• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Ponieważ takie było malowanie tego parowozu w epoce II :) Model był malowany od podstaw.
Czerwone "lampasy" to kalki a na modelu umieszczono tabliczki fototrawione firmy „Kluba” oraz oznaczenie przydziału. Całość zabezpieczono lakierem półmat Micro Satin firmy „Microscale”.
Opierając się na informacjach z książki Parowozy serii Ok1 Andrzeja Paszke wynika że nigdzie nie ma żadnych informacji potwierdzających aby one występowały u nas w tych kolorach. Natomiast jest informacja że przyjęto malowanie stosowane na DR (kocioł, dudka, tender czarne) z tą różnicą że układ biegowy był biały.
Nie mniej jednak nie ma 100% pewności że w tym malowaniu nie występowała.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
Ponieważ takie było malowanie tego parowozu w epoce II :) Model był malowany od podstaw.
Czerwone "lampasy" to kalki a na modelu umieszczono tabliczki fototrawione firmy „Kluba” oraz oznaczenie przydziału. Całość zabezpieczono lakierem półmat Micro Satin firmy „Microscale”.
Mi sie podoba, ma w sobie to "cos", chocby nawet tak nie byly malowane. Jedyne co bym zrobil, to bardzo subtelnie pobrudzil podwozie, tak ze wystajacy czerwony troche by sie blyszczal z pod warstwy brudu i smaru.
 
Reakcje
4.111 416 99
To u mnie siódemka na początku prac. Na razie lekka patyna podwozia i wymiana zgarniacza na pełny.

Zobacz załącznik 515390
Nie bądź taki skromny. W oczy rzucają się nowe trąbki i piękne reflektory. Moja cały czas leży w szafie. Lampy (ja mam od KLUBY) też. Ale trąbki trzeba przyznać są ekstra. Stawiam, że od kolegi 14D40 z forum :) Trzeba się nimi zainteresować koniecznie.
 
Ostatnio edytowane:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 15
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki