• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#81
Pozazdroscilem kolegom takich maszynek....i jako ze sam w tym zakresie niewiele potrafie....upolowalem w niedziele takie rarytaski.....jak dla mnie :D ...w koncu wagony to tez ....tabor :D ...wiec sie pochwale....a co !! :D
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#82
CoCu napisał(a):
Spróbuj znaleźć różnice. :p

Jeden fest kopci dizlowskim dymkiem - drugi tego nie robi tak więc myślę, że zastosowany jest motur elektryczny...choć w tym Dizlu jest 6 elektrycznych silników. Gagarin fajna nazwa mi jednak podoba się bardziej eNRDowska nazwa Szum Tajgi 8)
 

Ice42

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#84
Witam Wszystkich.:)
Wkrótce mój tabor się powiększy o wagony do Husarza w składzie ICC.
I tu serdeczne podziękowania za zaufanie dla Rubikusa.:)
Fotki wkrótce..
Pozdrawiam.
Leszek 8)
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#85
Odswierzajac temat....weglarka Piko zakupiona niedawno. Spatynowana,po rozladunku.Mam juz 2 sztuki tego typu....niebawem dojdzie 1 .....i jeszcze 1 :D Caly ten skladzik o roznych numerach inwentarzowych bedzie prezentowal 4 sztuki wagonow jednego typu powracajacych do kopalni do ponownego zaladunku. Nie zawsze przeciez musza byc pelne :D
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#86
Ta lewa, to chyba stara Pikowska produkcja? Sądząc po budowie wózka z maźnicami.
Mam dwie takie węglarki DR(metalową i drewnianą) i jest to bardzo ładny model.
PKP owskiej nie kupię, bo to dość fikcyjny model,-)
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#87
Tak...stara produkcja....musialem wymienic z 1 strony gniazdo sprzegow.Co do tej....nowej....jak dla mnie prezentuje sie calkiem niezle....sam lepszej nie wydlubie :D A czy tak baaaardzo fikcyjna ???? Coz nie jest w naszym hobby fikcja ??? :D
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#89
Bipa1966, te węglarki Pikowskie mają naśladować polską konstrukcję wagonu. Kiedyś już na forum było napisane, ale nie mogę odnaleźć pliku opisowego :| w komputerze.
Swoją drogą, ciekawe jak liczna ilościowo była ta seria wagonu. Konstrukcja ścian pudła, przypomina importowane węglarki, zwane potocznie gondolami.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#91
Bipa1966 napisał(a):
Pozazdroscilem kolegom takich maszynek....i jako ze sam w tym zakresie niewiele potrafie....upolowalem w niedziele takie rarytaski.....jak dla mnie :D ...w koncu wagony to tez ....tabor :D ...wiec sie pochwale....a co !! :D
Zgaszę nieco twój entuzjazm. W prawdziwym wagonie tego typu (Gbs) na PKP są inne drzwi i więcej wytłoczeń (nie wspomnę o dachu)... Jedyne co się zgadza to zapewne napisy boczne... No chyba, że czegoś nie wiem - jaki masz na boku budy opis typu? Bo jak Gbs to takich chyba nie było na PKP. Za to chłopcy w TT robią prawidłowy model prawdziwego wagonu :D

źródło obrazka prawdziwego wagonu: http://www.wagony.net/index.php?url=galeriaShow&type=G
źródło zdjęcia modelu TT: http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=3691
 

Załączniki

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#92
Widzisz Bipa 1966, Ty się chłopie nastarasz, gdzieś tam znajdziesz upragniony model, wydasz na niego niemało a tu trafi Ci się milimetrysta z zarzutem, że napisy są lekko z boku :twisted: Zdjęcia przedstawiające Twoją makietę mnie się bardzo podobają, tabor też - co ja mam począć, że nie mam zdolności aby coś w taborze zmienić w celu upodobnienia na oryginały PKP. Kupuję co jest dostępne i nic na to nie mogę poradzić, ba cieszę się że wogóle coś jest dostępne... nie ma wielkoseryjnego polskiego producenta polskiego taboru i kupujemy najbardziej upodobnione no może poza lokomotywami Piko.

Rafał
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#94
UNIVERS napisał(a):
Zgaszę nieco twój entuzjazm. W prawdziwym wagonie tego typu (Gbs) na PKP są inne drzwi i więcej wytłoczeń (nie wspomnę o dachu)... Jedyne co się zgadza to zapewne napisy boczne... No chyba, że czegoś nie wiem - jaki masz na boku budy opis typu? Bo jak Gbs to takich chyba nie było na PKP.
No więc rzeczywiście kolega UNIVERS czegoś nie wie... W latach osiemdzisiątych PKP zakupiło od OeBB 500 używanych wagonów Gbs typu austriackiego. Sa to inne wagony, niż Gbs polskiej produkcji. I właśnie modele tych austriackich wagonów w oznaczeniach PKP produkowało Roco. Więc nie jest to żadna fikcja, ale model rzeczywistego wagonu, dość dobrze odwzorowany.
Wagony te różnią się od polskich wieloma szczegółami, poza wymienionymi już przez kolegę UNIVERS, mają one charakterystyczny podciąg pod ostoją, czego nie ma w wagonach polskiej budowy. Ciekawostką jest, że wagony zakupione w Austrii jeździły na PKP początkowo pomalowane według wzoru OeBB: nieco inny odcień czerwieni, dach szary itp. Dopiero w ramach napraw zmieniano malowanie na polski wzór. Zmieniano też pewne szczegóły, np. drzwi. Z 500 kupionych wagonów do dziś przetrwało już bardzo niewiele, chyba kilkanaście sztuk (ale co do tego, nie mam pewności).

Pozdrawiam
 
Reakcje
0 0 0
#95
Andrzej Harassek napisał(a):
I właśnie modele tych austriackich wagonów w oznaczeniach PKP produkowało Roco. Więc nie jest to żadna fikcja, ale model rzeczywistego wagonu, dość dobrze odwzorowany.Pozdrawiam
i tu kartel producentów taboru PKP górą , nic nie da się zarzucić . piękny model odzwierciedlający prawdziwy wagon - prosimy o więcej
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#96
Lucjanek napisał(a):
Andrzej Harassek napisał(a):
I właśnie modele tych austriackich wagonów w oznaczeniach PKP produkowało Roco. Więc nie jest to żadna fikcja, ale model rzeczywistego wagonu, dość dobrze odwzorowany.Pozdrawiam
i tu kartel producentów taboru PKP górą , nic nie da się zarzucić . piękny model odzwierciedlający prawdziwy wagon - prosimy o więcej
Nie, prosimy o duuużo więcej...
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#97
Dzieki Panowie za konstruktywne slowa krytyki jak i pochwaly :D UNIVERS.... piszac o rarytasikach :D mialem na mysli to iz sa to stosunkowo stare wydania tych wagonow....a o ich poprawnosc to juz Roco mysle zadbalo :D Cokolwiek by nie powiedziec......Piko czy Roco czy jaka tam inna firma.....aby klepaly w miare poprawne wersje...jak komus tak bardzo zalezy na superrealizmie....sprawe powinien wziac we wlasne rece i .....poprawic :D Pisano juz o tym na tutejszym forum.....nikt nie bedzie dla nas robil cos....extra !! tak wiec musimy radzic sobie sami:) a co do wiekszej ilosci fotek....beda :D mam na ukonczeniu 6 czy 8 wagonow.....jak sie cos urodzi....dam znac !! :D Zachecam pozostalych kolegow do pokazywania swoich zbiorow! :D
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#99
ALA....dzieki za fajne fotki !! :D Prawdziwa kolej! Szukam takich ,,pomazanych,, weglarek typu Eas jak i innych. Jak pomaluje swoje kolejne wagony w ten desen.....to bedzie dopiero.....hiperrealizm !! :D
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 14
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki