• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mała diorama potem zbaczymy

OP
OP
EU06-15

EU06-15

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
Zdecydowałem ze tor zostanie zerwany, nowy przygotowany, szuter i wodę dziś kupiłem a popołudniu była nauka modelowania terenu. Jutro jak wyschnie poprawki wygładzanie no i nowy tor położę jak coś innego mi nie wypadnie. Dzisiejsze efekty to na fotkach.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#23
Nie prościej? i taniej próbować na kawałku sklejki szutrowanie, patynowanie toru? A na właściwy moduł polecam tory Tillig Elite.
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#24
Kilka uwag:
Co to meteoryty w tej rzeczce? :gwizd:
Generalnie na kamyczki do rzeki najlepszy jest lekko zabarwiony szuter, trzeba go wysypać na dno i wymieszać z piaskiem i pyłem.
Ostre masz te spadki. Poprawny nasyp powinien mieć stosunek 1,5 w poziomie do 1 w pionie. Błagam popraw to puki jeszcze można ;)
Możesz pomalować to teraz na kolor ziemi, dodają piasku pyłu i przesianej ziemi, a dopiero na to trawka elektro.
Przepust taki średni, ale to chyba dopiero początek. jak poprawisz skarpy to powinno być wszystko fajnie :D
 
OP
OP
EU06-15

EU06-15

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Chodzi o spadek nad przepustem? Jak możesz podeślij jakiś szkic jak to ma mniej więcej wyglądać jeżeli to nie problem.
 
OP
OP
EU06-15
Reakcje
0 0 0
#29
Żeby nikt mi nie zarzucił ze za czołem a nie skończyłem przedstawiam kilka zdjęć prawie skończonej dioramy, choć może ona służyć jako moduł, bo kable są przylutowane do torów tylko je trzeba wyprowadzić. Przy torach będą jeszcze dwa słupy telefoniczne, słupki odległości i jakiś wskaźnik. Jak mi wpadnie w ręce coś co przypomina kwiaty trochę ją ukwiece żeby było bardziej kolorowo. Żeby nie otwierać nowego wątku wrzucam kilka zdjęć nowego wyzwania nad którym pracuję.
 

Załączniki

OP
OP
EU06-15
Reakcje
0 0 0
#31
Na patynowanie przyjdzie czas, jeszcze tego ni robiłem. Teraz celem jest oświetlenie ,drogi i wszystko co jest wokół lokomotywowni. Co do drzewek to o które ci chodzi bo moje są tylko cztery.
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#32
Na patynowanie przyjdzie czas, jeszcze tego ni robiłem. Teraz celem jest oświetlenie ,drogi i wszystko co jest wokół lokomotywowni. Co do drzewek to o które ci chodzi bo moje są tylko cztery.
Patynuje budynki się pod czas składania. Po jest ciężej, lub prawie w ogóle nie wykonywalne. Im więcej umieścisz wkoło lokomotywowni tym ciężej ją będzie spatynować. Pierw budynek się patynuje przed montażem na makiecie. Na forum jest pełno poradników jak to robić. Szyny jak i podkłady też radzę malować przed szutrowaniem.
Chodzi mi o każde drzewka, posiadają bardzo gruby pień i są po prostu obklejone gąbką. Nie przypominają w ogóle drzewa. Ze swojej strony na drzewka polecam komosę, a jako listowie listki Polaka. O wykonywaniu takich drzewek znajdziesz np tutaj http://forum.modelarstwo.info/threads/moduły-moje-założenie-makietowe.1487/ i tutaj http://forum.modelarstwo.info/threads/realistyczne-drzewka.2002/ Forum jest pełne literatury na ten temat wystarczy poszukać.
 
P

Paweł Piotr

Gość
#33
Obrotnica w każdym położeniu, w którym się zatrzymuje dla ruchu lokomotyw powinna mieć tory z jej obydwu końców, to znaczy, że np. z jednej strony są tory do hali wachlarzowej, a z drugiej - skoro nie ma wyjazdu, jest kawałek toru długości około 1,5 m (min.) dla bezpieczeństwa balansu lokomotywy na obrotnicy. Zobacz, jak to wygląda w realu (obrotnica w Wolsztynie) i jak to zrobił KuKu na swoim modelu.
 

Załączniki

OP
OP
EU06-15
Reakcje
0 0 0
#34
Lokomotywownia jest na razie luzem nie przykręcona, będzie ją można zdemontować w każdej chwili a zasilanie przez proste dwa styki z blaszek miedzianych i działa robiłem oświetlenie więc dach też się narazie zdejmuje. Pnie trochę grube ale ta gąbka to firmowa HEKI a pozostałe drzewka to też HEKI ale na pewno coś z tym zrobie.[/quote]
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 96
Buduję makietę 44
Buduję makietę 51
Buduję makietę 5
Buduję makietę 18

Podobne wątki