• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Mały dylemat... - realizacja

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#61
Najprawdopodobniej w Wolsztynie, ale głowy sobie nie dam obciąć ;) tylko, że tam suwnicą - może zrobię tak samo:)
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie1.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#64

Załączniki

  • 153,4 KB Wyświetleń: 22
Ostatnio edytowane:
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#67
Uważaj tylko na tło ,żeby go nie zabrudzić... Jest już fajnie....:)
Dzięki za radę Danielu:) najbardziej cieszy mnie to, że po dziesięciu miechach:) udało mi się przejść przez ten etap prac:) uważam, że jest to chyba najtrudniejsza faza podczas której łatwo się zniechęcić (n) czasem potrzeba dużo wytrwałości i determinacji;) wiem to z własnego doświadczenia i dla tego bardzo się cieszę :D Teraz to już będzie tylko piękniało:)mam taką nadzieję. Niemniej jednak jeszcze bardzo dużo pracy przede mną;) i pewnie jeszcze nie raz trzeba będzie się motywować podglądając dokonania kolegów z forum;)
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#69
Po długiej przerwie wznowiłem prace przy moim torciku :) na rozgrzewkę wziąłem sobie małą budowlę aczkolwiek bardzo istotną ;)- szalet dworcowy i to dosłownie taki jak jest na byłym dworcu w Lubomierzu. Nie wiem czemu ale mam bardzo duży sentyment do tej stacji. Oczywiście gotowca nie ma więc trzeba było coś samemu wymodzić :D idealna kopia to, to nie jest ale wymiarami bardzo zbliżona i naturalnie w skali 1:160 nie wszystko da się zrobić tak jak by się chciało. Dodatkowo zrobiłem krawędzie peronów a środek będzie wypełniony drobnym piaseczkiem.
lubomierz13.JPG
CSC_0817.JPG
CSC_0816.JPG
CSC_0836.JPG
CSC_0824.JPG
CSC_0871.JPG
CSC_0842.JPG
DSC_0856.JPG
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#70
Kolejnym elementem mojej układanki za który się wziąłem jest rampa boczna przylegająca do tylnej ściany magazynu. Docelowo na której ma zostać zamontowany ręczny dźwig platformowy. Środek ma być wypełniony imitacją kamienia i oczywiście wszystko odpowiednio spatynowane;)
 

Załączniki

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#71
Rampa prawie gotowa
oczywiście bez dźwigu, którego budową zajmę się w następnej kolejności.

Po zamontowaniu rampy na makiecie dodam tu i ówdzie trochę zieleni i piasku żeby nie było tak ponuro ;) Muszę przyznać, że trochę się nadłubałem

przy tej imitacji kamienia na powierzchni rampy ale za to efekt cieszy :D
 

Załączniki

  • 223,3 KB Wyświetleń: 118
  • 229,8 KB Wyświetleń: 117
  • 216,5 KB Wyświetleń: 124
  • 90,6 KB Wyświetleń: 124
  • 208,6 KB Wyświetleń: 120
  • 148 KB Wyświetleń: 117
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#72
Przez weekend niewielkie postępy na makiecie ;)
Zrobiłem drewnianą krawędź placu wyładunkowego:)i teraz mam dylemat odnośnie powierzchni tego placu:rolleyes:
Nie wiem co będzie lepsze imitacja kamienia (taka jak na fotce) czy może drobny piasek. Co radzicie?
 

Załączniki

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#73
Od ostatniego wpisu minął już ponad rok :eek: niestety na torciku nic się nie dzieje ale zapewniam, że projekt nie umarł;) Jest odpowiednio zabezpieczony i sobie czeka na odpowiedni moment :gwizd:
Nie mniej jednak w tzw. między czasie postanowiłem zrobić nieco mniejszy torcik.
Główne założenia to:
1. epoka III,
2. dwie stacje:
- pierwsza to mała stacyjka węzłowa na szlaku zelektryfikowanym (dolny obwód)
- druga to wiejska stacyjka z placem załadunkowym drewna

Zamieszczam planik i kilka fotek z obecnego stanu. Wiele tego nie ma, ale fakt faktem prace rozpoczęte.
Co do samego planu to mam małe pytanie do Szanownego Grona : który wg Was układ torów na stacji dolnej jest lepszy?
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#76
Nie jestem Fanem tego typu makiety, oraz gąszczu na małej powierzchni ale doceniam trud i podziwiam wykonanie.