• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mała Obwodnica Kolejowa Warszawy

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#2
A czy przypadkiem coś się nie dzieje w tym kierunku?
Od dawna obserwuję, jak modernizują kolejne odcinki i przystanki: tory na moście kolejowym obok drogowego Gdańskiego, przystanek Warszawa ZOO, tory na wiadukcie nad jezdnią przy rondzie Żaba. Widziałem już też niedawno gdzieś te plany przebudowy stacji Warszawa Gdańska.
Może coś rzeczywiście kombinują z tym ciągiem komunikacyjnym.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#3
Popełniany jest podstawowy błąd: obwodnica powinna być zamkniętym "ringiem"; tory od przystanku W-wa Koło powinny umozliwić przejazd do przystanku W-wa Ochota! Odbudowywanie W-wy Głównej wraz z tunelem dla pieszych jest moim zdaniem bezsensownym wyrzuceniem pieniędzy. Pociągi powinny jeździć po tej obwodnicy również "w kółko" (tak jak w Londynie na jednej z linii metra)!
 
OP
OP
gbbsoft

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#4
Plany są stare i na pewno w tej wersji nie będą realizowane... Może jakaś inna koncepcja powstała, bo rzeczywiście remonty przystanków są... Wie ktoś na ten temat?

Ja to w ogóle chciałbym, aby z Koła można było pojechać na południe, w kierunku Piaseczna... :cool:
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#5
No, połączenie do Piaseczna to jest bardzo potrzebne. Kolejowe może rozładowałoby chociaż trochę, bardzo duży ruch kołowy na tej trasie.
 

Czerwek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Właśnie się chyba zaczęło coś dziać w tej sprawie. Dzisiaj przypadkiem jechałem sobie Górczewską nad torami między osiedlem Jelonki a Wola Parkiem i zauważyłem, że z pary torów jeden jest przejezdny, drugi rozebrany, w dali można było coś wiecej zauważyć - ale tego już nie zdażyłem zobaczyć, a musiałem jechać dalej.
Może ktoś coś więcej wie na temat tego co się tam dzieje?
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#9
"u mnie w lasku" od jakiegoś czasu "magazynowano" szyny na międzytorzu

w końcu ile można tam jeździć ze szlakową 40km/h
teraz jak w Lasku jest/będzie wiadukt to nawet zwalniać nie trzeba będzie, żeby przepuścić samochody ;-)

jak jeszcze zrobią kładkę na wysokości Wola Parku to nie będzie takich "wpadek"
http://www.pbase.com/misiek_m/image/92763699
:D

no, ale do tego czasu to ja się zdążę stąd wynieść
 

Podobne wątki