• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Madej 1/64

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#81
Ford wyglada bardzo fajnie ,co mi sie niepodoba to te kierunkowskazy na błotnikach , i moze zestawilbym go z jaks nizsza naczepa ,sama naczepa jest świetna ,ogolnie ciekawy zestaw pokazales (y)(y)
 
OP
OP
Madej

Madej

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#84
Dzięki za komentarze!!
Maniac64 - model ma rzeczywiście kilka słabości, między innymi wspomniane przez Ciebie kierunkowskazy (można je było zrobić z przeźroczystego plastiku). Co do naczepy to akurat tak go zestawiłem bo taki zestaw kupiłem, możliwe że go przestawię z czymś innym, myślę że jednak jakiś COE by bardziej pasował. Ale ze względu na czerwony kolor naczepy chyba najlepiej się zgrywa z tym Fordem.

Lec Go (Bartek) - ja sprzedałem dużą cześć kolekcji osobówek na rzecz ciężarówek. Niestety w Polsce to bardzo drogie hobby, i czasami mam wątpliwości czy w ogóle "ładować" w nie pieniądze. Ale z drugiej strony jak patrzę na nie w gablocie to raczej widziałbym jeszcze kilka sztuk u siebie:). Ostatnio myślę o żywicznym modelu z NEO, w Polsce o dziwo chodzą w miarę normalnych pieniądzach (w porównaniu do sklepów europejskich). Więc tak trochę kusi. A NEO zapowiedział już kolejne nowości, w tym jeden, który mnie szczególnie interesuje. No zobaczymy co czas pokaże.
 
OP
OP
Madej

Madej

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#85
Pojawiła się u mnie kolejna nowość. Tym razem jest to zakup bardziej pod ciężarówki, czyli jako ciekawy ładunek na lawetę:

Caterpillar CAT 988H - Norscot, skala oczywiście 1:64.

Norscot w tej skali wydał kilka ciekawych maszyn, nie są to modeliki najwyższych lotów, ale wyglądają dość przyjemnie i mają wystarczającą ilość detali by nie robić wrażenia zabawki.
Trafił mi się akurat egzemplarz za całkiem atrakcyjną cenę, więc jest.
To co zaskakuje po otwarciu pudła - że jest to niezłe bydle. W porównaniu do osobówek jest ogromny, w końcu koła mają tu około 2 m średnicy!
Poniżej kilka fotek, tym razem w śnieżnej scenerii, bo w końcu zima za oknem;)

IMG_01.JPG


IMG_02.JPG


IMG_03.JPG


IMG_04.JPG


IMG_05.JPG


W porównaniu do znanego amerykańca:

IMG_06.JPG


No i po ciężkiej pracy ładowarkę trzeba odwieźć na bazę:

IMG_07.JPG


IMG_08.JPG


IMG_09.JPG


IMG_10.JPG


IMG_11.JPG


IMG_12.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#87
Bardzo fajny ten Caterpilar. Pięknie wygląda zarówno podczas odśnieżania jak i jako ładunek. Fajna prezentacja.
 

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#88
Potwierdzam opinie Kolegów.Model jest kozacki no i faktycznie kawał "złomu" też go posiadam i jeszce 3 inne od Norscota.
Prawdziwy respect budzi od nich wozidło z kamieniołomów .... to dopiero masakrator :) waży z dobry kilogram :D:D:D
osobówkę to aż strach koło niego stawiać żeby nie nabawiła sie kompleksów ;)
Na koniec: świetna prezentacja w aktualnej scenerii zimowej (y)
 
OP
OP
Madej

Madej

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#89
Dzięki Panowie za komentarze!!

Wreszcie dotarły do mnie dwa modeliki od NEO Scale.
Poniżej jednak zaprezentuję Macka, bo Ford którego dostałem wymaga kilku korekt, ze względu na kiepski montaż.
Tak więc przed Wami:

1960 Mack H673-ST - NEO

Jest to model z pierwszego wydania i jednocześnie mój pierwszy kontakt na żywo z tymi modelikami.
Wrażenie jakie robi jest naprawdę ogromne - modelik jest dopracowany bardzo szczegółowo. Kabina jest wiernie oddana, zachowuje odpowiednie proporcje, ma fajne "ostre" rysy. Zaskakujące są małe detale jak: wycieraczki, znaczki z przodu i po bokach, piękny grill, koła z małymi kołpakami czy światełka na dachu. Nawet klamki są osobnymi elementami!. Pod tym względem jest po prostu świetnie. Detale są odpowiednio zeskalowane, nic (oprócz lusterek) nie wygląda na przeskalowane. Do tego trafił mi się egzemplarz super poskładany, wszystko równo poprzyklejane.
Dobrze że się zdecydowali na dwukolorowe malowanie z paskiem pomiędzy. Znalazłem w sieci zdjęcie z dokładnie takim samym malowaniem. Ciężarówka należała do przewoźnika o nazwie Berger, z Minnesoty. Oczywiście w modelu nie mamy żadnych napisów, ale ewidentnie jest to ich malowanie.
To co mi się nie podoba to trochę za grube pręty od lusterek, zbyt baloniaste opony i brakuje mi skrętnych kół, bo to jednak poprawia prezencję w gablocie. Lusterka nie są gorsze niż w DCP, ale ze względu na inne detale wyglądają nieproporcjonalnie. No i nie ma naczepy... Szkoda że NEO nie zdecydowało się również na wypuszczenie jakiś naczep, szczególnie z lat 60, bo tych bardzo brakuje.
Ale to małe wady, zalety je w pełni rekompensują. Zresztą sama ciężarówka jest bardzo ładna, taki brzydal, ale pięknie się prezentuje.
No ale niech foty przemówią:

IMG_001.JPG


IMG_002.JPG


IMG_003.JPG


IMG_004.JPG


IMG_005.JPG


IMG_006.JPG


IMG_007.JPG


IMG_008.JPG


IMG_009.JPG


IMG_010.JPG


I trochę detali:
Piękny fotortawiony grill, znaczek Mack, świetne świata i delikatne kierunki. Zwraca uwagę również tablica rejestracyjna, zrobiona również na odpowiedniej płytce (nie tylko naklejka!)
IMG_011.JPG


Piękne doklejane logo, widoczna subtelna klamka oraz napis MACK na lusterku:
IMG_012.JPG


Tu jeszcze widać dekielek wraz z napisem Mack. To naprawdę jest maleństwo!
IMG_013.JPG


Światełka na dachu i wycieraczki. Mniej widoczna trąbka z prawej strony, też miły akcent:
IMG_014.JPG


Widoczne siodło, typowe e tych modelikach. Uwaga! Dziura jest trochę powiększona przeze mnie, bo nie mieściła się żadna naczepa.
Widoczna jest również tablica rejestracyjna, piękne światełka z przeźroczystego materiału, widać też głęboki bieżnik opon, które są niestety bardzo twarde, niemal jak z plastiku.
IMG_015.JPG


Podwozie typowe, nie zaskakuje ale i nie razi niczym.
IMG_016.JPG
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
#90
Bardzo fajny ten MACK . Widać że twórca miał wątpliwości czy zrobić klasyka z maską czy cabover-a i postanowił zrobić coś pomiędzy .
 
OP
OP
Madej

Madej

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#91
To stylistyka jeszcze lat 50, tak wyglądały COE w tym czasie, później już znikły tego typu wynalazki. Ten Mack to taka przejściowa forma, między wcześniejszym H63 a późniejszym G-73.
Jeszcze wrzucam kilka fotek stylizowanych na stare:

IMG_017.JPG


IMG_018.JPG


IMG_019.JPG


IMG_020.JPG


Wraz z innymi Mackami jakie mam w kolekcji:
Od lewej: H673, F700 i Seria R
IMG_021.JPG


IMG_022.JPG
 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#92
Świetny ten Mack ,ciekawy model ze względu na sam kształt kabiny ,super wykonanie ,te ostatnie retro fotki wyszły rewelacyjnie ,fajne zestawienie modeli mack;a (y)(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#93
Kapitalny jest ten Mack. Zresztą pozostałe dwa także nie gorsze. Z naczepą wygląda rewelacyjnie. Detali też mnóstwo. No i piękne zdjęcia. Przyjemnie się ogląda takie prezentacje. (y)
 
OP
OP
Madej

Madej

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#95
Dzięki Panowie za komentarze!
Idąc za ciosem, przedstawiam kolejny modelik NEO:
Ford CLT-9000

Ciężarówki typu COE zawsze były dla mnie jakoś bardziej atrakcyjniejsze niż typowe tzw conventional. Stad to właśnie dwa COE z oferty NEO do mnie trafiły.
Ford nie robi już takiego wrażenia jak Mack, niestety ze względu na montaż. Egzemplarz miał 3 główne wady montażowe - krzywo przyklejona cała kabina do podwozia, krzywo przyklejona tylna część z chlapaczami oraz krzywo przyklejona dolna część osłony chłodnicy.
O ile dwie pierwsze wady udało się zniwelować, to osłonę niestety nie udało mi się na razie poprawić. Może jeszcze spróbuję, ale boję się ją połamać.

Sam modelik po za tym jest bardzo fajny - dobrze oddana kabina oraz ładne detale: wycieraczki, światełka, trąbki na dachu itp. na najwyższym poziomie.
Wady to jak dla mnie - zbyt baloniaste opony, za duży rozstaw kół z przodu, krzywe rury wydechowe.

Ogólnie jednak modelik prezentuje się wspaniale. Do zdjęć wybrałem nową naczepę - czyli kolejna, współczesna naczepa do przewożenia bydła. Sama naczepa jest oczywiście od DCP i prezentuje się równie wspaniale. Boczne ścianki z otworami wyglądają bardzo realistycznie i wykonane są z precyzyjnie uformowanych blaszek. Do tego oczywiście zawieszenie na sprężynkach i kilka miłych detali, jak choćby osłona tylnych świateł z delikatnego drucika.

Dobra, starczy gadania, teraz fotki:
Ford-CLT-9000-01.JPG


Ford-CLT-9000-02.JPG


Ford-CLT-9000-03.JPG


Ford-CLT-9000-04.JPG


Ford-CLT-9000-05.JPG


Ford-CLT-9000-06.JPG


Ford-CLT-9000-07.JPG


Ford-CLT-9000-08.JPG


Ford-CLT-9000-09.JPG


Ford-CLT-9000-10.JPG


Ford-CLT-9000-11.JPG


Ford-CLT-9000-12.JPG


Ford-CLT-9000-13.JPG


Ford-CLT-9000-14.JPG


Ford-CLT-9000-15.JPG


Ford-CLT-9000-16.JPG
 
Ostatnio edytowane:

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#97
Ciekawy model, fajne stylowe malowanie (y)(y) efektowne wykonanie ,neo daje rade z tymi cieżarowkami pomimo tym kilku babolom co wymieniles ...
 
Ostatnio edytowane: