• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Magazyn i ładownia (Delta-te)

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#1
Witam
Chciałbym zaprezentować kartonowy model magazynu kolejowego z Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej wydawnictwa DELTA-te. Model dość wiekowy z 2002 roku z serii Model z kartonu? Tak!. W zeszycie wielkości A4 otrzymujemy całkiem nieźle wydrukowany model na brystolu wraz z opisem, instrukcją i poradami autora dot. modelu jak i technik modelarskich(czasami trochę archaicznych) . Magazyn jest dość ciekawym modelem, nie znalazłem podobnego w wydaniu plastikowym. Przy sklejaniu wykorzystałem plastikowe okna Auhagena, karton z nadrukiem cegły Fallera oraz kilka innych mniej istotnych elementów. Sklejało się całkiem dobrze, nie napotkałem większych trudności.
Zmieniłem układ wnętrza, oraz konstrukcję drewnianą dachu i ładowni(w miejsce drewnianej dałem ceglaną podmurówkę). Skróciłem też trochę dach aby kończył się równo z krokwią. Model jest z I epoki, a więc prawdopodobnie dach magazynu przykrywał też po części wagon, jednak przy większych wagonach może być ciasno. Poza tym ciężko było dopatrzyć co dzieję się na ładowni przy tak dużym dachu. Uważam że poprawiło to wizualnie model, więc warto uciąć te 10mm. Dodałem również w szczycie deskowanie.
Model oświetliłem dwiema diodami LED 5mm. Drzwi na ładownię zrobiłem przesuwne.
Zapraszam do oglądania.
DSCN0037.JPG
DSCN0038.JPG
DSCN0040.JPG
DSCN0041.JPG
DSCN0042.JPG
DSCN0045.JPG
DSCN0046.JPG
DSCN0050.JPG
DSCN0051.JPG
DSCN0052.JPG
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#2
Piotrku ładny magazyn(y)
Nie wiem czy zdjęcia przekłamują ale wydaje mi się,że kolor papy na dachu jest niebieski a nie czarny(n)
I jeszcze jedno co moim zdaniem trochę psuje efekt;) Ta dioda która pod dachem wiaty imituje lampę jest za duża- wymień może na mniejszą i będzie super:)
Pozdrawiam
Zbigniew
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#3
Całkiem ładny model i ładnie się prezentuje. Jedyne co mi osobiście przeszkadza to koślawe napisy "nie palić..." może lepiej by było je wydrukować i nakleić na nowo.
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#4
Całkiem słusznie prawicie waszmoście.
Papa jak to papa, jest wzięta jako fabryczny dach z wycinanki, poprawiłem tylko ślady lepiku, i podmalowałem kilka fragmentów Panzergrau dla urozmaicenia, przyjmuję jednak, że to wina światła, w realu wygląda to w porządku;)
Co do tej przerośniętej diody, no cóż, nie miałem innej pod ręką więc dałem 5mm. Zmienić nie zmienię bo to zbyt dusza ingerencja w dach i tak dalej. Ale po namyśle dałem tam kółeczko z kartonu imitujące odbłyśnik. Na upartego można przyjąć że to taka duża oprawa żarówką w środku. Biorąc pod uwagę moje arcy-zgrabne paluszki wyszła trochę sfatygowana.
DSCN0058.JPG

A co do napisów to malowanie białą farbą i potem pisanie po tym sprawdza się, nie powiem, jest spoko i może nawet fajnie wyglądać, ale chyba tylko w skali 1:1, lub po prostu ja nie jestem tak uzdolniony. W każdym bądź razie, zrobiłem napisy maszynowo i jestem względnie zadowolony :)
DSCN0057.JPG

:)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#5
Musze przyznać, że te foto-arkusze robią całkiem dobre wrażenie :) Mimo,że to zdjęcie, to z pewnej odległości z jakiej zwykle ogląda się model - cegła jak prawdziwa. Jedyny mankament foto-arkuszy to moim zdaniem to, iż trzeba uważać na zagięcia na rogach i zamaskowanie utraty koloru na tychże rogach po ich zagięciu. U ciebie też trochę zaokrąglone wyszły gdzieniegdzie. Poza tym - z tego co pamiętam - arkusze papy nie były takie szerokie (rolki chyba miały z metr, czy coś takiego). Generalnie fajna praca :)
Pozdrawiam.
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#6
Trochę za jasne jak dla mnie, i ta cegła taka jakby z odrzutu. Ale może być. Uważam że to jest i tak lepsze niż płytki plastikowe. Co do zagięć to fakt, trzeba trochę kombinować, i bawić się w retuszowanie, ale uważam że wyszło całkiem fajnie i pracowało się całkiem przyjemnie:)
 

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
#7
Miejsca zagięć dobrze jest lekko naciąć nożykiem modelarskim od linijki i potem zgiąć. Wtedy nie ma efektu zaokrąglonych rogów :) Super wyszedł ten magazyn (y)
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#8
Po tych drobnych korektach wygląda jeszcze lepiej , lampa nabrała smaku i jest super , napisy znacznie lepiej się prezentują osobiście z liternictwa zawsze byłem słaby i bardzo się cieszę że można to zrobić przy pomocy wszelkiego rodzaju urządzeń :)
Skoro do dachu użyłeś panzergrau to z pewnością na żywo wygląda jak spłowiała od słońca papa.
 

Podobne wątki