• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
No dobra...zamykajac temat wagonow typu Eas...wstawie kilka fotek jeszcze. 2 modele wykonane ostatnio....co daje mi fajny skladzik w postaci 4 sztuk :D
W trakcie,,remontu,, jest jeszcze 6 wagonow towarowych roznych typow....ale czekam na farbe...jak cos sie ruszy ....pokaze te przeszczepy :D
Wciaz zachecam kazdego aby pochwalil sie swoim taborkiem :D
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
Poniżej zdjęcia tych małych "hałdek" z węgla na wagonach. Jest to związane z procesem nasypywania węgla do wagonu, ale nie będę opowiadać, o szczegółach załadunku w zakładach przeróbki węgla :)
 

Załączniki

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Dzieki za fotki ...sam system zaladunku wegla jest mi doskonale znany....bedzie uzupelnione....tylko wegla braklo :D Jutro dowioza! :D
Co do samych wagonikow.....pozostalo mi dokonac jeszcze kilku drobnych uzupelnien i poprawek.. Mysle za taki skladzik moze sie podobac....jak dolacze do tego jeszcze Eanos-y....Eosy....E-sy.. :D a jest tego w sumie cos okolo 25 sztuk ....wyjdzie niezle wachadelko :D
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Noooo... fakt,pamietna bitwa...sam bralem w niej udzial :D Wysoko poszla.....ale coz...mysle ze warto miec taki ,,diamencik,, w swojej kolekcji ! Ladna !
A i niezly kawalek ,,placka,, masz !!! Jest po czym posmigac !!! Fajnie !
 

robo

Znany użytkownik
Reakcje
621 10 6
Bipa1966 napisał(a):
A i niezly kawalek ,,placka,, masz !!! Jest po czym posmigac !!! Fajnie !
Dzięki, to moja pierwsza makieta i jest za niej spro błędów. Co do pośmigania to raczej nie ma gdzie tylko 2,5m x 1,3m (może mam za dłułgie składy - takie moje zboczenie). Jak znajde trochę czasu to skoncze relacje z jej budowy...
 

Załączniki

Reakcje
13 0 1
Jeżeli chcesz się trochę pobawić i nie boisz się, że zniszczysz model i stracisz kasę za lokomotywę bazową (BR 120, części niezbędne do przeróbki, aerograf, farby) to jedziem z tym śledziem. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz miał dobrze przerobiony model to wyślij do Jan-Kol'a. Wszystko zależy od ilości pieniędzy, które masz i zapału do pracy. Reszta to twój wybór. ;)
 
Reakcje
0 0 0
Witam wszystkich.Otóż już od dawna planowałem kupić sobie swój pierwszy model i w końcu znalazłem,mój pierwszy model w skali HO działo kolejowe Robert
 

Załączniki

  • 79,7 KB Wyświetleń: 3.075
  • 79,8 KB Wyświetleń: 3.076
  • 83,7 KB Wyświetleń: 3.080

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
No....cos sie ruszylo !! :D Widze rozmaitosci....wiekowe niemal ,,ciuchcie,, do wspolczesnej Huzarii !! Swietnie to wszystko wyglada !! Mattia....te cudenka to sam, wlasnorecznie tworzyles ?? Wyglada bardzo ciekawie..ladne uzupelnienie chociazby bocznicy :D A do tego dziala to Br-ka w kamuflazu by sie przydala !!
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
A tak wygląda oryginał:




Jak widać, na tylnej części jest dźwig do załadunku amunicji, czego nie ma w modelu. Działo kalibru 280 mm, wg opisu jedno z dwóch zachowanych (drugie jest w muzeum w Aberdeen, w USA), zostało zbudowane w 1941 roku, ma 35 m długości, waży 218 ton (w tym lufa 94 tony), zasięg 62-86 km, zależnie od rodzaju amunicji. Jest wystawione w Muzeum Wału Atlantyckiego niedaleko Calais, w północnej Francji.
 

Załączniki

Reakcje
1 0 0
Dariusz napisał(a):
Twoja wyglada jak nowa. Masz do tego jeszcze oryginalne pudelko?
Niestety nie mam pudełka. Ja dostałem ją wraz z równie starym elektrowozem (takim jak na moich fotkach ale nie tym samym) 30 lat temu od kolegi taty, który miał ją ponad 20 lat. Była poobijana i szybko się zepsuła. Przez lata nikt nie umiał jej naprawić. Wziąłem się za nią w maju tego roku a za dawcę posłużył elektrowóz w którym się części powyrabiały. Wygląda jak nowa bo ją odmalowałem. Obecnie jest na chodzie, tylko mam z nią problem, podczas jazdy wiązary z jednej strony nie chodzą jak należy i potrafią się zablokować tak, że parowóz z szyn wylatuje. Wiązarów nie rozbierałem, zębatki też nie przeskoczyły względem siebie. Pilnowałem tego bo w BR 86 tak mi się stało.

Pozdrawiam
Olek
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 14
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki