• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.592 25 2
Witam
To także pozwolę sobie, skoro przedstawiono inny tabor niż PKP świat winiarek. Około 50 wagonów i lokomotywy 140C Liliputa i serii BB firmy Roco.
F_6456.jpg

Będzie zainteresowanie wagonami, mogę wrzucić więcej fotek.
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
Zapewne chodziło Ci o Lubuską Kolej Regionalną :) Taki jest plan, kiedyś tam... :p Na razie cieszę się, że w ogóle go mam, bo bardzo trudno jest ten model u nas zdobyć. A jak będziecie kiedyś z makietą na wystawie we Wro lub okolicach to z chęcią go zaprezentuję :)

Sam model to ROCO 63066, czyli Ma 460 w malowaniu jedynego zachowanego do dziś egzemplarza tej serii z muzeum kolejnictwa z duńskiego Odense. Do składu można dokupić jeszcze drugą jednostkę, Ma 466 (ROCO 63064).
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
W zeszłym tygodniu zniecierpliwiony czekaniem na "Trapeza" postanowiłem zmienić zdanie i zakupić żółte czoło. Tak oto stałem się posiadaczem EU07-429.
EU07-429.JPG

EU07-429_2.JPG
EU07-429_przód.JPG

EU07-429_od przodu.JPG
EU07-429_wózek.JPG

Mechanik nie może patrzeć w czarne lustra, więc zostały odpowiednio podmalowane ;)
EU07-429_lustro.JPG

Niestety nie bardzo mogę potwierdzić, że lokomotywa jeździ cichutko - przy ruszaniu czasami popiskuje, a przy jeździe w jednym z kierunków zdarza się, że coś chrobocze w napędzie (może jest to spowodowane niepoprawnym zazębieniem przekładni zębatej? Wszak zestawy kołowe mają dosyć dużą swobodę przesuwu w kierunku poprzecznym). Niemniej mnogość pieczołowicie odwzorowanych elementów daje niezmierną radość :D

Dzisiaj odebrałem też ze sklepu ostatnie "nowości" Roco - czyli węglarkę Es i Gbsa z przesuwanymi drzwiami:
Es.JPG
Es_bok.JPG
Es_góra.JPG
I Gbs:
Gbs.JPG
Gbs_bok.JPG
Gbs_drzwi.JPG
Pozdrawiam :)
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Co sądzisz o jakości tego Gbs?
Napisy całkiem wyraźne, do tego fajnie, że na zderzakach pojawiły się symbole. Drzwi przesuwane zdecydowanie na plus, jednak jak już widziałem w innych wpisach - cały czas podłoga jest wykonana za wysoko i przy drzwiach powstał stopień, co z resztą jest widoczne na ostatnim zdjęciu mojego poprzedniego postu. Trochę mnie martwią dość luźne imitacje prętów pod wagonem (tworzących trapez, między zestawami kołowymi).
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 14
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki