• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Mały dylemat... - realizacja

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#43
Barierki z drutu oczywiście i naturalnie wzorowałem się na Twojej twórczości ;) Jak ogarniam? Wprawy nabrałem klejąc modele kartonowe okrętów w skali 1:400 :)
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#45
Dzieki ,no ale skala mnie powalila , następny wiadukt proponuje już zrobić od podstaw samemu . Mysle ze jak przeszedles barierki to z "drapaniem " spienionego PCV nie będziesz miał problemu .
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#50
No wlasnie "Maly modelarz" nie mlody modelarz;) a Ty nie powinienes juz spac?:D
Właśnie się zbieram :) Szanowna małżonka mnie wzywa ;) a właściwie jak te kobitki zrozumieć? Jak nic nie robię przy makiecie to słyszę : tyle pieniędzy wydałeś i nic nie robisz, a jak już robię to znowu: więcej czasu poświęcasz makiecie jak mi :) i bądź tu mądry :):) ale ogólnie to jest Ok :) sama połkneła bakcyla tylko woli te prawdziwe ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#51
Przymiarka wiaduktu na torciku :) szutrowanie i dalsze patynowanie zostanie wykonane w późniejszych pracach. Teraz muszę poprawić poręcze na drugim wiadukcie tylko będzie trudniej z racji tego, że wiadukt niestety jest już przymocowany.

wiadukt dolny1.JPG
wiadukt dolny2.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#57
Prace przy makiecie powoli posuwają się do przodu :)
Budynek nastawni jest tylko poglądowo więc proszę nie brać go pod uwagę ;)będzie inny, wiadukt również będzie poddany przeróbce ;)
W obecnej chwili skupiłem się nad ukształtowaniem trenu na dolnej części torta.
Kolejny etap prac - ukształtowanie terenu w części górnej.
w7.JPG
w.8.JPG
w.6.JPG
w.5.JPG
w.4.JPG
w.3.JPG
w.2.JPG
w.1.JPG
tu będzie koniec toru.JPG
tu b.k.t.JPG
t.b.k.t.JPG
w9.JPG
 
Ostatnio edytowane:

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#58
Ladnie to wyglada, szczegolnie biorac pod uwage skale:) Jesli mnie oczy nie myla to Zrobiles kanal rewizyjny w parowozowni z dala od pozniejszej szopy, czy Myslales dac jeden przed szopa?
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#59
Ladnie to wyglada, szczegolnie biorac pod uwage skale:) Jesli mnie oczy nie myla to Zrobiles kanal rewizyjny w parowozowni z dala od pozniejszej szopy, czy Myslales dac jeden przed szopa?
To będzie tzw. kanał oczystkowy wewnątrz którego będzie się znajdował wagonik na szlakę wyciągany przez dźwig, który również będzie obsługiwał nawęglanie ;) na dnie kanału sa zrobione tory na którch będzie stał wagonik :D kanały rewizyjne będą dwa w szopie :)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#60
Gdzie takie rozwiazanie Znalazles, nie pytam sie z upierdliwosci ale z ciekawosci poniewaz u mnie kolo parowozowni bedzie dosyc ciasno. Wiem ze w Ladku Zdroju byl malutki kanal rewizyjny i chyba zaraz kolo niego bylo naweglanie, ale kiepsko ze zdjeciami. Jak wycieczka do Lwowka?:)