• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Magia kolei według Magica

OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
01.03.2022. Olsztyn Główny.
Kolejny słoneczny dzień w zasadzie bez chmur. Grzech w taką pogodę nie wybrać się na spacer. Po 14tej cudów nie spotykam na dworcu. Stoi SU46-035, i mam wrażenie, że ona non stop ma odpalony silnik, nawet jak stoi gdzieś na boku, to widać nad dachem strumienie ciepłego powietrza. Pewnie jak wyłączą to już nie zapalą...Kolorowych EP07 ostatnio nie widać, ekipa Torpol-u codziennie ogląda dworzec i układy torowe. Ozdobą dnia jest BR285 124 Lotos, która wykonuje kilka manewrów, nabiera paliwa i odjeżdża gdzieś w stronę zachodnią. Swoją drogą ostatnio maszyna z numerem 121 pojechała podobno na Morąg. Czyli pod moim ulubionym wiaduktem na Likusach. W dziennym świetle niebiesko, srebrno czerwona musiałaby wyglądać rewelacyjnie na tle suchych traw. Dziś jednak pozostało mi zrobić kilka zdjęć na dworcu. Po jej odjeździe przelotem do Korsz(kolega mieszkający tam potwierdził później) przejechały ET22-012 (najniższy czynny numer?) w tandemie z ET22-1009. I to wszystko z dziś. Ciszy mnie to, że mimo mroźnych temperatur wspaniałe niebo jest i światło. Niedługo zimowe łachy w odstawkę a i energia wróci w ciepłe, słoneczne dni, której wyraźnie brakuje po zimie.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 1 mar 22 1 1200.jpg
tory 1 mar 22 9 1200.jpg
tory 1 mar 22 5 1200.jpg
tory 1 mar 22 10 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
04.03.2022. Olsztyn Główny.
Cudów może nie ma, ale generalnie przyjemny dzień. Towarowych składów zero w stacji, za to trafia mi się kolorowa EP07-376 i skromny ST44-1204 Cargo. Powoli ruszają remonty, z tego co widzę rozgrzebane jest coś koło depotu Cargo od strony ul. Zientary Malewskiej. Sam jestem ciekaw jak to się potoczy. Liczę też na lepszą pogodę, bo to zupełnie inny klimat niż robienie zdjęć zimą. Mam wrażenie, że jest spora różnica w ostrzeniu zdjęcia. Bo ma tym ST44, mimo całego nieba w chmurach sporo detalu widać, zimą też mu robiłem i mam wrażenie, że było dużo bardziej rozmyte.
Tak więc życzę sobie i kolegom nie tylko dobrego odpoczynku na weekend, ale i dobrej pogody dla tych co na szlaku i weny twórczej dla tych co dłubią przy modelach/makietach.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 4 mar 22 7 1200.jpg
tory 4 mar 22 A 1200.jpg
tory 4 mar 22 10 1200.jpg
tory 4 mar 22 8 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
05.03.2022. Iława Główna, Olsztyn Zachodni/Główny.
Dziś miało być święto, z LTE miał przyjechać ciekawy Vectron, miał zostawić Michelin, wrócić solo, a pod wieczór miał przyjechać inny, ba w fajnych okleinach i zabrać Michelin. Niestety jakieś zamieszanie wyszło u nich, przyjechał, owszem Vectron, ale tylko z generalnym schematem ELL, bez okleiny. A że mieli opóźnienie to nastąpiła po prostu zmiana maszynistów. Z rana wsiadłem w pociąg i podjechałem do Iławy, aby zacząć polowanie już tam. Owszem, nawet coś się trafiło typu Griffin czy EP09. Jednak próbując robić fotki przy wiadukcie poza dworcem zostałem sprowadzony na ziemię przez SOK. 20m od torów, żadnych oznaczeń, żadnych zakazów, piękna pogoda..."Co pan tu robi, a pozwolenie jest, a skąd, jest pan Polakiem, a czemu a po co...". Zgodnie z prawdą dostałem o tym miejscu info od kolegi. Jak widać trzeba mieć wybitnego pecha. Wprawdzie SOK generalnie w porządku goście, lecz stwierdziłem, że wracam skoro nie jestem mile widziany. Tak więc z Iławy kilka fotek i ponownie parowóz-pomnik. Po moim odjeździe ponoć przyjechał ET42-09. Trudno, innym razem. Tak więc dzień i tak sympatyczny, prawie 20km z buta, przejażdżka i trochę fotek, słoneczko było więc bez marudzenia z mojej strony. Zapraszam do obejrzenia efektów.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 5 mar 22 2 1200.jpg
