• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Magazyn - koyot Logistik

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#1
Zaczynam budowę dioramy na potrzeby prezentacji posiadanych modeli.
Małe centrum logistyczne :)
Diorama na płycie (pianka pokryta zaprawą chyba cementową) o grubości około 1cm. Wymiary: 60cm x 45cm. Co do zabudowy to wybór padł na zestaw od Kibri 39208. Ponieważ nie wszystko mi się w nim podobało, postanowiłem poddać go lekkim modyfikacjom, będzie też drobny wątek kolejowy. Jeśli macie jakieś sugestie to śmiało piszcie w tym temacie.

1.jpg


Niektóre elementy wymagają trochę więcej pracy:

2.jpg

3.jpg
 
OP
OP
Qmaty

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#8
Budynek praktycznie już na ukończeniu, zamontowane orynnowanie, drzwi i kilka detali. W planach jeszcze kilka drobiazgów na zewnątrz jak i w środku.

Widok od strony samochodowej:

10.jpg

11.jpg


Widok od strony kolejowej:

12.jpg

13.jpg
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
#17
Pędzący za strusiami to tak dla motywacji - patynka na budynku się przyda. Na łączeniach widać spore szpary. Może bluszcz, który pnie się po wieży? :) Generalnie fajny pomysł też czekam na efekt końcowy :D
 
OP
OP
Qmaty

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#18
O bluszczu nie pomyślałem, dobra myśl. Ogólnie ciężko było to w miarę wyprowadzić, od środka łączenia uszczelniłem co by światło nie raziło, na zewnątrz myślałem o szpachli i pomalowaniu całości. Jeszcze raz dzięki za pomysł.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
#19
To też dobry pomysł. Ale może zrób przymiarkę. Ja kiedyś zrobiłem taki magazyn i posklejałem go o wiele gorzej ;] ale bluszcz go uratował :D
Kibri niestety jest jakie jest ;] ja teraz walczę z barkami i statkami ;] jest zabawy :D