• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
ST43 od MTB co prawda nie kupuję, ale poniżej załączam zdjęcie mojej lokomotywy elektrycznej od MTB (z SM na pierwszym planie) "tjuningowanej" przez Mariusza. Jeszcze jej na żywo nie widziałem, bo siedzę na zmywaku na zesłaniu.

Sądzę że na pewno Mariusz jest w stanie przerobić każdemu model ST43 od MTB, że na pewno nie będzie gorzej wyglądać niż EU07 od PIKO :cool:.

upload_2017-7-28_12-55-0.jpeg


PS Na razie nie mogę mówić skoro nie bawiłem się, ale biorąc pod uwagę wagę modeli MTB spodziewam się właściwości jezdnych na poziomie sześcioosiowych elektrowozów Guetzold i uciągu że ho ho! Niech PIKO robi ST43! Im więcej konkurencji tym lepiej, i MTB, i PIKO by się sprzedawało, no chyba że SM by wjechało z ST43 i pozamiatało ich pod dywan :D - choć liczę na ET22 albo EP09 od SM.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Chyba nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że po poprawie kilku detali w EU07 od Piko, ta mocno się zbliżyła jakościowo do produktu Schlesienmodelle :)
EU07.jpg
 

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
Chyba nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że po poprawie kilku detali w EU07 od Piko, ta mocno się zbliżyła jakościowo do produktu Schlesienmodelle :)
tak takie PIKO jest OK, cena podejrzewam summa summarum wyzsze PIKO w wersji tjuning "M-Power" niz stockowe SM, ...zeby piko samo z siebie chociaz te reflektory tak robilo to juz by byla +50% do mocy
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Lisku a policzyłeś koszty przesyłek?
:oops:
Nie tylko sama wymiana oczek za stare, ale jest tam też lutowanie kabelków, co może być przeszkodą dla niektórych osób mających zdolności manualne do wymiany, ale nie działających w elektronice, nie mających lutownicy.
Ja zrobiłem bez ruszania płytki. Światłowody z reflektorów wyprowadziłem na prawo i na lewo.
Diody białą i czerwoną oddzieliłem małą czarną płytką, aby światła na siebie nie nachodziły Jeden światłowód wchodzi na jedną diodę, drugi światłowód na drugą diodę i gotowe. Musiałem tylko zeszlifować reflektory o 3 mm bo były za długie.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.949 24 8
Ktoś kiedyś w znanym zapewne przez wielu was sklepie, powiedział mi ...... ze jak Maerklin to nie PKP? Na szczęście, ktos w innym sklepie powiedział mi, ze to bzdura .... i dziś widzę, że ten drugi miał racje (y)

IMG_0754.JPG
IMG_0742.JPG
IMG_0744.JPG
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Chyba sam odbłyśnik, pytanie ile do tego świtłowód. ewentualnie nowa żarówka/dioda i czy na starej płytce elektronicznej czy płytkę też trzeba do tego nową wystrugać
Jeśli ktoś chciałby skorzystać z tego patentu, to przedstawiam jak to zrobiłem u siebie.
Rozwierciłem otwory w plastikowej osłonie na płytkę z diodami.
Diody rozdzieliłem, przyklejając pomiędzy nie kawałek plastikowego paska.
1.jpg 2.jpg
Reflektory skróciłem o kilka mm, tak, aby wystające z nich światłowody miały taką samą wysokość jak oryginalny reflektor.
Światłowody przykleiłem, pomalowałem na czarno i wyprowadziłem na dwie strony (czerwony do wewnątrz, biały do zewnątrz).
Tym sposobem, oba światłowody trafiają do osobnych diod.
3.jpg
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 15
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki