• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną"

OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.948 24 8
Tak, ale po MS2 to wyższa szkoła jazdy i pewnie kwestia przyzwyczajenia. Czy. W CS mozna tez było wpisać plan torów ze zwrotnicami?
 
B

bobby74

Gość
Napewno, ale do tego nie doszedłem. Przy czym sugerowano, żeby podpinać przez wifi tablet i plan torów mieć i obsługiwać z tabletu - wygodniej. W CS3 jest chyba większy wyświetlacz (?), ale to moim zdaniem nie załatwia sprawy, bo będziesz musial i tak przełączać miedzy widokiem obslugi loków i planem torów.
 
B

bobby74

Gość
Nowości 2017 Märklina już opublikowane http://streaming.maerklin.de/public-media/Maerklin_nh2017_EN.pdf
Z polskiej perspektywy nie ma nic.
Z technicznej perspektywy udostępniają w końcu w swoich lokomotywach dekodery, które obsługują zarówno mfx, jak i DCC. Będzie trochę swobodniej ingerować w ustawienia lokomotyw i oczywiście dla niedoktrynalnych Märklinistów możliwość wyboru standardu sterowania cyfrowego. Nawet Z21 będzie można podpiąć i sterować Märklinem. Można było już wcześniej, ale lokomotywy Märklina były na to głuche.
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.948 24 8
Myśle, ze z PKP nic się nie doczekamy, bo to dla nich zbyt mały rynek, a szkoda.
Widzę, ze w nowościach np.pojawił się ludzik" w lokomotywie TEE :),
Ta książka to fajna sprawa, bo ułatwi tym "mniej technicznym" podłączenia




Jest jeszcze Br42 do ew przeróbki na Ty :);)
 
Ostatnio edytowane:

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
"Złoty pociąg" odnaleziony.
Ponownie, na 65 km od Wrocławia, dzieci znalazły w tunelu "Złoty pociąg" załadowany złotymi czekoladowymi sztabkami.
Jest to już drugi pociąg, ponieważ pierwszy został znaleziony we Wigilię w ubiegłym roku.
A dla mnie najciekawszym znaleziskiem był trzyosiowy wagonik Marklin 4005 z budką hamulcowego.
20170115_133146.jpg
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.948 24 8
"Złoty pociąg" odnaleziony.
Ponownie, na 65 km od Wrocławia, dzieci znalazły w tunelu "Złoty pociąg" załadowany złotymi czekoladowymi sztabkami.
Jest to już drugi pociąg, ponieważ pierwszy został znaleziony we Wigilię w ubiegłym roku.
A dla mnie najciekawszym znaleziskiem był trzyosiowy wagonik Marklin 4005 z budką hamulcowego.
Zobacz załącznik 447286
No w końcu !;) Bo jakoś w mediach ostatnio o tym ucichło:)
 

majo123

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
Kupiłe Mobile Station 60653 i mam problem z zaprogramowaniem lokomotywy z dekoderem ESU i Dekoderem Zimo czy ktoś mi pomoże?
 

majo123

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
Mam lokomotywę brawa z dekoderem ESu jak postawiłem ją na torach i przypisałem adres to w lokomotywie zaczęły migotać dość szybko światła.
a lokomoyty z dekoderem Zimo nic się nie działo
 
B

bobby74

Gość
Zakładasz nową kokomotywę, wybierasz w jakim trybie ma być sterowana - bierzesz DCC. Moim zdaniem to tyle. Chyba, że dekoder ESU obsługuje mfx, to sam powinien się zameldować - już nie pamiętam, czy obsługują...
Na 8 stronie instrukcji Twojej MS2 opisane jest, jak założyć nową lokomotywę manualnie.
 

majo123

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
Jak ma ustawione w tych trzech trybach to muszę wybrać MM i dopiero wtedy lokomotywa działa ale sterować mogę tylko 5 funkcjami tak jak przy sterowaniu 6021 a dekoder ma tych funkcji 12 i nie wiem co jest grane tak jest przy esu a przy Zimo w ogóle lokomotywa nie odpowiada
 
B

bobby74

Gość
Musisz wybrać DCC - MM to przeżytek.
A jaki masz software na MS2? Da się to zczytać w menu z pozycji info (?)
 

majo123

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
nie wiem czy o to chodzi UPDATE GLEISBOXVersion 1.39
[DOUBLEPOST=1486414556][/DOUBLEPOST]A może jak podam namiary na swoje na skype to pogadamy jak to nie przeszkadza ale to dopiero jutro
 
B

bobby74

Gość
Skypa nie mam.
Instrukcja strona 19.
Jeżeli SW (SoftWare) masz poniżej 2.0 to może słabo współpracować z nowszymi dekoderami. Potrzebny będzie update, tylko cienko to widzę, bo potrzebowałbyś Central Station 2 albo 3.
 

Podobne wątki