• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój TTabor w skali TT

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#35
Zapytuję kol. Piotra trw o lokomotywy Ok1 firm Roco i Tillig, o kilka słów porównania tych maszyn. Mnie, ze zdjęć, bardziej podoba się model firmy ROCO. Z podziękowaniem za odpowiedź.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#36
Obie OK1 są tilliga, potrzebowałem maszyn do składów w 3 i 4 epoce. Jak na razie wszystkie kociołki tilliga spawuja sie zacnie, pięknie jeżdzą, żadnych zacięć, ale są cholernie delikatne. W TKt 3 jak się paproch na wystawie w MM wkręcił w korbowód, to wiazar spadł z zatrzasków, samoczynnie, ale po wyjęciu blond długiego włosa wszystko wróciło do normy,
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#37
Zapytuję kol. Piotra trw o lokomotywy Ok1 firm Roco i Tillig, o kilka słów porównania tych maszyn. Mnie, ze zdjęć, bardziej podoba się model firmy ROCO. Z podziękowaniem za odpowiedź.
Ja miałem Ok1 od Roco. Niestety mój egzemplarz (z dźwiękiem) co chwila zatrzymywał się i milkł. Trzeba było nacisnąć na tender od góry by ruszył, by za chwilę było to samo. Potem na forum TT wyczytałem, że problemem w modelu Roco są źle zaprojektowane zębatki w tendrze (od przeniesienia napędu). Jeden z kolegów zaproponował tam nawet rozwiązanie problemu. Wiem, że potem wyszło jeszcze kilka numerów bocznych z modyfikacjami na dachu i chyba w kwestii kołpaków na kotle, ale nie wiem, czy poprawili ten problem z zębatkami. Być może trafiłem na felerną partię. W każdym bądź razie na tyle mnie to wkurzało, że sprzedałem. Nie chciało mi się z tym użerać. Z tego co czytałem w Tilligu nie ma takiego problemu. Na stronie producenta jest też instrukcja udźwiękowienia tej lokomotywy.
Fajne jest to że głośnik z tego co kojarzę wchodzi do kotła, a nie do budki jak w wielu innych modelach w tej skali. W końcu ktoś o tym pomyślał. No i w Tilligu światła na tendrze są bardziej polskie niż w Roco. Mi się Tillig bardziej podoba. Gdybym teraz zbierał TT (już tylko H0), to Ok1 Tilliga byłby zakupem obowiązkowym.
 
Ostatnio edytowane:

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#38
Tak w tilligu dekoder jest w kotle. Co do roco, nie wiem, mam tylko br80 w której padł silnik, co prawda po 15 latach, ale kupowana na alledrogo więc mógł ktoś już zarżnąć wcześniej.
H0 jest fajne i tańsze, ale nie zmieścil bym w domu makiety.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor TT/TTm/TTe 21
Tabor TT/TTm/TTe 88
Tabor TT/TTm/TTe 13

Podobne wątki