• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mała dioramka w H0e

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#41
A może na czymś w konstrukcji rozjazdu się klinuje.? Po prostu pomału sprawdź, gdzie i na czym się to małe ustrojstwo zatrzymuje.. Odbiór ma na wszystkie osie, prawda.? Tak samo i napęd.. Może podskakuje na krzyżownicy i przestaje banglać.. :D
 
OP
OP
Busdriver32

Busdriver32

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#42
Odbiór jest z 2 skrajnych osi, napęd na wszystkie 3. Przypuszczam, że stywny układ napędowy (osie nie mają żadnego przesuwu) oraz mała masa powodują te zatrzymania. Jakiś pomysł jak ją dociążyć?
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#47
Bodaj tego samego linka użyłem pisząc bezpośrednio do kolegi z wątku.. :p Bez przesady, to chyba nie było skomplikowane.. :D

Za to - co dalej z dioramą.? :D :D

PS. Jak się po drodze zorientowałem chłopaki wspominają o montowaniu nawet pełnowymiarowych dekoderów.. więc w przypadku mniejszego da się wypełnić pustą przestrzeń obciążeniem. Jeśli nie szkoda Ci prześwitu w kabinie - ładuj tam :D
 
OP
OP
Busdriver32

Busdriver32

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
W kabinie radośnie kręci się silniczek ;-) niektórzy pakują dekoder pod imitację przedziału silnikowego, ale musisz spytać się fachowców :-( Foto rozjazdu na pw, wyślę też fotki loka. Może Twoje oko dostrzeże jakieś potencjalne możliwości dociążenia
 
OP
OP
Busdriver32

Busdriver32

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
Pierwsze próby po dociążeniu loka zapowiadają się pomyślnie. Nawet niewilekie zwiększenie masy poprawia właściwości trakcyjne tej małej zarazy. Jeszcze poeksperymentuję. Powciskam ołowiu gdzie się da ;-)
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#51
Sam również czekam z ciekawością na rozwój prac, gdyż magazyny Adama mocno zmotywowały i mój projekt. :) Sam rozważam adaptację jednego z odgałęzień w mojej stacyjce właśnie do bocznicy małego zakładu.. A więc, pochwal się postępami, forum czeka :D
 

Podobne wątki