• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój TTabor w skali TT

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#8
Składzik DR i rego wraz z ciągnikami piękny :)

Powiedz mi tylko czy ja dobrze tam widzę model w barwach PKP? Czy to MTB?

Jak tak to wrzuć jego więcej fotek i jakieś swoje odczucia ci do tej maszyny bom jest jej ciekaw.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#9
Składzik DR i rego wraz z ciągnikami piękny :)

Powiedz mi tylko czy ja dobrze tam widzę model w barwach PKP? Czy to MTB?

Jak tak to wrzuć jego więcej fotek i jakieś swoje odczucia ci do tej maszyny bom jest jej ciekaw.
No.... idąc tym tokiem rozumowania :) to rzeczywiście można tak schodzić z wielkością do mikronów :) ale nie to było intencją przy moim wpisie o zajmowaniu mniejszej ilości miejsca niż H0 w warunkach domowych.
Ja pisząc wyżej o fakcie zajmowania mniejszej ilości miejsca niż w H0 (odnośnie TT) miałem na myśli wyłącznie TT z uwagi na fakt, że - dla mnie - jest to jedyna z mniejszych niż H0 interesująca skala. która jeszcze daje szczegół i nie męczy zbytnio oka wpatrywaniem się w tenże (N dla mnie jest jednak za małe), a i PKP więcej się tu wydaje niż w N (Z i T to już w ogóle jakiś hardcore). Poza tym jeszcze jako tako te wszystkie dekodery i dźwięki idzie w tym upchać. Zresztą - nie będę ukrywał - sentyment do TT też mam :) (Pierwsza skala jaką miałem w domu). Do dziś mnie ciągnie do TT-tki.
Jeden z bólów w TT to moim zdaniem z wyrobów wielkoseryjnych hukowe rozjazdy jak dla mnie. Mniejsza skala (tzn. w sensie zajmująca mniej miejsca) raczej powinna zachęcać do tego by pojawiły się choćby geometryczne odpowiedniki EW5 Tilliga znane z H0, a obecnie z fabrycznych wyrobów mamy EW3... o tramwajowej geometrii. Fajnie by modelarz miał do wyboru nie tylko EW3, ale także coś co bardziej przypomina geometrycznie prawdziwe rozjazdy. Zapewne nie wszyscy zaraz będą je stosować, bo wielu do tortów i EW2 wystarcza (a i na modułach TT takie widywałem). Piszę o tym bo z pewnością jest grupa modelarzy realistów w TT, która by z tego skorzystała, podobnie jak korzystają z podobnych rozjazdów w skali H0.
 
Ostatnio edytowane:

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#10
^^ TT to również moja pierwsza skala, jeszcze z lat 80-tych i zawsze będę ją darzył dużym sentymentem (szczególnie Ludmiłę i BR110) :) Dlatego zresztą podglądam to, co się tu dzieje ;)

Jeszcze t owcy. Na talerzu makietę zrobić można.
Nie ma co się spinać, bo T-owców u nas pewnie niewielu, a i tak wszystkich nakryje czapką Adam66 ze swoimi kolejami w skali 1:700 ;) Tylko czekać, aż znajdzie jakiś silnik, by wprawić je w ruch:eek:

Sam torcik bardzo przyjemny :) No i sporo się tutaj dzieje!
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#11
Tak. jest to model MTB w malowaniu EU05. Model jeździ bardzo kulturalnie, cicho, tak jak trzeba. Jedyne co jest bardzo delikatne to pantografy, nie rozwaliły się ale są jak piórko i na to szczególnie uważam.
PS
Umówimy się Szymku w jakaś sobotę na żywca zobaczysz.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#12
Tak. jest to model MTB w malowaniu EU05.
Można by zrozumieć, że to E499 przemalowana na EU05 PKP :) Dodam, że MTB w stosunku do bazy pierwotnej wprowadziło parę zmian by model bardziej przypominał EU05 :) Wspomnę choćby okienko z boku budy (to dwudzielne), czy reflektory :) . O wykonaniu samego modelu się nie wypowiem, bo różne są opinie bardziej wymagających i mniej. Mnie osobiście cieszy, że wreszcie pojawił się cenowo w zasięgu przeciętnego zbieracza modeli kolejowych elektrowóz z IV epoki w skali TT. Oby tego więcej. Czekamy teraz na ST43 w TT :)
 
Ostatnio edytowane:

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#13
Nie, nie tak.
Jest jeszcze malowanie EP 05, a forma modelu zmieniona w stosunku do E499.1 na bardziej przypominającą PKP
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#14
Ciekawe co przyniesie przyszłość? Idzie jak po grudzie, ale pojawia się coraz więcej taboru PKP w TT. Chciałbym odczekać się też rozjazdów EW6 od Tilliga w TT i sieci trakcyjnej od Zbyszka Kluby w tej skali :)
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#15
IMG_20170227_191225-1664x1248.jpg IMG_20170227_191501-1664x1248.jpg IMG_20170227_191442-1664x1248.jpg IMG_20170227_191251-1664x1248.jpg
EU05 mtb skala TT
Widać kleksy przy malowaniu srebrną farbą. Zdjęcia powiększają model w realu są mniej widoczne. Pozostałe malowanie bardzo dobre.
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor TT/TTm/TTe 21
Tabor TT/TTm/TTe 88
Tabor TT/TTm/TTe 13

Podobne wątki