• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Ale nikt nie mówi o usunięciu tego wątku, tylko o jego zamknięciu dla dalszych wpisów oraz ew. o przeniesieniu (części?) wpisów do nowoutworzonych tematów "autorskich".
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Bardzo szkoda... czasami trafiają się tu prawdziwe pojedyncze perełki. Już widzę jak forumowicz zainteresowany wrzuceniem jednego, dwóch zdjęć będzie od razu zakładał własny temat. Uważam, że alternatywą byłoby pozostawienie tego wątku w takim stanie jakim jest obecnie- z myślą o ludziach którzy bardzo rzadko tu coś pokazują. Kto będzie chciał, to założy sobie swój autorki "hurtowy" wątek- i będzie ok.
Zastanówcie się jeszcze.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ale nikt nie mówi o usunięciu tego wątku, tylko o jego zamknięciu dla dalszych wpisów oraz ew. o przeniesieniu (części?) wpisów do nowoutworzonych tematów "autorskich".
Przeniesienie do tematów autorskich to w sumie dobry pomysł moim zdaniem, choć przy okazji napiszę, że bardziej cenne były by tematy autorskie zawierające treści dotyczące np. budowy makiet, patynowania taboru, techniki modelarskie, itp... a nie samo chwalenie się gablotami i co tam się ma... No ale to już oczywiście sprawa danej osoby, co tam będzie wrzucać.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
Przeniesienie do tematów autorskich to w sumie dobry pomysł moim zdaniem, choć przy okazji napiszę, że bardziej cenne były by tematy autorskie zawierające treści dotyczące np. budowy makiet, patynowania taboru, techniki modelarskie, itp... a nie samo chwalenie się gablotami i co tam się ma... No ale to już oczywiście sprawa danej osoby, co tam będzie wrzucać.
Na takie autorskie tematy o budowie makiet, patynowaniu, etc też jest miejsce - to forum Relacje - tam też autor wątku ma nad nim pełną kontrolę.

Nasz niezawodny moderator @Remaj12 już widzę, że zajął się @Bronco_Billy , w takim tempie to wątek rozdzieli momentalnie - ale to jest oczywiste jak on się za coś weźmie :cool:
 
Ostatnio edytowane:

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
Albo zrobić Mój Tabor cz II. i koniec. Będzie łatwiej szukać. Zgadzam się z powyższym, że tworzenie kilkuset wątków autorskich ( w każdym po kilka zdjęć, włączając fotki lokomotyw w pudełkach) to dopiero będzie koszmar.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Z drugiej strony można będzie dodać to ulubionych tych użytkowników którzy wrzucają sensowne zdjęcia i ciekawy tabor i olać resztę. Teraz wszystko w jednym garnku się dusi
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
A po co to zamykać? Zamiast jednego tematu bedzie 1000 i dopiero będzie smietnik. Kto nie chce tu zaglądać to sobie ignoruje i po sprawie. Poki co to widać, że wszyscy sobie tu z tymi 300 stronami radzą i im dobrze ;)
Albo zrobić Mój Tabor cz II. i koniec. Będzie łatwiej szukać. Zgadzam się z powyższym, że tworzenie kilkuset wątków autorskich ( w każdym po kilka zdjęć, włączając fotki lokomotyw w pudełkach) to dopiero będzie koszmar.
Taka formuła sprawdza się w większości for na świecie dlatego tak też będzie u nas. Co więcej da to pełną kontrolę autorom wątków nad ich zawartością. Nasze forum umożliwia obserwowanie zarówno pojedynczych wątków jak też poszczególnych działów, dlatego argument o śmietniku oraz łatwiejszym szukaniu jest nie trafiony - co więcej łatwiej jest znaleźć szukane wpisy w wątku autorskim niż w 300 stronicowym wątku zbiorczym.
 

