• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój tortopoligon

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
#82
Makieta bardzo fajna, a plac, wyłożony płytami i brama rewelacyjne!
Zgadzam się natomiast z kolegą KuKu:
KuKu napisał(a):
Tylko te tory na sztucznym nasypie nie pasują tu zbytnio
ale, jak pokazał kolega jareksut, da się z tym coś zrobić, a efekt końcowy jest bardzo dobry.
Tak trzymać!
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#87
Jarku, krzaczki tylko z komosy, każdy śmieć, odpady z gałązek. Koszt zerowy, no prawie, bo musi być listowie ;) a to troszkę kosztuje.
Zapraszam do podglądu w moim fajansowym wątku, krzaczki generalnie dają radę.
 
OP
OP
jareksut

jareksut

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#88
Dawno mnie było. W między czasie myślałem jak ukryć plastikowe podtorze geoLine. Póki co pomalowałem trochę szyny. Dojdzie szuter z skali TT, trochę trawki i powinno to nabrać wyglądu. Aparat kolory trochę przekłamuje albo ja taki fotograf :roll:
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
#89
No i bardzo dobrze, tak trzymać! Pierwsze, jak mniemam, próby są bardzo obiecujące. Jak się okazuje, można z powodzeniem stosować takie tory, choć jest trochę więcej roboty z podsypką. Tym tłuczniem (albo po prostu jakąś masą pod spodem) dobrze byłoby skorygować profil ławy torowiska, bo przekrój toru geoLine nie odpowiada rzeczywistości, a szczególnie zlikwidować ten rów między torami, pozostawiając tylko niewielkie wgłębienie.
 
OP
OP
jareksut

jareksut

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#93
W sobotę dodałem 10 cm terenu. Tory były za blisko krawędzi, co groziło wylądowaniem taboru na podłodze wrazie wykolejenia. Zmieniłem też odcinki torów i będe je szutrował jeszcze raz. Po wielu eksperymentach klej Faller Expert do tego nadaje się najlepiej. Oto kilka fotek.
 

Załączniki

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#94
Bardzo podoba mi się ten skrawek miedzy torem a krawędzią. Ciekawie te skałki wyglądaj. Możesz zdradzić jak je zrobiłeś? :)
 
OP
OP
jareksut

jareksut

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#95
Skałki to zwykły gips szpachlowy. Rozrobiony kładłem jak sie dało. Zbytnio nie wygładzałem by pozostały ostre krawędzie. Potem klej do trawy elektrostatycznej i na to przesiana ziemia do kwiatów i miejscami żwirek. Potem spryskałem wszystko klejem polaka i na to trawka. Niektóre miejsca zostawiałem bez niej by było widać niby skałki. By poszło mniej gipsu i wszystko było lżejsze można dać styropian czy styrodur jako podkład a potem to gipsem ukształtować.
 
OP
OP
jareksut

jareksut

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#96
Witam. Dawno mnie nie było. Tortopoligon został rozebrany. Nie był praktyczny do przeprowadzki. W miejsce niego powstanie nowy tort. Myślę, ze będzie lepszy gdyż mam już więcej doświadczenia. Tymczasem powstaje dioramka, która będzie robiła za półkę do wystawienia modeli. Oto fotki z moich poczynań.
 

Załączniki

OP
OP
jareksut

jareksut

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#98
Witam po małej przerwie. Po wielu podejściach powstał w koncu plan nowego torta. Wymiary tak około 500x180 cm. Bedzie składał się z czterech części 250x90 cm. Proszę o wszelkie konstruktywne opinie zanim rozpoczę budowę.
 

Załączniki

A

Adam-H0

Gość
#99
Dam ci dobra rade podziel ten plan na 4 czesci i od razu zobaczysz gdzie masz "babole" :?
Jak chcesz dzielic obrotnice ??? i nie mozesz planowac na zlaczeniach rozjazdow. :|
Budynki stacji tez nie dadza sie podzielic. Pomysl z segmentami bardzo fajny - tylko musisz uwazac zebys STODOLY PILA NIE MUSIAL RZNAC. ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 37
Buduję makietę 14
Buduję makietę 6
Buduję makietę 17
Buduję makietę 24

Podobne wątki