• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Mała stacja fikcyjna...

Reakcje
169 0 0
#1
Witam was serdecznie, oto kilka zdjęć mojej stacji fikcyjnej. Bardzo proszę o komentarze i uwagi - co można by dodać a co ująć na mojej makiecie. Pracuję nad nią z przerwami dobre kilka lat i wiedzcie, że naprawdę dużo przeszła. Niektórych popełnionych błędów już nie cofnę. Makietę tą pokazywałem czasami w innym temacie, ale to był dział dla początkujących i zrobił mi się z tego mały miż maż, dlatego postanowiłem założyć ten wątek. Załączone zdjęcia są z grudnia zeszłego roku i to jest stan aktualny. Proszę, powiedzcie, co myślicie, rzućcie fachowym okiem, każdą radę przyjmę. Co jakiś czas będę tutaj wrzucał zdjęcia, jeśli chcecie.
Pozdrawiam :)
P1000490.jpg
P1000491.jpg
P1000492.jpg
P1000493.jpg
P1000498.jpg
P1000499.jpg
P1000500.jpg
P1000501.jpg
P1000502.jpg
P1000505.jpg
P1000512.jpg
P1000517.jpg
 
OP
OP
archiraff
Reakcje
169 0 0
#5
Na razie nie mają do czego się podpiąć... Mam oczywiście w planach zawieszenie sieci, ale jeszcze nie wiem kiedy i w jaki sposób to zrobię. Wtedy pantagrafy podniosą się same.
Myślę, że zawieszone przewody pięknie wyglądałyby na makiecie ale z drugiej strony utrudniałyby dłubanie przy niej.
 
OP
OP
archiraff
Reakcje
169 0 0
#6
Właśnie z tym kurzem... co jakiś czas go usuwam, syzyfowa praca, może kiedyś ktoś wymyśli jakiś patent.
Myślałem o plexi, może w końcu zdecyduję się, tylko ciągle coś robię, poprawiam, plexi za każdym razem musiałbym ściągać.
 
Ostatnio edytowane:

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#8
Tarcze manewrowe ustawione bez sensu, ładu i składu. Wysokie za rojazdami i to z wysięgnikiem, a może to tarcza ostrzegawcze, ale brak wskaźników W1? Tylko dlaczego jedna po lewej i w tym miejscu? Jakieś "dziwne" tarcze przed peronami, bez sensu wskaźniki W11p do tarcz przejazdowych ustawione przed peronem....... Przy torze semafor po lewej, no mógłby być ale brak wskaźnika W15, natomiast jest SHP ale też po lewej (??!!!) czyli dla przeciwnego kierunku, a jeszcze dalej tarcza manewrowa całkowicie bez sensu. Na wysięgnikach słupów sieci trakcyjnej wskaźniki We całkowicie bez sensu.... Napędy zwrotnicowe przy rozjazdach krzyżowych ewidentnie za blisko środka iglic. A mogło być ładnie, "diabeł" tkwi w szczegółach.....
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.562 386 20
#9
Tarcze manewrowe ustawione bez sensu, ładu i składu. Wysokie za rojazdami i to z wysięgnikiem, a może to tarcza ostrzegawcze, ale brak wskaźników W1? Tylko dlaczego jedna po lewej i w tym miejscu? Jakieś "dziwne" tarcze przed peronami, bez sensu wskaźniki W11p do tarcz przejazdowych ustawione przed peronem....... Przy torze semafor po lewej, no mógłby być ale brak wskaźnika W15, natomiast jest SHP ale też po lewej (??!!!) czyli dla przeciwnego kierunku, a jeszcze dalej tarcza manewrowa całkowicie bez sensu. Na wysięgnikach słupów sieci trakcyjnej wskaźniki We całkowicie bez sensu.... Napędy zwrotnicowe przy rozjazdach krzyżowych ewidentnie za blisko środka iglic. A mogło być ładnie, "diabeł" tkwi w szczegółach.....
Stacja fikcyjna, jak tytuł wątku wskazuje, to i ustawienie elementów kolejowych fikcyjne. ;) :D
 
OP
OP
archiraff
Reakcje
169 0 0
#10
Witam ponownie, czy ktoś z forumowiczów robił kiedyś takie urządzenia srk?

DSC08509.JPG

... z czego to najlepiej wykonać, może z tektury? Chyba, że można je gdzieś kupić gotowe, ktoś, coś?
 

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
#11
Bardzo fajna makieta.Szczególnie podoba mi się tło i dbałość o szczegóły.W pierwszej chwili zazdrościłem Ci znajomości dotyczącej rozmieszczenia wszystkich wskażników ,sygnalizatorów i innych znaków przy torowych.A póżniej Tomek K Cię nie oszczędził.Ja u siebie będę miał ten sam problem.Na razie jeszcze się nie odważyłem za to zabrać.Przyjdzie czas to zwrócę się o pomoc na forum.
 
OP
OP
archiraff
Reakcje
169 0 0
#16
Tak, myślę nad drutem. 0.3-0.35mm.
Może jeszcze w tym roku uda mi się go zawiesić, na pewno inspiracje będę czerpał z prac bstok70
Brakuje mi jeszcze kilka słupów i półbramek.
 
OP
OP
archiraff

archiraff

Użytkownik
Reakcje
169 0 0
#17
Witam wszystkich po dłuższej przerwie, w miarę wolnego czasu prace postępują. Do końca daleko :)
Poprawiam błędy, dodaje nowe elementy i oczekuję zamówionych rzeczy...

P1000955.jpg
P1000956.jpg
P1000957.jpg
P1000958.jpg
P1000961.jpg
P1000962.jpg
P1000968.jpg
P1000969.jpg
P1000973.jpg
P1000974.jpg
P1000993.jpg
P1000998.jpg
P1010002.jpg
P1010004.jpg
P1010005.jpg
P1010026.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 171
Buduję makietę 36
Buduję makietę 51
Buduję makietę 5
Buduję makietę 18

Podobne wątki