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
Nasz niezawodny moderator @Remaj12 już widzę, że zajął się @Bronco_Billy , w takim tempie to wątek rozdzieli momentalnie - ale to jest oczywiste jak on się za coś weźmie :cool:
No i fajnie, ale teraz, kiedy część postów została wycięta to zmieniła się ich numeracja i moje odnośniki przestały działać:

"Witam wszystkich.
Postanowiłem założyć nowy wątek, a właściwie kontynuację prezentacji moich modeli rozpoczętą w temacie Mój tabor.
Jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcia i opisy części mojego taboru z tamtego wątku może zajrzeć tu:

Mój tabor
tu zaczyna się moja część wątku,
Mój tabor
a tu się kończy."

Teraz linki pokazują kompletnie nie mój tabor.

Jak zakładałem temat pt. ZNK Bytom to prosiłem o przeniesienie moich wpisów z "Mój tabor" do "ZNTK Bytom", ale jakoś nie spotkałem się ze zrozumieniem, a podałem nawet numery postów do przeniesienia. Ja swoje wpisy i zdjęcia sobie bez problemu przekopiuję i przeniosę, ale co z odpowiedziami na nie?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Nasz niezawodny moderator @Remaj12 już widzę, że zajął się @Bronco_Billy , w takim tempie to wątek rozdzieli momentalnie - ale to jest oczywiste jak on się za coś weźmie :cool:
Bez przesady ;) . Idzie to wolno i zajmie mi sporo czasu, ale powolutku do przodu mam nadzieję, że jakoś się z tematem uporam. Przy okazji mam pytanie - co robimy z tematami typu ZNTK, gdzie niejednokrotnie autorzy prezentują, także swoje modele? Mam na myśli takie tematy jak:

ZNTK Aleksandrowo
ZNTK Babimost
ZNTK Bortatycze
ZNTK Bykowina
ZNTK Bytom
ZNTK Coquitlam
ZNTK Czernichów
ZNTK Flotoma
ZNTK Gdynia
ZNTK Glendale
ZNTK Karol K.
ZNTK Klonownica
ZNTK Kościerzyna
ZNTK Kuźnica
ZNTK Kwachy
ZNTK KZK
ZNTK Lublin Północ
ZNTK Maxeus
ZNTK Mokotów
ZNTK Ostbahn
ZNTK P-ń Górczyn
ZNTK P-ń Północ
ZNTK P-ń Winogrady
ZNTK P-ń Wschód
ZNTK Rzeszów
ZNTK Rybnik
ZNTK Skoczków
ZNTK Słupsk
ZNTK Stargard
ZNTK Tarnowskie Góry
ZNTK Wrocław Popowice
ZNTK Zepfot

Czy przenosić je również do działu Kolekcje, czy nie? Czy tworzyć osobne tematy ze zdjęciami z tematu Mój tabor, dla autorów powyższych tematów? Co z takimi tematami jak:

Skład Pol-Miedź Trans-u
Moje samoróby PKP
Modele lokomotyw TRAXX firmy Bombardier w barwach polskich przewoźników
Modele lokomotyw ES64F4
Moje przeróbki PKP i Prywatnych Przewoźników
Modele z Kalisza
No i fajnie, ale teraz, kiedy część postów została wycięta to zmieniła się ich numeracja i moje odnośniki przestały działać:

"Witam wszystkich.
Postanowiłem założyć nowy wątek, a właściwie kontynuację prezentacji moich modeli rozpoczętą w temacie Mój tabor.
Jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcia i opisy części mojego taboru z tamtego wątku może zajrzeć tu:

Mój tabor
tu zaczyna się moja część wątku,
Mój tabor
a tu się kończy."

Teraz linki pokazują kompletnie nie mój tabor.

