• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mała dioramka zimowa...

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie,

jak wszsytkie dotychczasowe moje dokonania także i to które chce Wam teraz pokazać, jest niewielkich rozmiarów. Niestety nie dysponuje miejscem gdzie mógłbym trzymać większe dioramy, co zrobie to sprzedaję po jakimś czasie i robie kolejne...
Tym razem malutka dioramka zimowa, coś w sam raz do prezentacji modeli. Do tej pory nie widziałem na tym forum makiety w ziomowej scenerii, daltego postanowiłem własnie takie coś zrobić. Chętnie poznam Wasze jak zawsze cenne opinie.
Pozdrawiam,
Karol.
 

Załączniki

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#2
to jest chyba diorama, ale chyba jesienna po pierwszych opadach lekkiego śniegu, albo wczesno wiosenna :?: Bo gdyby była zimowa to by było prawie wszędzie biało :p
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Michał, a widziałeś ostatnio w naszym województwie taką zimę żeby totalnie biało było? :p zresztą... zgadłeś to jest baardzo wczesna zima ;)
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#5
Jeśli to wczesna zima to za dużo zieleni przy gruncie. Jest już po pierwszych przymrozkach, roślinność powinna być trochę podeschnięta (jeśli było sucho) lub lekko zgniła (jeśli jesień była deszczowa). No i jeszcze brakuje opadniętych suchych liści z tych dwóch drzewek... ;)
 
OP
OP
KAMAPI

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Opadniętych liści brakuje masz rację, ale reszta to roślinność w zamyśle typowo iglasta. Jakies małe zarośla iglaste i inne tujki, jałowce itp które na zimę nie płowieją jak trawa. Reszta to ściułka, która jest zgniłobrązowa i śnieg. Masz rację zenormalnie kolory powinny być wypłowiałe, ale specjalnie zatosowałem naturalnie zielone, zresztą wszsytko naturalne materiały, żeby wyszło jak iglaki. A jesli chodzi o porę roku i "rodzaj" zimy to chodziło mi mniej więcej o coś takiego jak poniżej, niestety tutaj teren daleko od lasu i własnie trawiasty i wyplowiały tak jak mówiłeś:
 

Załączniki

Podobne wątki