• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Mała stacja fikcyjna...

OP
OP
archiraff

archiraff

Użytkownik
Reakcje
169 0 0
#23
Miejsca jest dość, zrobiłem to dla czystego smaku. Wiem, że to nieuzasadnione ale na tych dwóch metrach chciałbym zrobić całą kolej w pigułce. Wszystkiego po trochę.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#24
Zgadza się, więc powtórzę pytanie: dlaczego semafora nie można postawić w miejscu, w którym powinien się znajdować, czyli po prawej stronie toru?
 
OP
OP
archiraff

archiraff

Użytkownik
Reakcje
169 0 0
#25
Może tak zrobię, semafory mam zamówione lecz spodziewam się ich dopiero na jesień.
Dziękuję za sugestię.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#26
Dla porządku: W 15 stawia się tam, gdzie powinien być semafor, ale z jakiegoś powodu nie można lub nie da się ustawić (np. z powodu wąskiego międzytorza). Ale zasadniczo semafory należy ustawiać tam, gdzie jest to wymagane odpowiednimi przepisami. Nie ma dowolności w tym zakresie, a samo użycie W 15 nie jest wystarczającym argumentem.
 
OP
OP
archiraff

archiraff

Użytkownik
Reakcje
169 0 0
#28
Mam w planach zawieszenie przewodów trakcyjnych. Brakuje mi jeszcze dwóch bramek i kilku słupów. Przewody zawieszę kiedy uznam, że diorama jest na ukończeniu gdyż drut znacznie utrudnia prace modelarskie. Wiesz o co chodzi.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.586 33 4
#30
Prąd kopnie z kabla przy dalszych pracach :cool: Super wygląda to wszystko. W techniczne szczegóły nie wnikam bo wzrokowcem jestem. Nie dałby rady kolega @archiraff poprawić jakościowo zdjęć? Chociażby pożyczyć aparat na te pół godziny i zrobić czytelniejszą dokumentację?
Pozdrawiam
Maciek
 
OP
OP
archiraff

archiraff

Użytkownik
Reakcje
169 0 0
#31
Aparatu nie pożyczę ale mój kumpel jest fotografem z dobrym sprzętem. Wpadnie kiedyś do mnie i porobi zdjęcia. Na pewno wam je pokarzę.
 
OP
OP
archiraff

archiraff

Użytkownik
Reakcje
169 0 0
#32
Dla porządku: W 15 stawia się tam, gdzie powinien być semafor, ale z jakiegoś powodu nie można lub nie da się ustawić (np. z powodu wąskiego międzytorza). Ale zasadniczo semafory należy ustawiać tam, gdzie jest to wymagane odpowiednimi przepisami. Nie ma dowolności w tym zakresie, a samo użycie W 15 nie jest wystarczającym argumentem.
Poprawione, W 15 nie istnieje :)

P1010208.JPG
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#34
Zobacz zdjęcia na necie i zrób sam.
Ja też będę robić sam. Widziałem róże kształty (buła, szyna itp). To nie powinno być trudne :) Szkoda kasy na taki duperel, lepiej zainwestować w coś, czego sam nie dasz rady wykonać.
 
OP
OP
archiraff
Reakcje
169 0 0
#37
Taki walec z półkulistą górą można by zrobić, malując diodę LED ale nie wiem czy są dostępne mniejsze niż 3mm.
Byłoby idealnie lecz nie chcę tego przeskalować. Za to ukresy-szyny mają swój klimat. Przemyślę to na spokojnie :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 171
Buduję makietę 36
Buduję makietę 51
Buduję makietę 5
Buduję makietę 18

Podobne wątki