• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mały warsztacik FAPO

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
#1
Cześć, postanowiłem założyć wątek "warsztatowy" zainspirowany przez @grzes_rr oraz @JACEKPOMOC, którzy mi dużo pomogli.
Zacznę projekcikiem Scanii 143m "Matt Lady".
Zacząłem od kupna Scanii od @Michał Type_r7, następnie rozebrałem model, później oczyściłem go z kurzu i innego syfu który się tam nazbierał. Następnie "wywierciłem" dziury na lusterka, ponieważ były zaklejone klejem po montowaniu lusterek. Teraz wyczyściłem cały model z herpowskiego nadruku używając do tego spiritusu, pasty do zębów i elektrycznej szczoteczki. Na razie czekam na kaleczki.
Zapraszam.
IMG_20180829_234514.jpg
IMG_20180903_191316.jpg
IMG_20180910_225211.jpg
IMG_20180911_191333.jpg
 
OP
OP
Fapo

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
#8
Cześć. Na dziś przygotowałem scanie highline tandemik. Zdjęcie przed i po. To przed jest z aukcji niestety, zapomniałem zrobić u mnie. Scania będzie wykończona kalkami. A na teraz to wszystko co czerwone zostało pomalowane na czerwono. Wraz z zderzakiem i nadkolami.
received_395581631015190.jpeg
IMG_20190128_021502.jpg
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#13
Fajnie wygląda. A spojler to nie za daleko do tyłu wystaje? Czy może to tylko tak wygląda na zdjęciu?
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#15
Prezes to co poskładałeś nie ma kabiny highline a standardową. Spojler dachowy w scaniach pod zabudowę był przesunięty troszkę do przodu i kończył się równo z węższymi spojlerami zakabimowymi. Jednak podoba mi się prostotą zestawu i jego barwy.
 
OP
OP
Fapo

Fapo

Znany użytkownik
Reakcje
949 14 0
#16
Prezes to co poskładałeś nie ma kabiny highline a standardową. Spojler dachowy w scaniach pod zabudowę był przesunięty troszkę do przodu i kończył się równo z węższymi spojlerami zakabimowymi. Jednak podoba mi się prostotą zestawu i jego barwy.
Właśnie teraz nie dało mi to spokoju i sprawdziłem, przełożyłem z Ristimaa do tej i się okazało, że masz rację. Dzięki za info. Szczerze mówiąc to nie wiem za bardzo po co to jest, nawet takiego zestawu w realu nie widziałem, a tym bardziej z herpy. Na scanie przyjdą kalki, ale nie zdradzam szczegółów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 551

Podobne wątki