• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Gonziak

Znany użytkownik
Reakcje
76 0 0
Nowość w mojej parowozowni :)

Model lokomotywy Ty2-1344 w skali H0 wykonany na bazie lokomotywy BR52 Roco 62270 przez jednego z poznańskich modelarzy.
Model został wzbogacony o wiele elementów fototrawionych oraz oświetlenie pomostów.
Cała niemiecka armatura została usunięta i zastąpiona tą stosowaną na PKP.
Lokomotywa otrzymała dekoder dźwiękowy oraz światła zgodne z E1.

DSC_4691logoforum.jpg
DSC_4697logoforum.jpg
DSC_4703logoforum.jpg
DSC_4706logoforum.jpg
DSC_4709logoforum.jpg
DSC_4712logoforum.jpg
DSC_4700logoforum.jpg
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
-zapodziało się gdzieś ramię wodzidła smarotłoczni ?
- górna rura zasilania wody na wysokości krawędzi stajaka powinna byc wygięta w dół i "iść" do Nathana po prawej stronie , bo tak jest jak by była do Strubego- wiesz o co mi chodzi?
 

Gonziak

Znany użytkownik
Reakcje
76 0 0
@Hoart

Poniżej cytuję słowo w słowo odpowiedź wykonawcy modelu, którą przesłał mi na maila:

"Paweł, co do ruchomej prasy smarnej to rozmawialiśmy, wiec temat jest nam znany i nie będę dalej go międlił.
No cóż, nie trzeba być specjalistą żeby nie zauważyć, że nie ma wodzidła prasy smarnej, ale ok.... nie ma i fakt pozostaje faktem, ale nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś pisze bzdury na forum.
Nie ma czegoś takiego w powozie jak "stajak" tylko rozumiem, że gościowi chodziło stojak, ale ok mogę to potraktować jako problemy z obsługą klawiatury, choć odległość między literami A a O jest dość znaczna na klawiaturze komputera.
No i najważniejsze, mylenie rury zasilającej wodą z rurą doprowadzającą parę w inżektorze Nathana jest błędem typowo merytorycznym z punktu widzenia technicznego i za to jest DWÓJA z (!). Już nie będę wyjaśniał, że ta rura doprowadzająca parę w modelu jest tuż pod budką maszynisty połączona z zaworem parowym inżektora. To tyle."

Od siebie tylko napiszę, że ruchoma prasa smarna będzie wykonana w modelu w niedługim czasie.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
@Hoart

Poniżej cytuję słowo w słowo odpowiedź wykonawcy modelu, którą przesłał mi na maila:

", ale nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś pisze bzdury na forum.
Nie ma czegoś takiego w powozie jak "stajak" tylko rozumiem, że gościowi chodziło stojak, ale ok mogę to potraktować jako problemy z obsługą klawiatury, choć odległość między literami A a O jest dość znaczna na klawiaturze komputera.
No i najważniejsze, mylenie rury zasilającej wodą z rurą doprowadzającą parę w inżektorze Nathana jest błędem typowo merytorycznym z punktu widzenia technicznego i za to jest DWÓJA z (!). Już nie będę wyjaśniał, że ta rura doprowadzająca parę w modelu jest tuż pod budką maszynisty połączona z zaworem parowym inżektora. "
- tworcy rewaloryzacji tego modelu wyjasniam , ze z tym stajakiem to zwykla literowka po prostu mialem na mysli STOJAK- ale zeby od razu tak czlowieka zwyzwac- hej chlopie uspokoj sie - lepiej rozumnie rob to za co sie bierzesz - ja tez moge Ciebie zwyzywac - pamietaj
-a wiec na poczatku nich tworca opowie jakie zasilania sa w tym modelu ( po obu jego stronach) i prosze to wyszczegolnic precyzyjnie ,ktora rura jest od czego i jak nazywane sa systemy tych zasilan- czy tworca zrozumial o co go pytam?
-na drugi raz tworco "merytoryczny" wpierw zastanow sie i przyjrzyj sie swojej wykonanej robocie- czy sie wszystko na pewno zgadza , zanim sie zachlysniesz swoja ignorancja-
-i jeszcze raz wczytaj sie tworco o czym napisalem wczesniej(poprzedni moj post)- wczytaj sie do jasnej cholery
-
 
Ostatnio edytowane:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 14
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki