• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

mała makieta Karlosa ;)

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
witajcie,
zapisałem sie niedawno na forum, wcześniej zaglądałem tu i podglądałem Wasze makiety, pomysły, rady, itd. Spodobałko mi się :) od mniej więcej pół roku zacząłem dłubać własne makiety, dioramy, spełniając pasję z dzieciństwa na którą nie miałem kasy, czasu i warunków. Chciałbym zamieścić kilka fotek, pogadać, dostać pochwały od Was ;) no i nie koniecznie pochwały ;) odnośnie tego co robię. Bardzo chętnie usłyszałbym jakieś rady, opinie, a także podzielił się własnymi doświadczeniami i pomysłami.
Umieszczam dzisiaj początkowe zdjęcie z mojej makiety. Ogólnie całość to tor boczny dochodzący do stacji nawęglania, punktu załadunku węgla na parowozy, bocznego załadunku na ciężarówki, skala H0, zbudowane z wykorzystaniem zestawu auhagen'a z małymi wagonikami kopalnianymi, resztę zrobiłem sam z tego co miałem lub znalazłem ;)
na początek trochę boczna cześć torcika... reszta fotek jutro:)
 

Załączniki

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#5
Tylko szkoda, że zamiast papieru toaletowego są tam papierowe ręczniki kuchenne, a przecież nie mamy tak szerokich tyłków jak slicznotki chowane na zdrowym jadle McDonalda :LOL:
W każdym szanującym sie wychodku masz podłogę z drewnianych desek, często wytartych, przegnitych, czy spróchniałych, ale jest ;)
Ogólnie klimacik fajny, tylko co tam robi ten goguś w białym garniturku :D
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
cześć,
heh to mój kibelek na allegro, chciałem zobaczyć czy komuś się spodoba, no i chyba sie spodobał... ;) masowa produkcja to moze nie...ale kto wie, kto wie ;) Jeśli ktoś chciałby mieć na swojej makiecie "kibelek Karlosa"... hahaha to moge sie poświęcić produkcji :D
Maxeus - to Ty nie lubisz ślicznotek z MSDonaldsa? hmmm rozczarowałes mnie :roll: ;) a ten papier to moż enie jest idealnie trafiony z rozmiarem, ale zdjęcie baaaardzo przekłamuje rozmiar tej rolki, teraz to widze kiedy patrze na oryginał i zdjęcie. Gogus nie jest w garniturku... ;) tylko prześwietliłem fotkę, w oryginale jest w szaro-niebieskim kombinezonie robotniczym. Z tą podłoga to rzeczywiście macie rację, cos muszę tam dorobić...
Okej to teraz mam nadzieję się posypią recenzje, oszczerstwa, może ktoś pochwali czasem... :razz: bo daję obiecane fotki. Zaznaczam że jest to dopiero połowa pracy z makietką, druga połowa to patynowanie, doklejanie szczegółów, zaludnienie, zasamochodowanie ;) no i cała masa pierdułek ktore musze zmienić, zaszpachlować, poprawić itd. z Wielu zdaję sobie sprawę a mam nadzieję że Wasze opinie pomoga mi zrobić coś więcej, okej daję foty:
 

Załączniki

OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
ten koleś jest tylko postawiony, nie przymocowany jeszcze i pewnie będzie tam jakiś inny ludek, zamierzam dopracować te małe wagoniki i dorobić im z boku jakies hamulce, żeby to wyglądało realistycznie i dynamicznie zarazem
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#12
Miałem na myśli kobitki, które zbytnio zasłaniają sobą świat (każdy lubi co innego), a ja niestety lubię wiedzieć, co sie koło mnie dzieje :D
Klimacik dioramki fajny ma, tylko brakuje Ci poważnego sprzętu z Mikado Models, bo taka GLs40 załatwiałby problem podpychania wagoów na pochylnię lub taniej wyjdzie zrobić wyciągarkę.
 

Załączniki

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#14
A moim zdaniem, wielki bałagan, nie przestrzegają tam przepisów BHP na stanowisku pracy?Wszędzie porozwalany wegiel,pierwsze moje wrazenie -O kopalnia węgla :D aż się boje o tego gościa co toczy tą beczkę, na podeście nad nim leży kupka węgla,nie chce myśleć co by było jakby taka bryłka węgla spadła mu na główkę i jeszcze praca bez kasku!!! Po jakiejkolwiek inspekcji p-poż i BHP zamykaja tą budę na amen!!Proponuje trochę posprzątać!!! Pozatym ok. I jeszcze jedno, po co ten gościu pcha wózek z górki? Moim zdaniem też powinna być doczepiona lina wyciągarki, było by bezpieczniej ;) Na jednej fotce jest hydrant, to nie zgodnie z przepisami używać sprzętu p-poż do innych celów, jeśli podłączony jest do hydrantu odcinek w-52, stanowczo ten na fotce za krótki, no i na logikę czy woda poleci przy zwiniętym odcinku?
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
hejka,dzieki za opinie, faktycznie latarnia do wymiany będzie raczej. bałagan z węglem jest zawsze taki, na takich załadunkach węglowych to raczej norma, mimo że nie norma BHP. Ten gościu nie pcha wózka z górki o czym pisałem powyżej...
Wyciągaraka jest i wciąga wózki na górę- te które są tuż przed stacją górną, do momentu pochyłu pchane są przez robotników, później sa zaczepiane liną i wciagane na górę. Te które będą zjeżdzać będą miały inne ludziki i dorobione jakies hamulce, a robotnicy będą zupelnie inni-poproastu musze znaleźć i kupić odpowiednich.
MAM NATOMIAST PYTANIE: co byście zrobili jako dach tej stacji? wykonałem wnętrze-hakie jest takie jest,ale jest... ;) no i żal byloby to zakrywać pełnym dachem. Nie zastosuje dachy ze szkalnymi płachtami bo to nie psaowałoby do reszty :roll: Co byście proponowali zrobić? Chciałbym tez w środku podczepić jakies oświetlenie żeby wszsytko co wśrodku było widoczne.
ps. bym zapomniał, marekw111 - sa hydranty które mają tylko końcówkę i zawór. wielokrotnie widziałem jak ludzie dorabiali do nich nieduży wąż i czerpali z nich wodę. Wąż wcale nie jest zwiniętu tylko wychodzi z samego..."kranu" - no i na logikę woda poleci ;) :grin:

pozdrowienia i pls doradzcie z tym dachem i wszsystkim co Wam do głowy przyjdzie.
 

berek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
KAMAPI napisał(a):
co byście zrobili jako dach tej stacji
Ja kiedyś widziałem na fotach coś podobnego.Dach był pokryty płytą falistą a aby widzieć co jest w środku były w dachy wykonane 2 albo 3 okna uchylne nawet sporej wielkosci.O ile pamiętam to fotki z góry ukazywały dosyc dobrze to co było wewnątrz.Jesli to podświetlisz to powinno być OK
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
cześć,
troche czasu minęło i zamierzam dokończyć mojego torta, a raczej torcika, troche popracowałem, wziąłem sobie do serca to co zasugerował Marek i oto rezultaty, troche posprzatane, założone siatki ochronne, no i cala reszta drobiazgów, których wczesniej nie było. Czekam na sugestie, co byście poprawili - co jest do dupy, a co jest okej :)
 

Załączniki

Podobne wątki