tory 5 mar 22 16 1200.jpg
tory 5 mar 22 6 1200.jpg
tory 5 mar 22  24 1200.jpg
tory 5 mar 22 19 1200.jpg
tory 5 mar 22 13 1200.jpg
tory 5 mar 22  30 1200.jpg
tory 5 mar 22  23 1200 track.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
06.03.2022. Olsztyn Zachodni.
Jak to niedziela, cudów nie ma. Wszystko senne, pracownicy Torpol-u stawiają słupy i kabel, pogoda fajna, ale co z tego jak nic nie jeździ. Jedyna fajna sztuka to Class66 EWS ze zdjęcia poniżej, uchwycony na prostej przed Zachodnim. Poza nim śpi 15D/A Bartexu, ale nie chciało mi się nawet robić zdjęć bo X zdjęć wstecz był w zimowej scenerii. Jest też skład beczek z Gutkowa bez lokomotywy.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 6 mar 22 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
08.03.2022. Olsztyn Główny.
W niedzielę zamykają tory od peronu 4 do Zatorza, czyli chyba wszystkie po których szły towarowe składy. Z tego co ludzie informują to towarowe będą szły przez perony. Składy do Gutkowa przez Morąg, i generalnie będzie wszystko rozbebeszone jak i reszta miasta, gdyż u nas jak rozwalić coś to najlepiej wszystko i w mieście budują nowe trasy tramwajowe. Korki w niektórych miejscach kosmiczne jak na Olsztyn. Dobrze że wszędzie poruszam się generalnie z buta bo raz, że zdrowiej a dwa, nie tracę czasu na stanie w zakorkowanym mieście. A swoje trasy mam od dawna wyznaczone.
Dziś czekała na mnie śliczna niespodzianka. Traxx Cargounit. Próbowałem go złapać w zeszłym roku ale nie udało się. Także "...co się odwlecze to..." zadziałało z rocznym opóźnieniem, ale zadziałało. Powiem tylko, że i za maszynami przepadam i za malowaniem. Chyba drugie po Lotosie i ich Dragonach i BR285 (Griffina Lotosu nigdy nie widziałem, podobnie jak Vectrona) malowanie korporacyjne. Nie ma możliwości pomylenia z niczym innym na torach. Korzystając z obecności robotników Torpol przy maszynie udało mi się zrobić kilka fotek. Ciekaw jestem co, gdzie kiedy z tym Traxxem będzie. Spał pod nastawnią, podobno przyjechał z Gamą Lotos. Lecz jak to u nas nie ma żadnego dalszego info co będzie robił.
Zapraszam do skromnej galerii.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 8 mar 22 3 1200.jpg
tory 8 mar 22 9 1200.jpg
tory 8 mar 22 10 1200.jpg
tory 8 mar 22 6 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
11.03.2022. Olsztyn Główny.
No i proszę Państwa szanownego weekend nadszedł. Ciekawe co to będzie? Zelektryfikowano jeden z torów z brzegu od starej rampy, będą tam stać kibelki, od niedzieli niby zmiana rozkładu, zamknięcie peronu 4 i inne atrakcje. Ciekaw jestem jak to będzie. Kolega dziś pojechał do Koluszek i tam Dragony, Griffiny, 07 HSL, i inne fajne zabawki, a u mnie? No właśnie, niedowierzanie, na żeberku firmowym IC stoi...ET22-1057 cargo i opala pyszczek. Nie mogło być inaczej, żeby nie dostał portretu. W sumie to jedyna atrakcja z dziś, wcześniej ponoć leciał Dragon Natrix 026, ale nie mogłem zjawić się na miejscu. Pozytywnie nastawiony czekam na jutrzejszy poranek.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 11 mar 22 1 1200 track.jpg