Jak zakładałem temat pt. ZNK Bytom to prosiłem o przeniesienie moich wpisów z "Mój tabor" do "ZNTK Bytom", ale jakoś nie spotkałem się ze zrozumieniem, a podałem nawet numery postów do przeniesienia. Ja swoje wpisy i zdjęcia sobie bez problemu przekopiuję i przeniosę, ale co z odpowiedziami na nie?
Wszystkie wpisy Kolegi @MISIONT z tego tematu zostały przeniesione do tematu ZNTK Bytom wraz z dotyczącymi ich odpowiedziami. Poza cytowanym wpisem w tym temacie nie ma więcej wpisów Kolegi. Czy teraz jest w porządku?
Wielkie dzięki. Wszystko w porządku, ale mam w związku z tym jeszcze jedną prośbę do kolegi @Remaj12 .
W poście nr 37 wątku ZNTK Bytom proszę o usunięcie następujących zdań:
Witam wszystkich.
Postanowiłem założyć nowy wątek, a właściwie kontynuację prezentacji moich modeli rozpoczętą w temacie Mój tabor.
Jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcia i opisy części mojego taboru z tamtego wątku może zajrzeć tu:
Mój tabor
tu zaczyna się moja część wątku,
Mój tabor
a tu się kończy.

Nie pasują one do całości.
Poza tym super.
Zrobione :) .
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Przy okazji mam pytanie - co robimy z tematami typu ZNTK, gdzie niejednokrotnie autorzy prezentują, także swoje modele?
Ja bym je zostawił w dziale "Tabor H0/H0m/H0e/H0f", bo tam są opisy modeli i ich budowy i przebudowy oraz dyskusje na ten temat. W dziale "Kolekcje" zostawiłbym tylko faktycznie opisy kolekcji. Oczywiście zawsze będą jakieś odstępstwa, ale nie da się wszystkiego zaszufladkować.
 

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
Wszystkie wpisy Kolegi @MISIONT z tego tematu zostały przeniesione do tematu ZNTK Bytom wraz z dotyczącymi ich odpowiedziami. Poza cytowanym wpisem w tym temacie nie ma więcej wpisów Kolegi. Czy teraz jest w porządku?
Wielkie dzięki. Wszystko w porządku, ale mam w związku z tym jeszcze jedną prośbę do kolegi @Remaj12 .
W poście nr 37 wątku ZNTK Bytom proszę o usunięcie następujących zdań:
Witam wszystkich.
Postanowiłem założyć nowy wątek, a właściwie kontynuację prezentacji moich modeli rozpoczętą w temacie Mój tabor.
Jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcia i opisy części mojego taboru z tamtego wątku może zajrzeć tu:
Mój tabor
tu zaczyna się moja część wątku,
Mój tabor
a tu się kończy.

Nie pasują one do całości.
Poza tym super.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Bez przesady ;) . Idzie to wolno i zajmie mi sporo czasu, ale powolutku do przodu mam nadzieję, że jakoś się z tematem uporam. Przy okazji mam pytanie - co robimy z tematami typu ZNTK, gdzie niejednokrotnie autorzy prezentują, także swoje modele? Mam na myśli takie tematy jak:

ZNTK Słupsk
.
Mój wątek niech zostanie gdzie jest, tutaj wrzucam tylko to co dłubię, nie widzę sensu wrzucania wszystkiego co kupuję skoro praktycznie wiele osób ma to samo, niepotrzebne zapychania serwera zdjęciami tych samych modeli zrobionych przez różnych właścicieli.
Oczywiście nie generalizuję i bardzo chętnie oglądam zdjęcia kilku użytkowników którzy robią profesjonalne zdjęcia bo jest co oglądać ale tych osób jest nie wiele i całe szczęście bo serwer byłby już dawno zatkany :cool:
 
Reakcje
1.731 13 0
Tylko na zdjęciu jedno kółko źle stoi , generalnie wszystko jest ok...Po za tym jest to niesamowicie delikatne ustrojstwo i pierwszy raz jest jaki jest . Następna wersja będzie lepsza :).Tę drezynkę "rzucę na pożarcie trawy" koło jakiejś szopy, a kolejna będzie stała na szynach bocznego toru.:)
 
Ostatnio edytowane:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 14
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki