• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój tortopoligon

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#43
Witam,

Same płyty fajne, to własna robota, czy gotowe lub adaptacja fabrycznego produktu? A swoją drogą, faktycznie mogłyby być równiej i bliżej siebie ułożone, ale to przecież można łatwo poprawić. To w końcu "tortopoligon"...

Pozdrawiam
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#45
Akumulatorowy ciągnik to jedno, a to że płyty powinny być w miarę równo to drugie. I to nie jest krytyka tylko konstruktywna uwaga. I nie trzeba się zaraz obrażać.
 

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
#46
Panowie jeżeli zamieszczamy na tym forum swoje prace to także po to aby inni mogli wyrazić swoją opinie o nich.Ma ona nam pomóc w dalszych naszych pracach.A to że nie zawsze musimy się z nimi zgodzić to inna sprawa.Pozdrawiam Wojtek.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#47
Panowie:wojtek 1951 i BORUCH, macie racje :!: ,ale moje uwagi dotycza nieczepiania sie drobnych detali (plyty betonowe sa idealne tylko w projekcie) w realu wystarczylo pare dni deszczu i pare przejechan sprzetu z ladunkiem i plyty betonowe wygladaly mniej wiecej wlasnie tak jak to pokazano na fotkach.Makiety robimy (jezeli juz robimy) tam gdzie mamy na to miejsce,i moim zdaniem nie powinno sie krytykowac:ciasna, mala,itp. :)
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#48
W realu pod płyty betonowe przygotowuje się odpowiednio teren. Jeśli się rozjechały po kilku przejazdach to świadczy to o niechlujstwie wykonawcy. Jeśli ktoś by mi tak położył płyty to by wyleciał na zbitą twarz z roboty i nie dostał zapłaty.
I nic nie pisałem o ciasnej i małej makiecie...
Kibicuję wszystkim, którzy coś robią. Jest mi wszystko jedno czy projekt jest duży czy mały. Nie ma znaczenia wierność oryginałowi czy rzeczywistości. Liczy się praca, zaangażowanie i dobra zabawa.
Powodzenia.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#50
Kolego BORUCH :!: Posty napisane poprzednio dotyczyly wypowiedzi kol.Johny TRS i kol.GALA .JEZELI CIE moimi wypowiedziami urazilem to bardzo przepraszam :oops:
 
OP
OP
jareksut

jareksut

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#53
Będzie piasek i trawa. Za PRLu to tak płyty wygladały po kilku przejazdach. Poczekajcie trochę. Czasu nie było to i nie ma efeku końcowego.
 
OP
OP
jareksut

jareksut

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#58
Mierzyłem. Wychodzi jakies pół milimetra. To daje w skali około 5 cm. Do przyjęcia. W N to rzeczywiście trzęsienie ziemi. Plac ukończony. Fotki w poniedziałek. Pracuję nad bramą, ale będzie spawana i z siatką :D
 
OP
OP
jareksut

jareksut

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#59
Brama robi się z oporami. Póki co dokończyłem kłaść płyty. Zostało je pomalować i dopieścić. W między czasie skończyłem ogrodzenie placu i przybyła sławojka. Kolor mi nie pasi ale to da się zmienić. Na składzie pojawiły się deski, będzie ich przybywać. Zabrałem się też za nastawnie. Póki co parter zpatynowany.
 

Załączniki

OP
OP
jareksut

jareksut

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#60
Witam ponownie. Brama w końcu trafiła na swoje miejsce. Płyty pomalowane i dach na kibelku. Jescze trochę trawki tu i tam, trochę towarów, robotnicy i wywrotka marki Star wkrótce przybędzie. Oto foteczki z moich poczynań
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 37
Buduję makietę 14
Buduję makietę 6
Buduję makietę 17
Buduję makietę 24

Podobne wątki