tory 11 mar 22 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
12.03.2022. Olsztyn Główny/Olsztyn Zachodni.
Pozytywny dzień, z racji kiepskiego snu wyskakuję z wyrka o 3, czas szybko leci z rana, w końcu w tych godzinach na żywo jest koszykówka NBA, z którą jestem od 1989 :) Tak więc po 6 już zwarty i gotowy idę przy wschodzie słońca na Główny. Na miejscy w sumie nic wielkiego na pierwszy rzut oka. Ot, LTE złośliwie znowu daje EuroSprintera 451, w stacji węglarki Bartex bez lokomotywy, po za tym skład beczek na SU46-035 do której później doczepiają jeszcze ST44-1204 Cargo, ale w głębi torów stoi perełka...ET22-980 z dwoma ST48 (odpowiednio 042 i 037). Jednak nie ma szans podejść ani nawet teleobiektywem zrobić fotek bo albo EZT, albo węglarki, albo beczki, albo Michelin zasłania z każdej strony. Cóż było robić, wracam z rampy wojskowej, a skład mi odjeżdża na Korsze...za to przyjeżdża ST43-115 z S200 SKPL ze składem podkładów na platformach. Robią oblot i czekają na semaforze. Rad nierad wracam na dzielnicę z nadziejami na coś, niestety pustka powoduje, że wracam do domu na śniadanie. Jednak pojawia się info o wracającym ET22, co skutkuje i moim powrotem. Pogoda znakomita choć mroźno, ale słoneczko robi swoje. Wpada mi SKPL, potem rzeczony ET22, potem wraca na raty skład ST44 i SU46. Tak więc wszyscy otrzymali pamiątkowe fotki :) Dzień się nie skończył i z miłą chęcią wyjdę 3 raz :)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 12 mar 22 3 1200.jpg
tory 12 mar 22 7 1200.jpg
tory 12 mar 22 14 1200.jpg
tory 12 mar 22 15 1200.jpg
tory 12 mar 22 10 1200A.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
13.03.2022. Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztyn Ukiel (chyba tak się nazywa ten przystanek, niedawno stosunkowo otwarty).
Pobudka po 4, spacerek po 5, wschód słońca na torach i te klimaty. Ucieka mi Gama Lotosu (RCP), pewnie na Korsze, w stacji senny ET22-678 z węglarkami, po nim jeszcze jeden z drewnem. Generalnie niebiesko od cargo, dworzec puściutki bo już zmiana rozkładu. Pokręciłem się i wróciłem, brak info, więc wyszedłem dopiero na pewniaka, IC Gryf z EP07-356 na czele, i przypadkiem trafia mi się jeszcze ET22-958, jadący na Iławę bez składu. Dobra pogoda, pierwszy spacer bez kurtki, pierwsze promienie słońca na skórze i przebyte w weekend ponad 30+ km na piechotę sprawiły, że teraz już tylko kolacja i błogie lenistwo. W tygodniu ciekaw jestem jak będzie z info skoro zaczynają grzebać z dworcem.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 13 mar 22 3 1200.jpg
tory 13 mar 22 10 1200.jpg
tory 13 mar 22 14 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
Remont w Olsztynie zadania nie ułatwia, sprawy zawodowe/prywatne też nie pozwalają być na miejscu tyle ile by się chciało. Jak coś ciekawszego wpadnie to będę starał się publikować. Dworzec już rozkopany kompletnie jeśli chodzi o torowisko. Towarowe upychają przez perony, z tego co widzę jeździ jedyny słuszny przewoźnik, ale może to iluzja z braku czasu i niemożności obserwowania non stop.
O tym było mówione z przecieków zbliżonych do monopolistów, że prywaciarze jeżdżą tylko po nocach, a skoro wcześniej już nie było info to teraz ani info ani cudem trafić się nie da...
Wrzucę kilka zdjęć z poprzednich dni. Kruszywo podrzucił 311D-02(19.03). Niebieski "klimatyzowany: ET22, z dziś (24.03.2022).
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"

tory 20 mar 22 11 1200.jpg
tory 20 mar 22 9 6000 bw 1200.jpg
tory 24 mar  22 1200.jpg
 

radek_m

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 3 0
Swoją drogą strasznie rdzewieje mordka tego robogagara. Spore rdzawe zacieki i "kalafiory" wyłażą w okolicach łączenia blach. Coś słabo antykorozyjnie zabezpieczony. Może niechlujnie zrobiona lub "przyoszczędzona" powłoka lakiernicza.
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
1.04.2022. Olsztyn Główny.
Prima aprilis, Panowie. Lecz mnie nikt nie nabrał dziś :) Cały dzień w robocie, harówka, wraca człowiek zmordowany, obiadek, siada na 4 literach, dokańcza projekty. A tu SMS przed 19, że na dworcu Olsztyn Główny, którego na marginesie 3/4 torowiska już nie ma...stoi zgaszony Dragon E6ACT ab-041 RCP. Dzięki życzliwości informatora, momentalnie znajduje się na miejscu, Światło oczywiście już nie te, ale zabrałem statyw co ułatwiło sprawę. Maszyna śpi grzecznie na dawnym żeberku lokomotyw IC, przy peronie 1. Widok przepiękny choć znam lepsze malowania. No i poleciała seria zdjęć. Wrzucę kilka, plus zaległą Skodę 181 066-2. Oby więcej takich dni, a mam przeczucie, że tak będzie i maszyna zostanie do rana co daje szansę złapania o wschodzie słońca.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 1 kw 22 17 6000 1200.jpg
tory 1 kw 22 13 6000 1200.jpg
tory 1 kw 22 14 6000 1200.jpg
tory 1 kw 22 20 1200.jpg
tory 26 mar 22 7 1200.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
03.04.2022. Olsztyn Główny/Olsztyn Dajtki.
Ranna wycieczka aż na Zieloną Górkę w Olsztynie celem zapoznania się z przebiegiem robót w okolicach Dworca Głównego przynosi kilka fotek. Pierwsza to widok z wiaduktu na ul. Limanowskiego. Z tego co Koledzy widzą wszystko od P4 rozebrane i rozkopane. Na prawo jest czynny 1 tor towarowy przy 3 peronie plus 4 tory osobowe. Czyli razem zostało 5 drutów. Drugie zdjęcie to stare bocznice przy Zientary Malewskiej. Nie pamiętam dokładnie ile tam mogło być torów ale 10 to chyba minimum. Zostały ze 2. Jeden z Wrakami a 2 z którego rozładowują kruszywo. Co ciekawe dziś pracowała SM42-2285 z...Michelina. I to ze składem Cargo, co z tego co kolega mówił jest niezwykłą sytuacją. Tym bardziej, że w stacji stały 2 SM42 Cargowskie. A ostatnia fotka już z Dajtek, EP07-442 pędzi ze składem IC Mamry w stronę Olsztyna Zachodniego. Na tym odcinku rozwijają v-max. W trybie 6 klatek/sekunda na odcinku no powiedzmy 50-70m weszły mi 3 fotki

Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 3 kw 22 2 1200.jpg
tory 3 kw 22 3 1200.jpg
tory 3 kw 22 7 6000 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
05.04.2022. Olsztyn Główny.
Zwykły spacer po pracy z nadziejami na jakieś ciekawsze składy, ale nic nie pojawia się. Tak więc inspiracje gry światłem i to tyle na dziś.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 5 kw 22 6000 sepia.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
10.04.2022. Olsztyn Główny
Taki oto gość czekał na mnie z rana na Dworcu Głównym w Olsztynie.
Demolki ciąg dalszy, 4 peron to już w zasadzie wiata. Szczęście dopisało, bo łapałem w trasie tego ET22-980, niestety ani szkła nie zmieniłem i w rybim oku na Dworcu Zachodnim kompletnie foto nie wyszło, ale że się zawziąłem i miałem szczęście zrobiłem mu fotki już na Głównym.
Niebieskie jednak nie mają porównania z zielonymi. Klasa.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 10 kw 22 5 1200.jpg
 
OP
OP
Magic

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.635 33 4
12.04.2022. Olsztyn Zachodni.
Zwykły spacer przynosi taki oto efekt, foto robione centralnie pod słońce, kolej czasem niewdzięczna jest w tej kwestii. Po tym składzie jeszcze podobno był na trasie skład Natrix na 2x15D/A, ale już nie chciało mi się czekać. Mimo wszystko fajnie, że w czasie remontów coś czasem się pojawia.
Za parę dni święta, może wtedy spacery przyniosą jakieś lepsze efekty?
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
tory 12 kw 22 1200.jpg
 

Podobne wątki