• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Mała stacja fikcyjna...

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#82
Kapitalnie to wszystko wygląda, pomimo tego, że nie występuje u Ciebie drut sieci trakcyjnej, bo najważniejsze ( Kompromis, który wg mnie jest jak najbardziej do zaakceptowania)- najważniejsze, że są słupy, maszty, bramki, pół bramki, wysięgniki. Razem to wszystko daje gmatwaninę wystarczającą do wyobrażenia sobie reszty- a więc w pełni zelektryfikowanego klimatu naszych kolei. I w takich warunkach to aż miło się ogląda przede wszystkim te elektrowozy. A tak w ogóle to czujesz kolejowe klimaty, super się to ogląda- a szczególnie zdjęcia robione z pozycji człowieka-jak to ująłeś.
 
OP
OP
archiraff
Reakcje
169 0 0
#83
Kapitalnie to wszystko wygląda, pomimo tego, że nie występuje u Ciebie drut sieci trakcyjnej, bo najważniejsze ( Kompromis, który wg mnie jest jak najbardziej do zaakceptowania)- najważniejsze, że są słupy, maszty, bramki, pół bramki, wysięgniki. Razem to wszystko daje gmatwaninę wystarczającą do wyobrażenia sobie reszty- a więc w pełni zelektryfikowanego klimatu naszych kolei. I w takich warunkach to aż miło się ogląda przede wszystkim te elektrowozy. A tak w ogóle to czujesz kolejowe klimaty, super się to ogląda- a szczególnie zdjęcia robione z pozycji człowieka-jak to ująłeś.
Cały czas myślę o zawieszeniu przewodów sieci trakcyjnej, marzenie i piękna rzecz, jednak zawsze dochodzę do wniosku: zrobię to kiedy stacja będzie ukończona...
Jednak wiesz, to są rzeczy których nigdy nie zamknie się do końca (ciągle coś przerabiam, buduję, poprawiam) a drut jest delikatny i bardzo komplikuje pracę, utrudnia dostęp. Na przykład: jak tu postawić takie wskaźniki kiedy z każdej strony byłby drut, fizycznie zamyka dojście w dużym stopniu.

20221023_171323.jpg
 
OP
OP
archiraff
Reakcje
169 0 0
#89
Super klimaty...ale nie Zobaczysz hali metalowej tak zwisającej nad niczym tak jak nad Twoim rozjazdem. To jest kawał masy w realu.
Tak, to jest jeszcze na wieczyn nieukończeniu. Model hali chyba z Kolonii albo Bonn. Tam realu stoi na takich samych słupach tylko rozstaw jest dużo bardziej gęsty. Ja to musiałem wkomponować w mój peron i rozstaw torowy, mam tam jeszcze jeden rozjazd. Myślę o dodaniu jakiegoś żelbetonu. Podciągi i słupy, bardziej prostokątne niż okrągłe
 

void-tech

Znany użytkownik
Reakcje
614 16 1
#90
Krótko powiem - rewelacyjny warsztat. Obejrzałem wszystkie zdjęcia. Te są niestety bardzo ciasne. Brakuje mi szerokiej perspektywy.
Pomijam warstwę prezentacyjną - kłaniam się nisko!
 
OP
OP
archiraff
Reakcje
169 0 0
#91
Krótko powiem - rewelacyjny warsztat. Obejrzałem wszystkie zdjęcia. Te są niestety bardzo ciasne. Brakuje mi szerokiej perspektywy.
Pomijam warstwę prezentacyjną - kłaniam się nisko!
Tak, dzięki Są ciasne, robiąc zdjęcia staram się ująć tylko dioramę, a że ma wymiary 320x60cm... zdjęcia wychodzą jak wychodzą. Przepraszam również za niska jakość zdjęć
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.024 4 1
#93
Zbierz te kamploty zanim wyschły przesiej przez sitko i tylko drobnicą przysyp, słabo te kamienie wyglądają, a najlepiej to idź do najbliższej piaskownicy powiedz dzień dobry "madkom z bombelkami" i zbierz do kubeczka piasek z piaskownicy i też go przesiej zanim położysz gdziekolwiek na makiecie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 171
Buduję makietę 36
Buduję makietę 51
Buduję makietę 5
Buduję makietę 18

Podobne wątki