• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Madej 1/64

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#61
Kapitalny ten model. Pięknie jest wykonany, a szczegółowość powala. Jest czego zazdrościć. ;) Gratuluję posiadania takiego kąska kolekcjonerskiego. (y)
 
OP
OP
Madej

Madej

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#63
Dzięki za komentarze!
Brodagaz - logo jest uproszczone, ale tak jest też w oryginale. To jest HD Edition, ale chodzi bardziej chyba o odróżnienie wersji niż o konkretnie Harleya.

A teraz najnowszy nabytek:

Greenlight - 1955 Cadilac Fleetwood Series 60

Jestem mile zaskoczony tym modelikiem. Wykonanie bardzo ładne - precyzyjna forma, dobre detale, cienkie słupki, do tego nowość u GL - chromowane zderzaki oraz szklane światełka. Jak chcą to potrafią. Nawet opony są cienkie, choć i tak troszkę za grube jak na oryginał, ale jest dobrze. Ogółem naprawdę udany model. Mam nadzieję że wreszcie zaczną robić bardziej klasyczne auta zamiast tłuc tylko nowoczesne pick-upy.

Fotosy:
Cadillac-Fleetwood-55-01.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-02.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-03.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-04.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-05.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-06.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-07.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-08.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-09.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-10.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-11.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-12.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-13.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-14.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-15.JPG


Cadillac-Fleetwood-55-16.JPG
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#65
Model świetny , tu się mogę pochwalić że nie raz prowadziłem właśnie ten samochód gdyż mój dobry kolega takowy posiada , rewelacyjna wygodna maszyna o zadziwiającym przyspieszeniu.:)
 
OP
OP
Madej

Madej

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#68
Dzięki za komentarze!
Caddy jest fajny, bardzo się cieszę że GL pokazał że nadal go stać żeby zrobić naprawdę dobry model.

A teraz prezentuję najnowszy nabytek - czyli naczepę do przewożenia paliwa. To oczywiście kolejna naczepa DCP, wykonana jak zwykle świetnie, ma dużo fajnych szczegółów. Już mam jedną naczepę do przewożenia płynów, ale ta jest trochę inna, bardziej masywna i ma więcej osprzętu. Podpiąłem ją do Macka, bardzo fajnie się razem prezentuję. Przy okazji jeszcze wymieniłem w Macku lusterka na większe, bo jednak tamte były za małe.

Mack-R-tanker-10.JPG


Mack-R-tanker-01.JPG


Mack-R-tanker-02.JPG


Mack-R-tanker-03.JPG


Mack-R-tanker-04.JPG


Mack-R-tanker-05.JPG


Mack-R-tanker-06.JPG


Mack-R-tanker-07.JPG


Mack-R-tanker-08.JPG


Mack-R-tanker-09.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#69
Kapitalnie zrobiony jest ten model. Ilość szczegółów powala. Rewelacyjnie wyglądają zawory, a i chlapacze mają świetne mocowania z odwzorowaniem nitów. Piękny model. Skala niewiele większa od H0, a wykonanie niesamowicie szczegółowe. Jest czego zazdrościć. (y) (y) (y)
 
OP
OP
Madej

Madej

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#74
Dzięki za komentarze!
Pado - co masz na myśli że lusterka to porażka? W sensie że nie pasują czy za grube?

Przedstawiam kolejny, choć nie nowy, ciągnik z mojej kolekcji:

Peterbilt 379 John Deere - DCP

Jak zawsze u DCP mamy ten same smaczki - skrętne koła, otwieraną maskę, ruchome zawieszenie z tyłu i w naczepie. I na dodatek model bez wad montażowych, więc radość tym bardziej większa. Do niego udało mi się dokupić dwa potężne traktory, więc jest też co załadować na Lowboya.
Przed zakupem tego Peterbilta trochę się wzbraniałem, ze względu na wysoką kabinę (wydawał mi się za nowoczesny), ale akurat ta konfiguracja bardzo przypadła mi do gustu, szczególnie że był powiązany z Lowboyem i na dodatek cena była bardzo atrakcyjna. Warto też wspomnieć, że zestaw ten jest wyprodukowany dla firmy SpecCast (najpewniej na zlecenie z kolei firmy John Deere), i to jej logo jest wszędzie na pudełku, co może być nieco mylące. Jest to jednak pełnoprawne DCP.

JD-Perer-01.JPG


JD-Perer-02.JPG


JD-Perer-03.JPG


JD-Perer-04.JPG


JD-Perer-05.JPG


JD-Perer-06.JPG


JD-Perer-07.JPG


JD-Perer-08.JPG


JD-Perer-09.JPG


JD-Perer-10.JPG


JD-Perer-11.JPG


JD-Perer-12.JPG


I jeszcze z lawetą:
JD-Perer-13.JPG


JD-Perer-14.JPG


I w porównaniu z traktorem (niezłe monstrum!)
JD-Perer-15.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#75
Rewelacyjnie zrobiony jest ten Peterbilt. Pozostaje tylko pozazdrościć, że tak dokładnie wykonane ciężarówki nie są dostępne w h0.
 
OP
OP
Madej

Madej

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#80
Kolejny model Trucka pojawił się w kolekcji:

Ford L9000 - Top Shelf Replicas

Modelik jest raczej przeciętny, widać że trochę brakuje me detali, ale prezentuje się w miarę dobrze. Są na szczęście skręcane koła, maska jest otwierana, ale niestety tylko trochę (mam nadzieję że uda mi się z tym coś zrobić), są szklane światełka. Proporcje są też w miarę dobre więc ogólna prezencja jest przyzwoita. Tym razem połączyłem ciągnik z naczepą do przewożenia żywca, jest to wyrób też firmy Top Shelf Replicas. Naczepka prezentuje się bardzo dobrze, udało się ładnie odwzorować ażurowe ścianki, a zapasowe koło jest miłym detalem.
Zestaw prezentuje się całkiem dobrze wśród pozostałych modelików. Ale cena u nas niestety jest bardzo wysoka... To co w Stanach tanie u nas niestety drogie...
Zdjęcia z mieszkania przy sztucznym świetle robione, stąd trochę zimne kolory.
Jak będzie możliwość to zrobię jakieś plenerówki, ale na razie pogoda nie sprzyja.

TSR-Ford-L9000-01.JPG


TSR-Ford-L9000-02.JPG


TSR-Ford-L9000-03.JPG


TSR-Ford-L9000-04.JPG


TSR-Ford-L9000-05.JPG


TSR-Ford-L9000-06.JPG


TSR-Ford-L9000-07.JPG


TSR-Ford-L9000-08.JPG


TSR-Ford-L9000-09.JPG


TSR-Ford-L9000-10.JPG


TSR-Ford-L9000-11.JPG


TSR-Ford-L9000-12.JPG


TSR-Ford-L9000-13.JPG