• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Piotr M.

OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#2
Jawohl, mein Führer!
Przy tym świetle i przy tej pogodzie to nie ma co szaleć,jak nie zapomnę to zrobię lepsze jak przyjdzie zamówione słońce, póki co pada jakieś g*&@o i zamiast białych świąt będą brązowo-błotne.
DSCN0721.JPG

Jak ktoś ma jakieś pytania lub wątpliwości zapraszam na pw. Osobiście model polecam.
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#3
Witam
Kilka nowych jednostek dotarło do mojej szopy w okresie przed świątecznym. Wielkie dzięki dla kolegi Szakala z Kalisza.

SU16 Piko po operacji plastycznej przodu, w takim stanie jest model do przyjęcia i uważam że nawet całkiem nieźle się prezentuje(y)
DSCN0725.JPG

SM42 276 Piko, oryginał stoi obecnie w Czeremsze Lok. Czeremcha DOKP Centralna, zamontowany wentylator tutaj pozdrawiam WM-modela;)
DSCN0726.JPG
DSCN0727.JPG
ST44-675 Nowy Gutzold, oryginał pocięty. Lok. Czeremcha DOKP Białystok, popowe, poznajesz?:gwizd: (sorki za te syfy na żaluzji ale modele prosto z paczki i zdjęcia pokazują dopiero co na nich jest czasami niepożądanego)
DSCN0729.JPG
DSCN0730.JPG

A tu już moje autorskie konwersje
Tkh1 Marklin, przerobiona na DC, pomalowana łącznie ze zmyciem poprzedniej farby do żywego, czeka jeszcze na tabliczki foto
DSCN0732.JPG

[DOUBLEPOST=1450366091][/DOUBLEPOST]Jeszcze mój autorski model Ty2 Liliputa:) Zdjęcia dopiero wyciągają masę niedociągnięć. Ale ważne że jest postęp, uczę się cały czas, i takie tam:gwizd:
DSCN0735.JPG
 

Załączniki

OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#7
Nabyłem ostatnio taki wagon, głównie przez ciekawość, skusiła mnie jego bryła i fajny wygląd. Sprzedający nie znał producenta, kiedyś Lima robiła takie długie kryte, ale sądząc po detalach itd. to coś zalatuje łódzką manufakturą. Jest ktoś w stanie powiedzieć coś mądrego od tego wagonu? Czy to prawdopodobne że to C IX? Bo powiem że detale mnie powalają, a nie miałem nigdy nic z EFC i nie mam porównania, a za cenę zakupu nie uwierzyłbym że to EFC.
Wiem, zdjęcie kiepskie, wieczór to zła pora na fotki ale porozjaśniałem i jest względnie znośnie.
W ramach rekompensaty piękne niebo Polski B w porywach do C.
Zdjęcie-0001.jpg

Jaka to epoka? III czy IV? Bo nie wiem czy nie będzie grzechem jak podepnę pod SM42, jak nie to pewnie się pozbędę.
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#8
406R już u mnie, nawet późny powrót z roboty nie powstrzymał mnie przed jazdą próbną :)
@Ranger kawał świetnej i ślicznej roboty :)
P_20170708_010510.jpg

I już można spokojnie iść spać :p
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#9
Apropos SM w letnim słońcu, ciągle uczę się fotografować modele by jakoś to wyglądało, i pomimo stosowania kamasutralnych pozycji efekty są różne.
DSCN0275.JPG
DSCN0277.JPG
DSCN0281.JPG
DSCN0285.JPG
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#10
Dobry nie dobry, ale jest. I powiem szczerze, że nie żałuję zakupu, myślałem że będzie kupa części do montażu przy takim poziomie detali,a tu miła niespodzianka, bo tylko mamy sprzęgi do wciśnięcia, a reszta trzyma się bez zarzutu. Cała instalacja pod spodem odwzorowana, napisy czytelne, cóż więcej wymagać. Przy takiej cenie i podejściu niemieckich producentów myślę że mamy tu bardzo fajną alternatywę,choć nie do końca prawdziwą, ale to już kwestia indywidualnego podejścia. :)
Zdjęcie-0063.jpg
Zdjęcie-0065.jpg
Zdjęcie-0068.jpg
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#12
Pogoda jakaś taka nijaka już i te słońce też już takie nie-letnie. Ale coś tam jeszcze pstryknąłem 1028 wrócił niedawno z ZNTK Rybnik.
I tak jak to bywa przy fotografii cyfrowej, zrobiłem w sumie ponad 25 zdjęć, po obróbce i selekcji zostało 17 dobrych, ale nie koniecznie fajnych, poza tym nie ma sensu wrzucać niemalże identycznych ujęć, zastanawiam się czy 7 to i tak nie za dużo.
Zobacz załącznik 520281
DSCN0373.JPG
DSCN0363.JPG
Zobacz załącznik 520287
DSCN0359.JPG
Zobacz załącznik 520289
DSCN0361.JPG
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#15
Moje ostatnie dzieciątko robione dla przyjaciela. OT64 SKOT z SDV, a platforma to wiadomo że Wilferowskie dzieciątko.
To mój debiut w LWP w H0, zupełnie nie mój klimat i w sumie pierwszy raz z kitami SDV, teraz człowiek wie czego się spodziewać.
DSCN0516.JPG
DSCN0510.JPG
DSCN0511.JPG
DSCN0512.JPG
 

Załączniki