• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
Dla porównania np. model Pm2 (dość drogi) firmy Micro Feinmechanik nie posiada wogóle oświetlenia.
To fakt, że Pm2 nie ma świateł, ale ciekaw jestem porównania cen z tym TKt48 - czy rzeczywiście Pm2 jest dość drogi w takim porównaniu? Dla informacji, oficjalna cena Pm2 wynosiła ok 2000 euro, ale w praktyce była dostępna u producenta za ok. 1500.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
Wystarczyłoby z 9 ;) :p
Jedna pseudo-salonka już jest (Tillig)....jest też wiele polskich wagonów, które czekają na swoją kolej (nomen omen). Wierzę, że się doczekają :)
 

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
898 6 2
To i ja się pochwalę, bo przed chwilą odebrałem bardzo cenną przesyłkę prosto z Niemiec :D A w niej oryginalny tender do mojego BR52 firmy Kleinbahn :)

d52.jpg


d52_2.jpg


Jeżeli ktoś nie potrzebuje zegarmistrzowskiej precyzji, jaką mamy w modelu BR52 ROCO, a chciałby się za naprawdę niewielkie pieniądze cieszyć widokiem kreigsloka na swojej makiecie to z czystym sumieniem mogę polecić ten model :) Oczywiście będę nad nim jeszcze pracował, zyska on m.in. dodatkowe zasilanie z tendra, może także inny silnik, no i będzie upodabniany do Ty2-305, par. Kłodzko :)

Oprócz tego, w tym tygodniu dotarła do mnie taka sympatyczna węglarka (ROCO 56272):

cd.jpg


A w drodze do mnie z Czech jest kolejnych 6 takich :p Niestety prawie cały nakład poszedł do Czechów, w związku z tym tylko tą jedną udało mi się kupić u nas.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
Jedna pseudo-salonka już jest (Tillig)
Tylko, że to nie jest salonka, a wagon socjalny. I najważniejsze: z okresu o 20 lat późniejszego, niż ten "zjazdowy" pociąg. A pociągi z delegatami na zjazdy PZPR były zestawiane ze zwykłych wagonów osobowych, oczywiście tych najlepszych i w najlepszym stanie.
 

Gonziak

Znany użytkownik
Reakcje
76 0 0
@jestrabh, w listopadzie 2015 roku wpadliśmy z Jurkiem i jeszcze jedną osobą z forum na pomysł żeby zrobić taki model bo wypadało by go mieć w kolekcji :) Baza pod konwersję była dobra więc dlaczego by nie spróbować.
Od początku chcieliśmy żeby model ten wykonał dla nas @telewizor11. Mariusz podjął wyzwanie i tak oto powstały :)
Sama korespondencja (dotycząca schematu malowania, doboru kolorów, kalkomanii itd) na PW między nami a Mariuszem liczy około 30 stron :) Telefonów nie liczę ale było ich bardzo dużo :)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 15
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki