• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
Cześć,

Można, ale odkąd wiziałem "przemalowanki" na Wilczej to nie jestem zwolennikiem.
...............
Przemalowanka ?????????????????????????????
To jest MISTRZ FENIX a nie przemalowanka.

.........................
Poczekam nawet 5 lat, aż SM albo ktoś inny zrobi taki model fabrycznie.
....................
Uwierz, to nie będzie to samo
[DOUBLEPOST=1453834438][/DOUBLEPOST]Przemalowanka .........

IMG_4499k.jpg


IMG_4507k.jpg
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
No wiesz... Nie każdy oglądając zdjęcie modelu rozpozna, który model to robota Mistrza Fenix-a, a kolega wstawiający to zdjęcie też nic nie napisał kto wykonał ten model. ;)
Wystarczy spojrzeć i każdy kolekcjoner z prawdziwego zdarzenia dostrzeże

1) brak przegrzewacza wody na dymnicy (wyobraźcie sobie jak wyglądało usuwanie tego z metalowego odlewanego kotła Trixa);
2) trzecie światło PKP na drzwiach dymnicy
3) filigranowy fototrawiony mechanizm podnoszenia klap do zbiornika wody na tendrze
4) typowy PKPowki lufcik na dachu budki
5) typowo polskie elementy armatury - wężownica na prawym pomoście, zawory bezpieczeństwa i końcówkę dyszy odlotowej prądnicy
6) ręcznie robioną deseczkę na podwyższeniu skrzyni węglowej na tendrze
7) kunsztownie zmatowioną dymnicę kontrastującą z lśniącym kotłem;

Jeśli ktoś tego nie widzi, to znaczy, że jeszcze spoko wody w Warcie upłynie, a on utopi kasy w chybionych zakupach do kolekcji taboru;

Największa zabawa z modelami Fenixa jest taka (przynajmniej dla mnie), że bierz dokumentacje zdjęciową prawdziwego egzemplarza modelu i szukasz szczegółów, gdzie Master Fenix zrobił jakiś detal inaczej niż oryginale. I nie chodzi o to, by Mistrzowi to wytknąć - ale by ten detal znaleźć.

L
 

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Ja rozumiem, że niekoniecznie każdy musi mieć w swojej kolekcji TAK wykonane modele, z różnych względów, choćby finansowych...
U mnie na przykład, modele ganiają po torach, czasami nawet zdarzy im się jakaś drobna stłuczka z winy... pomińmy milczeniem :oops: i nie bardzo sobie wyobrażam u mnie swobodną zabawę TAK zrobionymi modelami choćby ze względu chociażby na Catzillę (kto ma sierściucha ten wie... ;) ) ale...
Również nie wyobrażam sobie niedoceniania TAK wykonanych modeli i osobiście nie bardzo mogę sobie wyobrazić, że można nie chcieć TAKICH modeli mieć.
U mnie też kiedyś przyjdzie ten moment, że zacznę się za TAKIMI modelami rozglądać i je kolekcjonować, głównie do podziwiania w tubach z akrylu. Na razie sobie pooglądam przy :kawa:, podziwiam, pomarzę, czasami nawet się obślinię :love:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Wystarczy spojrzeć i każdy kolekcjoner z prawdziwego zdarzenia dostrzeże

1) brak przegrzewacza wody na dymnicy (wyobraźcie sobie jak wyglądało usuwanie tego z metalowego odlewanego kotła Trixa);
2) trzecie światło PKP na drzwiach dymnicy
3) filigranowy fototrawiony mechanizm podnoszenia klap do zbiornika wody na tendrze
4) typowy PKPowki lufcik na dachu budki
5) typowo polskie elementy armatury - wężownica na prawym pomoście, zawory bezpieczeństwa i końcówkę dyszy odlotowej prądnicy
6) ręcznie robioną deseczkę na podwyższeniu skrzyni węglowej na tendrze
7) kunsztownie zmatowioną dymnicę kontrastującą z lśniącym kotłem;

Jeśli ktoś tego nie widzi, to znaczy, że jeszcze spoko wody w Warcie upłynie, a on utopi kasy w chybionych zakupach do kolekcji taboru;

Największa zabawa z modelami Fenixa jest taka (przynajmniej dla mnie), że bierz dokumentacje zdjęciową prawdziwego egzemplarza modelu i szukasz szczegółów, gdzie Master Fenix zrobił jakiś detal inaczej niż oryginale. I nie chodzi o to, by Mistrzowi to wytknąć - ale by ten detal znaleźć.

L
Nie każdy z nas jest kolekcjonerem, jak to napisałeś "z prawdziwego zdarzenia". Niektórzy kolekcjonują akurat to co jest dostępne do kupienia w sklepach. Nie każdy ma możliwość zakupienia tak świetnie zrobionego modelu. Także dziwienie się i pisanie mnóstwa wykrzykników, bo ktoś nie rozpoznał "pracy Mistrza Feniksa" jest trochę nie na miejscu. No ale to tylko moje zdanie, takiego kolekcjonera "z fikcyjnego zdarzenia" :podstepny: :).
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
Nie każdy z nas jest kolekcjonerem, jak to napisałeś "z prawdziwego zdarzenia". Niektórzy kolekcjonują akurat to co jest dostępne do kupienia w sklepach. Nie każdy ma możliwość zakupienia tak świetnie zrobionego modelu. Także dziwienie się i pisanie mnóstwa wykrzykników, bo ktoś nie rozpoznał "pracy Mistrza Feniksa" jest trochę nie na miejscu. No ale to tylko moje zdanie, takiego kolekcjonera "z fikcyjnego zdarzenia" :podstepny: :).
Maciek

Nie bierz mojej wypowiedzi do siebie, bo nie było moim zamiarem Cię obrazić. Nie twierdzę, że każdy na tym forum ma rozpoznać mistrza dzieła Fenixa na pierwszy rzut oka i jeszcze podać rok w którym go wykonał. Tu nie o to chodzi. Chodzi o to, by dostrzec detale świadczące o tym, że jest to model wysokiej jakości, wykonany z dużym pietyzmem i istotnie różniący się od produktu seryjnego. Nazywanie modelu PKP pogardliwie "przemalowywanką" świadczy o tym, że autor wypowiedzi jest niewyrobionym zbieraczem, a nie kolekcjonerem. Ja też zacząłem od zbieractwa, kupowałem jak leci wszystko co miało znaczek PKP, utopiłem przy tym sporo kasy, bo kupowałem modele przypadkowe, nie raz nie dwa zdarzyło mi się przepłacić i wiele lat zajęło mi dojście do obecnego poziomu wiedzy, by spojrzeć na model, ocenić jak został wykonany, jakimi technikami, jakimi nakładem pracy, kto może być autorem. I tu nie chodzi o to, by kogoś wyśmiać, tylko po męsku powiedzieć mu - "Stary nie znasz się, strzeliłeś babola, zwróć uwagę na to, na to, na to i na to". Jeśli dzięki ktoś dzięki takim uwagom zacznie zwracać uwagę na pewne detale i niuanse oraz je doceniać to ja się bardzo z tego będę cieszył, bo im więcej świadomych kolekcjonerów, tym lepiej dla rynku - po prostu wyżej stawiają poprzeczkę, mają wyższe oczekiwania i zmuszają producentów do większego wysiłku, bo świadomy klient nie zadowoli się byle czym.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Maciek

Nie bierz mojej wypowiedzi do siebie, bo nie było moim zamiarem Cię obrazić. Nie twierdzę, że każdy na tym forum ma rozpoznać mistrza dzieła Fenixa na pierwszy rzut oka i jeszcze podać rok w którym go wykonał. Tu nie o to chodzi. Chodzi o to, by dostrzec detale świadczące o tym, że jest to model wysokiej jakości, wykonany z dużym pietyzmem i istotnie różniący się od produktu seryjnego. Nazywanie modelu PKP pogardliwie "przemalowywanką" świadczy o tym, że autor wypowiedzi jest niewyrobionym zbieraczem, a nie kolekcjonerem. Ja też zacząłem od zbieractwa, kupowałem jak leci wszystko co miało znaczek PKP, utopiłem przy tym sporo kasy, bo kupowałem modele przypadkowe, nie raz nie dwa zdarzyło mi się przepłacić i wiele lat zajęło mi dojście do obecnego poziomu wiedzy, by spojrzeć na model, ocenić jak został wykonany, jakimi technikami, jakimi nakładem pracy, kto może być autorem. I tu nie chodzi o to, by kogoś wyśmiać, tylko po męsku powiedzieć mu - "Stary nie znasz się, strzeliłeś babola, zwróć uwagę na to, na to, na to i na to". Jeśli dzięki ktoś dzięki takim uwagom zacznie zwracać uwagę na pewne detale i niuanse oraz je doceniać to ja się bardzo z tego będę cieszył, bo im więcej świadomych kolekcjonerów, tym lepiej dla rynku - po prostu wyżej stawiają poprzeczkę, mają wyższe oczekiwania i zmuszają producentów do większego wysiłku, bo świadomy klient nie zadowoli się byle czym.
No i ja mam wielki szacunek do Ciebie i Twojej wiedzy. Nie obrażam się i nie biorę tego do siebie, tylko walczę, tak... walczę, o w miarę rozsądne traktowanie wszystkich użytkowników forum, zarówno tych tzw. "starych wyjadaczy" jak i nowych, którzy dopiero co zaczynają i często pisząc w dobrej wierze, robią właśnie faux pa. Ich trzeba nakierować i pokazać, tak jak napisałeś "Stary nie znasz się, strzeliłeś babola, zwróć uwagę na to, na to, na to i na to". I jeśli Kolega @darekgol tak by napisał, to nie miałbym do niego pretensji. No a odpowiedź z tyloma wykrzyknikami (czyli właściwie krzyczenie) jest trochę nie na miejscu i stąd mój wpis. Mam nadzieję, że wyjaśniłem.
Proponuję tych parę naszych postów usunąć z tego wątku i przenieść np na bocznicę. :)
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
1) brak przegrzewacza wody na dymnicy (wyobraźcie sobie jak wyglądało usuwanie tego z metalowego odlewanego kotła Trixa);
Oczywiście chodziło mi o podgrzewacz wody, a nie przegrzewacz. Dzięki @SebastianT za zwrócenie uwagi na priv.

@mafo
Cieszę się że się rozumiemy.

@Admin na bocznice z tymi naszymi dywagacjami.
 
Ostatnio edytowane:

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
A kolega SzymonZ jak ma taki przepiękny model, lepszy niż "przemalowanka" Fenixa to by się choć wysilił i zdjęcia zrobił ładne.
A nie taki szwarc mydło i powidło jak mawia moja babcia :)
Ale rozumiem rozumiem trzeba było się pochwalić że ma się czarne Z21 ;)

A tak na serio to ręczna robota i tak zawsze będzie bezcenna. Wie to tylko ten kto kiedyś próbował swych sił w jakiejkolwiek przeróbce...
 

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
A kolega SzymonZ jak ma taki przepiękny model, lepszy niż "przemalowanka" Fenixa to by się choć wysilił i zdjęcia zrobił ładne.
A nie taki szwarc mydło i powidło jak mawia moja babcia :)
Ale rozumiem rozumiem trzeba było się pochwalić że ma się czarne Z21 ;)

A tak na serio to ręczna robota i tak zawsze będzie bezcenna. Wie to tylko ten kto kiedyś próbował swych sił w jakiejkolwiek przeróbce...
Nie mam aparatu i nie znam sie na fotografii. Z21 to oikus, mam tez centralke standardowa do Multimousa a za chwile bedzie ECOS.

...a jak bym sie chcial chwalic to bym zrobil zdjecia HAGow, ale ma je w Polsce - leza jako inwestycja. Albo amochodu czy domu. Ale ja się wujątkowo niczym nie chwalę, czasem nawet znajomi mają pretensję, że jestem za cichy.

Aha, co do Z21 łączenia z ECOS - może się komuś przyda bo już poczytałem.

1. Jest multum możliwości.
2. Ja wybrałem, że zrobię tak:
a) Sterować pociągami i układem torowiska będę z ECOS.
b) Z21 posłuży głównie do oglądania i nagrywania z kamer na przodach pociągu.

To tak high-level, bo możlwości przy połączeniu tych dwóch central jest multum.
 
Ostatnio edytowane:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 14
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki