 8 lut 2021 2-5424 ROBOCZA_tonemapped 1200.jpg
tory 8 lut 2021 8-5452 1200.jpg
tory 9 lut 2021 11-5490_tonemapped 1200.jpg
tory 9 lut 2021 13-5506_tonemapped 1200.jpg
tory 9 lut 2021 5-5480_tonemapped 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
12.02.2021. Olsztyn Zachodni, Olsztyn Główny.
Piękny poranek owocuje wizytą równie pięknej EP08-001, która na zastępstwie przyjeżdża ze składem IC Warmia. Robi oblot i równie szybko się zwija. Robię zdjęcie na szlaku i kilka z bliska, na szlaku rewelacyjnie wygląda w tumanach podniesionego spod kół śniegu i przy czystym niebie. Po za tym mam informację, że w pobliskich Łęgajnach stoi BR285, Traxx, i 6Dg Lotos, niestety nie bardzo jest jak tam dojechać, a i ja przeziębiony więc daje spokój i cieszę się z tego co mam. Musiałoby wybitnie coś ciekawego jechać, aby mnie jeszcze wyciągnąć z domu.
Teraz czosnek, cebula i inne zapachowe medykamenty naturalne, a jutro dzień jak co dzień, oby pogoda dopisała :)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 12 lut 2021 1-5529 ROBOCZE 1 1200.jpg
tory 12 lut 2021 2-5534 ROBOCZE 2_tonemapped 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
Po miesięcznej nieobecności spowodowanej różnymi problemami nadeszła pora wrócić na szlak. Nareszcie!
15.03.2021. Olsztyn (wiadukt, ul Schumana). Łupem pada klasyczna SU46-047 z jakąś SM42 (nie patrzyłem na numer) i składem nawozów kierująca się na Dobre Miasto. Na marginesie miałem jechać z kolega robić jej zdjęcia na szlaku bez drutów, niestety z racji tego, że przez ostatnie kilka dni spałem łącznie 5 godzin czułem się tak fatalnie, że cud, że w ogóle zrobiłem te foto. Szkoda wielka, bo to ostatnie dni jej funkcjonowania, ale co miałem zrobić, jechać i zemdleć koledze w aucie? Może jeszcze mi się trafi okazja na taka wycieczkę.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 15 marc 2021 2-5604_tonemapped 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
17.03.2021. Olsztyn i okolice.
No dobra, po długiej przerwie głód na fotki coraz większy, tym bardziej, że mimo zmiennej pogody czuć już tę wiosnę, wprawdzie jak dziś wstałem to wyglądało to tak jakby miał śnieg z deszczem padać, całe niebo sine. Ale nic z tych rzeczy, rozjaśniło się, a finalnie jest błękitne niebo z białymi obłoczkami. A ponieważ miałem info od kolegi z IC, że on jedzie i prowadzi EP07-376, nie mogłem sobie odpuścić kolejnych kombinacji z fotkami. Liczyłem jeszcze, że może do Michelina przyjedzie cos ciekawego, lecz czarny jak smoła Vectron to poniżej moich ambicji :) Tak więc zaczaiłem się na trasie, potem odwiedziłem dworzec gdzie obeszliśmy depot Cargo, aby znowu ruszyć na trasę i finalnie mieć rzeczoną #376 i przy wjeździe jak i wyjeździe. Oczywiście nie mogło zabraknąć fisheye, moje maniactwo zawsze bierze górę... :cool:
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 17 marc 2021-5618_tonemapped 1200.jpg
tory 17 marc 2021 1-5621_tonemapped 1200.jpg
tory 17 marc 2021 8-5670_tonemapped 1200.jpg
tory 17 marc 2021 6-5649_tonemapped 1200.jpg
tory 17 marc 2021 11-_tonemapped 1800.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
19.03.2021. Olsztyn Główny.
Z rana nic wielkiego się nie dzieje, jako, że po raz kolejny przyjechała i została na noc EP07-376, a nic z osobowych lokomotyw lepszego tu się nie pojawia, postanowiłem się wybrać, ot tak choćby dla zdrowia na spacer na dworzec Olsztyn Główny. Na miejscu jeszcze EP07-355 z "nowym" malowaniem (sic!), trafia się ST44-1218, stoi maszyna pomiarowa DP-560.00 nr01, w głębi stacji inny ST44, ale nie podchodziłem więc ani fot ani numeru, był skierowany na Korsze ze składem Innofreight. Chwile po tym jak wyszedłem z dworca pojawia się BR232 w barwach Cargounit, ale z naklejkami jakiejś firmy która ją wynajmuje (kolega ma foto, a ja nie pamiętam już co to było, choć szkoda, 10 min róznicy w wyjściu z dworca i tez by była). I to tyle z rana. O ile #376 nie pojechała wcześniej to możliwe, że pojedzie po 13 na IC Gryf. Przejdę się tu niedaleko na Zachodni i może ja złapię. Może jutro znowu coś fajniejszego będzie niż czarny Vectron, wszak dostawa do Michelina znowu :cool:
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
Ps. Kto zauważył, że dziś bez fisheye? ;) Jestem tak leniwy dziś, że nie chciało mi się nawet wyciągać z plecaka :)
tory 19 marc 2021 5-5693_tonemapped 1200.jpg

tory 19 marc 2021 3-5688_tonemapped 1200.jpg
tory 19 marc 2021 1-5673_tonemapped 1200.jpg
tory 19 marc 2021 6-5694_tonemapped 1200.jpg
tory 19 marc 2021 7-5697_tonemapped 1200.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
20.03.2021. Olsztyn Główny. Olsztyn Likusy.
Wczoraj na grupie na FB poświęconej EU/EP07 wrzucałem powyższe zdjęcia, i z westchnieniem dopisałem, że byłoby fajnie jakby znowu trapez #338 się pojawił w Olsztynie, a i na #174 się nie obrażę. Zwłaszcza, że chciałem uzupełnić jej ryjek w fisheye, bo nawet nie pamiętam już czy mam czy nie. Ranek okrutnie zimny był -8C, ale i tak po śniadaniu się wybrałem, ku mojemu zaskoczeniu na TLK Biebrza przyjechała...EP07-174 :D Niesamowity zbieg okoliczności, a że pogoda znakomita zrobiłem jej prawdziwa sesję, a za zgodą maszynisty wlazłem przed nią. Poniżej efekty. Potem jeszcze jechała BR233 OXAR, ze składem Bartexu, ale niestety po zrobieniu kilkunastu km z buta, mimo, że na Dworzec Zachodni mam parę minut, po prostu nie miałem siły iść już. Ale u mnie to wiadomo...co się odwlecze to...:cool:
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 20 mar 2021 3-5715_tonemapped 1200.jpg
tory 20 mar 2021 5-5721_tonemapped 1200.jpg
tory 20 mar 2021 7-5724_tonemapped 1200.jpg
tory 20 mar 2021-5713_tonemapped 1200.jpg
tory 20 mar 2021 10-5741_tonemapped 1200.jpg
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Super są te Twoje zdjęcia.
Na jakich ustawieniach robisz zdjęcia ze szlaku, te ostatnie?
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
@Kempol, Marku to było: ISO160, Ekspozycja 1/1000s, i f3.2. Oczywiście potem te zdjęcia z pliku NEF ogarnąłem potem w Lightroomie.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
Ps. Z tymi ustawieniami nie ma reguły, wystarczy, że słońce zajdzie i już jest wszystko inne, akurat w tym miejscu teraz są łyse drzewa więc słońce się przebija, w lato jak jest zielono w tym "wąwozie" jest dosyć ciemno, ja staram się zawsze robić na jak najniższym ISO, bo moja matryca i aparat niestety na wysokim ISO łapią szum niesamowity, nie do usunięcia niczym. Także staram się być na miejscu wcześniej o 20 minut i na spokojnie potestować ustawienia.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
22.03.2021. Olsztyn Główny.
Dziś skromnie, wprawdzie byłem wczoraj i była BR233 OXAR, i liczyłem, że to ona właśnie przytargała węgiel do MPEC (ciepłownia), ale wczoraj od tyłu składu podpięli jej SM42-2222 i kto wie czy nie wciągnęli całego składu z miałem węglowym do Michelina, bo ta SM właśnie stamtąd jest. Pogoda wczoraj była beznadziejna, także nawet nie było sensu robić zdjęć z oddali, zasłoniętej słupami Ludmiły. Złapie ją na słońcu. A dziś? Info, że jest znowu EP07-376, nie wiedziałem na czym jedzie więc najpierw czekałem na Rybaka, ale była na nim zwykła niebieska 07 IC, potem jeszcze jakiś skład też na niebieskiej 07. A w końcu na IC Ukiel pojechała #376, pogoda fajna, słoneczko, trochę źle poustawiałem aparat, przez co prześwietliłem trochę foto. Ale zawsze coś. Do MPEC był Vectron DB 5 170 035-7. Jak zawsze czerwony kolor nawet bez grafiki na słońcu robi o wiele lepsze wrażenie niż standardowe malowanie IC czy Cargo. Po za tym nic ciekawego nie trafiło się. Może jeszcze po południu się gdzieś przejdę. W taką pogodę mimo chłodnego wiatru grzech siedzieć w domu. Najbardziej boli, że trudno trafić LOTOS w taką ładną pogodę, z tego co mi wiadomo robią nocne kursy. A ich maszyny w takiej pogodzie są po prostu boskie!
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 22 mar 2021 4-5755_tonemapped 1200.jpg
tory 22 mar 2021 8-5757_tonemapped 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
Tak trochę z innej beczki. USA. Siedzę na kilku grupach kolejowych na znanym portalu towarzysko-plotkarsko-lanserskim. Na amerykańskich grupach pojawiają się niezwykłe zdjęcia, czasem filmy. W ten sposób można rozbudować swoją wiedzę na temat kolei za wielką wodą. Tak trafiłem na niezwykłe miejsce zwane Horseshoe Curve. Przepiękny zakręt idealny do filmowania i fotografii.
Horseshoe Curve
Foto które wkleję poniżej też znalazłem na jednej z takich grup (niestety nie pamiętam teraz lokalizacji, ani autora, znajdę to potem). Ciężko to sobie wyobrazić na żywo, ale to raj dla fotografa takie miejsce. Mam nadzieję, że uda mi się wrócić za ocean i jeszcze niejedno foto z mojej ręki tam pójdzie :cool:
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
160108768_5114243105314022_4408987900470274051_n.jpg
 

Podobne wątki