• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mała diorama ozdobna do mebli

OP
OP
P

Pach

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#41
Cześć. Dzisiaj trochę pracy z węglem :) Bryłka węgla + młotek i mamy najlepszą imitację węgla z węgla. Dwa charakterystyczne dla mnie elementy z wykorzystaniem węgla znalazły się na dioramie - usyp (u mnie, na Górnym Śląsku to dość częsty widok na torach) i Multicar z ładunkiem opału. Na zdjęciach węgiel trochę się błyszczy ale ostatecznie został zmatowiony bezbarwnym Humbrolem. Wstawiłem jeszcze parę detali, m.in. słupki przed przejazdem. Pojawiły się też drzewka, z których nie jestem w 100% zadowolony ale chciałem przetestować proste techniki. Bogatszy o doświadczenia postaram się następnym razem zrobić dużo lepsze. Może z czasem wymienię te znajdujące się na dioramie obecnie.
 

Załączniki

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#43
Jak na moje oko musiał byś trochę dopracować węgiel na torowisku , nie chodzi mi o błyszczenie o którym wspomniałeś tylko o formę. Wygląda trochę nie naturalnie za mało sypki.
Jak baniorze zsypują węgiel to raczej jest tylko po zewnętrznej stronie torowiska , miedzy szynami to tylko jakieś resztki jak do worków wsypują.
Diorama nabiera smaczków i coraz ładniej się prezentuje :)
 
OP
OP
P

Pach

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#44
Miałem problem z uformowaniem tego przyznam szczerze. Trochę pobrudziłem na czarno dookoła i posadziłem kilka krzaków żeby stworzyć wizualnie taką choćby granicę, do której węgiel mógł się zsunąć. A między szynami ląduje czasem całkiem sporo węgla jak się pryzma duża zrobi ;) Nie mówiąc już o skrajnościach jak na Bobrku czy w Siemcach gdzie widać tylko główki szyn a reszta to węgiel z usypów :D
[DOUBLEPOST=1453363926,1453363419][/DOUBLEPOST]Zapomniałem jeszcze o słupkach ;)
 

Załączniki

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#45
Bobrek to inny świat :D
Jak byś nakładał węgiel tak jak szuter powoli sypiąc a na koniec zaaplikował wodę wikolową to wyglądało by naturalnie.
Słupki fajnie Ci wyszły :)
 
OP
OP
P

Pach

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#46
Spróbuję następnym razem tej metody. Na pewno wysypany węgiel będzie na każdej mojej dioramie/makiecie :D
Tu jeszcze dodatkowe zdjęcie węgla.
 

Załączniki

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#48
Drzewka już teraz są fajne.
To co z tym węglem bym poprawił to także kolor trawy dookoła - powinna być bardziej przykurzona pyłem z tego wegla. Nie wiem czy te akcje są w powtarzających się miejscach - jesli tak to obok powinno byc też trochę grudek rozsypanych "w trawie"
 
OP
OP
P

Pach

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#50
Zdrada69 - dzięki za drzewka :) Usypy często w jednym i tym samym miejscu się zdarzają więc roślinność przy torach w takim przypadku jest mocniej zdegradowana. Ja natomiast odtworzyłem jednorazowy usyp. W takim przypadku nie ma dużych "zniszczeń". Jedynie co to wydeptana trawa przez zbieraczy. A syf zostaje na końcu jak już wszystko wyzbierają :) Mimo, że węgiel jest brudny to nie brudzi całej okolicy dookoła. Trawa wokół usypu pozostaje zielona :p Często boroki zostawiają worki, czasem częściowo pełne, zwłaszcza jak uciekają. chciałem takie worki jakoś tam odtworzyć ale nie wiem z czego :( Z drugiej strony kto by ich gonił na jakiejś wsi totalnej :p
Hardtech - Multicar to Mini Car. minicar-modelle.de
 
OP
OP
P

Pach

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#51
Cześć wszystkim. Ostatnim etapem budowy jest oczywiście uszczegółowienie ogółu. Dzika roślinność niska, krzaki wszelkiego rodzaju, ostateczne rozmieszczenie drzewek, znaki, wskaźniki, figurki itp. :) Garść detali na zdjęciach. Jutro pokażę jak się prezentuje w gablocie.
 

Załączniki

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#52
Rowerzysta z plecakiem - super smaczek. Pani przy kapliczce - no niezła ta limonka - może choć beret w innym kolorze ?
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#54
bardzo ładnie wyszło,przyjemny klimat :)
Jedyne co bym jeszcze dopracował to dół kapliczki a konkretnie jej osadzenie miejscami są nie naturalne szczeliny.
Rowerzysta z plecakiem kurierskim jest super :)
 
OP
OP
P

Pach

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#55
zepfot - kapliczka jest na tę chwilę zdejmowalna bo muszę jeszcze dach dopracować - gąsiory, blachy itd. Później ją trwale zespoję z podłożem i szczelin nie będzie :)
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#60
@Pach cała diorama prezentuje się bardo dobrze! Fajny klimat i zieleń ale te płyty na przejeździe szpecą, skoro jest to droga gruntowa ( według mnie) o wiele lepiej by wyglądały deski. :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 44
Buduję makietę 36
Buduję makietę 51
Buduję makietę 5
Buduję makietę 18

Podobne wątki