• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mała diorama potem zbaczymy

EU06-15

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Przedstawić chciałem moją małą dioramę którą zrobiłem w ramach prób z szutrowaniem i sianiem trawy, oczywiście sam wykonałem elektrosadzarke. Sam wiem że chyba pewne rzeczy mogły być lepiej zrobione ale przynajmniej spróbowałem i teraz mogę powoli robić dwa moduły stacji które za czołem ale to temat inny i jak będzie coś pokazać to fotki umieszczę. Proszę o opinie, krytykę, na pochwały to chyba za wcześnie. Zbyś
 

Załączniki

OP
OP
EU06-15

EU06-15

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Taki dawno temu kupiłem jedno opakowanie więc w ramach nauki postanowiłem go wykorzystać .Teraz zamierzam kupić firmy Polak Model
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#4
Faktycznie tłuczeń wygląda tragicznie, a Polak jest profesjonalny (pamiętaj żeby wziąć szuter TT) :ROFL:
Dioramka ogólnie ładnie się prezentuje, ale jak zawsze mam kilka uwag ;)
Ścieżka niestety nie wygląda realnie. Masz elektrosadzarkę więc postaraj się zrobić "płynne przejścia" Piach wydaję się źle dobrany. Najlepszy jest pył lub drobniutki piaseczek. Możesz lekko posypać tę ścieżkę wyłażąc na trawę.
Roślinność trochę jednorodna, skoro masz elektrosadzarkę to tu dosiać ciemniejszej tam gdzie rów, tam gdzieś jaśniejszej na polu, ale pamiętaj o bardzo delikatnych przejściach
Trochę ubogo w roślinność, jakieś zarośla, drzewo, ale dobrze też że nie jest nie przeładowana, przecież jest próbną dioramką :)
Podkłady wydają się być krzywo, ale to już kosmetyka :p
Czy mi się wydaję czy pomalowałeś główki szyn? Lepiej je szybko umyj, bo nie będzie przewodzić prądu.

Ale jak na pierwszy raz to mi się podoba. Gratuluję samodzielnie zrobionej elektrosadzarki.(y) Fajnie że robisz próbną dioramkę, zanim weźmiesz się ostro za planowanie stacji, niestety wielu użytkowników popełnia ten błąd (w tym ja) :D Tak więć powodzenia przy dalszych pracach, bo początek jest niezły :)
 
OP
OP
EU06-15

EU06-15

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Dzięki za opinię, masz rację ale ścieżka była robiona po posianiu trawy a powinienem chyba ją zrobić przed trawą. Roślinność uboga to fakt ale nie chcę zagracać żeby lepiej wyeksponować jakiś tabor jak będę robił zdjęcia, tak sobie wymyśliłem jak ją skończyłem ale coś niskiego jeszcze dodam. Podkłady tak zaplanowałem nie prostowałem ich bo sam widziałem na bocznych liniach takie a szyny nie malowane tylko mają ze 30 lat stare piko z modułu stacji który wykonałem a rok temu go rozmontowałem
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#6
Oki, piasku możesz spróbować troszkę dosypać żeby wszedł między trawkę, popróbuj gdzieś na boku.
Z roślinnością to też bym nie przesadzał, ale jedno drzewko fajnie by wglądało. Ale jak taka jest Twoja koncepcja to nie będę Ci jej zaburzał.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#8
Te szyny to pewnie stary Pilz (obecnie Tillig). Piko takich nie robiło. Szyny są miedziowane, więc przewodzą prąd takie rdzawe, ale szybko się brudzą i utleniają. Z kolei ich przeszlifowanie spowoduje szybką korozję, więc należy postępowac ostrożnie.
 
OP
OP
EU06-15

EU06-15

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Być może że to stary Pilz wtedy w skłdnicach charcerskich wyboru nie było sprawdzę czy coś pisze na podkładach, ale jak lekko przeszlifuję to na zdjęciach będzie widać zę odcinek eksplatowany.

Na podkładach jest tylko GT-Italy
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#11
Być może że to stary Pilz wtedy w skłdnicach charcerskich wyboru nie było sprawdzę czy coś pisze na podkładach, ale jak lekko przeszlifuję to na zdjęciach będzie widać zę odcinek eksplatowany.

Na podkładach jest tylko GT-Italy
Harcerze, ratujcie!
Jak jest GT-Italy, to na pewno nie jest Pilz, więc wycofuję się ze swoich porad.
 
OP
OP
EU06-15

EU06-15

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
D..a ze mnie stary ciaptak, efekt klepania w klawiaturę i nie patrzenia w monitor co się klepie, nie ja pierwszy i ostatni. Postaram się poprawić, przepraszam .
 
Reakcje
0 0 0
#13
Tłuczeń, to z czego? Lekko przewymiarowany?
Głazy..., podobają mi się ale faktycznie nieco zbyt duże. Jakieś 3 razy. Do wykorzystania ewentualnie w innych miejscach dioramki, bo jak dla mnie bardzo fajne w pokroju, realistyczne kamyki gdzieś tam zawsze się nadadzą. Kamieniołom?


(...)
Ale jak na pierwszy raz to mi się podoba. Gratuluję samodzielnie zrobionej elektrosadzarki.(y) Fajnie że robisz próbną dioramkę, zanim weźmiesz się ostro za planowanie stacji, niestety wielu użytkowników popełnia ten błąd (w tym ja) :D Tak więć powodzenia przy dalszych pracach, bo początek jest niezły :)
Paparazzi 97, mógłbyś podesłać linka do swojej makiety bo gdzieś po drodze chyba przeoczyłem a zawsze chciałem zobaczyć Twoją robótkę :)
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#15
Fajnie że robisz próbną dioramkę, zanim weźmiesz się ostro za planowanie stacj, niestety wielu użytkowników popełnia ten błąd (w tym ja)
Gratuluję koledze że wpierw zrobił próbną dioramkę,(y) (aby się przekonać, czy podoła, poprawić błędy) a nie wziął się do planowania, przeciwieństwie do wielu użytkowników, którzy najpierw planują ogromne stacje, torty, a potem z tego nic nie wychodzi, a plany zostają w dziale "Planuję",

Co do mojego modułu... To zapraszam w wakacje :D
 
OP
OP
EU06-15

EU06-15

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Zadecydowałem że powiększę dioramkę o kolejny element, muszę zrobić ramę żeby je połączyć, szuter zostawię ten przeskalowany, nowy mam zamówiony jutro odbiorę a przy okazji kupię jakieś drzewka żeby coś urozmaicić te co chciałem dać to się sypią ze starości. Eksperymentowałem z trawą oto efekt.
 

Załączniki

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#17
Bardzo fajnie wyglądają te kępki trawy, naprawdę super (y) Zdradzisz technikę wykonania?
Jeśli o chodzi o drzewa, to nie kupuj gotowych. Trudno znaleźć realistyczne drzewka, a nawet jak znajdziesz to są drogie. Lepiej zrób sam, z drutu, komosy lub innych chwastów, możesz obsypać gąbkami, albo użyć siateczki Polaka... O budowie drzewek poczyta dokładnie tutaj, pomijając pierwsze kilka postów ;)
http://forum.modelarstwo.info/threads/realistyczne-drzewka.2002/
 
OP
OP
EU06-15

EU06-15

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Mam coś takiego ale jedno się sypie, jutro na giełdzie poszukam posypki to sprubóję co do kępek traw to na forum ktoś umieścił film chyba w dziale dla początkujących albo techniki modelarskie, na blaszkę z jakiego kolwiek metalu byle gładką krople kleju podłączamy elektrosadzarke do blachy i siejemy trawkę. Dobra teraz jadę na działkę wystrugać jakąś ramę do dioramy efekt jak wyjdzie wieczorem.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#19
Zadecydowałem że powiększę dioramkę o kolejny element, muszę zrobić ramę żeby je połączyć, szuter zostawię ten przeskalowany, nowy mam zamówiony jutro odbiorę a przy okazji kupię jakieś drzewka żeby coś urozmaicić te co chciałem dać to się sypią ze starości. Eksperymentowałem z trawą oto efekt.
Te kępki wyglądają niemal kropla w kroplę jak gotowe kępki Heki i Nocha, dlatego w pierwszej chwili pomyślałem że to faktycznie gotowce :D
Rozumiem że po wyschnięciu kleju podcinasz jakoś kępkę od spodu razem z zaschniętym klejem i przenosisz na makietę/dioramę. Ciekawe czy gruba folia aluminiowa się nada bo to niezły pomysł, chyba :)
 
OP
OP
EU06-15

EU06-15

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Te kępki wyglądają niemal kropla w kroplę jak gotowe kępki Heki i Nocha, dlatego w pierwszej chwili pomyślałem że to faktycznie gotowce :D
Rozumiem że po wyschnięciu kleju podcinasz jakoś kępkę od spodu razem z zaschniętym klejem i przenosisz na makietę/dioramę. Ciekawe czy gruba folia aluminiowa się nada bo to niezły pomysł, chyba :)
Myślę że folia się nie nada, poszukaj starego karnisza Al żeby było gładkie bo po wyschnięciu kleju trzeba nożykiem podciąć.

A teraz moje popołudniowe wypociny, skręciłem skrzynkę oczywiście powiększając ją. Opiankowałem ale oczywiście za dużo pianki do jutra będzie schła a potem formowanie tego zagłębienia. Zastanawiam się tylko czy nie wytargać tego zrobinego torowiska.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 96
Buduję makietę 44
Buduję makietę 51
Buduję makietę 5
Buduję makietę 18

Podobne wątki