• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
Jakoś udało mi się zanabyć EU07-408 :)
Model jeszcze nieuzbrojony, prosto z pudełka.
Taka jedna uwaga do sposobu, w jaki został pomalowany - dolny rant budy jest pomalowany na jasny kolor, a nie ciemny, co owocuje tym, że ten kontrast między jasnym i ciemnym na styku boku budy i dolnym jej rantem jest niestety widoczny, nawet patrząc na model nie od dołu, tylko na wprost z boku. Na moich fotkach tego zbytnio nie widać, bo są ciemne, ale widać to na fotkach innych szczęśliwych posiadaczy tego modelu (na co w sumie wcześniej sam nie zwróciłem uwagi napawając wzrok całą resztą).
Ufam, że w nadciągającym klasycznym trapezie dolny rant budy będzie w kolorze boku budy, który się z nim styka ...

Zobacz załącznik 329609
Zobacz załącznik 329610
Zobacz załącznik 329611
Zobacz załącznik 329612

Świetne fotki siódemeczek, jak zwykle zresztą (y)
Co do niedomalowania spodu pudła, da się pociągnąć na czarno i będzie jak w oryginale...
Akurat nie wiem jak było w 408 z tamtego okresu, natomiast w innych siódemkach widok czarnej konserwacji dolnej krawędzi pudła był i jest jak najbardziej normalny.(y)
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Świetne fotki siódemeczek, jak zwykle zresztą (y)
Co do niedomalowania spodu pudła, da się pociągnąć na czarno i będzie jak w oryginale...
Akurat nie wiem jak było w 408 z tamtego okresu, natomiast w innych siódemkach widok czarnej konserwacji dolnej krawędzi pudła był i jest jak najbardziej normalny.(y)
A można też zdobyć numery RAL kolorów 408ki i sobie pociągnąć odpowiednimi kolorami krawędzie i przy okazji domalować lusterka...
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
A można też zdobyć numery RAL kolorów 408ki i sobie pociągnąć odpowiednimi kolorami krawędzie i przy okazji domalować lusterka...
Pewnie że można. Można ją też przemalować w barwy Dolnośląskich Linii Autobusowych i wymienić jej oczka, o domalowaniu lusterek nie wspominając.
Widzę, że w pewnych kręgach nawet grzeczna, wydawało mi się - konstruktywna - krytyka jednej z cech jednego z modeli SM jest nie do przyjęcia :)
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Pewnie że można. Można ją też przemalować w barwy Dolnośląskich Linii Autobusowych i wymienić jej oczka, o domalowaniu lusterek nie wspominając.
Widzę, że w pewnych kręgach nawet grzeczna, wydawało mi się - konstruktywna - krytyka jednej z cech jednego z modeli SM jest nie do przyjęcia :)
Nie bardzo ten gryps rozumiem, w każdym razie chętnie bym poznał te numery kolorów, bo mnie osobiście te krawędzie dosyć denerwują...
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
Nie bardzo ten gryps rozumiem, w każdym razie chętnie bym poznał te numery kolorów, bo mnie osobiście te krawędzie dosyć denerwują...
Ten gryps to dlatego, iż zrozumiałem - być może błędnie - że Ciebie wcale nie denerwują, a jeśli już, to to przecież normalne, że można przecież sobie poprawić ... :)
A wg mnie to nie do końca normalne przyjmować za normę, że trzeba coś poprawiać... :)
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Ten gryps to dlatego, iż zrozumiałem - być może błędnie - że Ciebie wcale nie denerwują, a jeśli już, to to przecież normalne, że można przecież sobie poprawić ... :)
A wg mnie to nie do końca normalne przyjmować za normę, że trzeba coś poprawiać... :)
Błędnym jest przyjmowanie że model ma być idealny, to tylko model i posiada swoje uproszczenia, grunt żeby był wykonany starannie, natmiast takie bzdety poprawiać mogę, z grubszymi "poprawkami" to już inna sprawa...
[DOUBLEPOST=1443806337][/DOUBLEPOST]
Po tych zdjęciach żałuję że nie nabyłem 408 :D
Masz czego żałować, ale w razie czego może Ci się jeszcze udać ta sztuka jak Cię przypili chęć nabycia ;)
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
Nie ciągnijmy już tego tematu. Zwróciłem uwagę na jeden szczegół malowania EU07-408 - dla jednego to bzdet, dla drugiego uproszczenie, dla trzeciego błąd, czwarty nie zauważa ...
I tyle w temacie.
 

MarekSt

Nowy użytkownik
Reakcje
11 0 0
Witam wszystkich ,Po bardzo długim oczekiwaniu udało się EU07-457 dotarła i do mnie ,nie mogłem się oprzeć przed wklejeniem chociaż jednej fotki a przy okazji pokazuję małą wariację na temat syren maszyny .Nie bijcie jeśli coś nie tak z fotką ,co forum to inne zasady publikacji i linkowania
DSC07408.JPG
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
Heloł :) Miałem trochę przerwy w zakupach ale do diaska, do czasu! Przecież Białostocczanka musiała zawitać do mojej szopki. Kocham ją i bardzo mi się podoba. Tym bardziej, że wzruszyła mnie podczas wydawania świadectwa dopuszczenia do ruchu pod drutem 0.3mm. Zauważyłem, że w odróżnieniu od pierwszej "żółtej mordki" zastosowano zupełnie nowy typ ślizgacza, który samoczynnie ustawia się poziomo po podniesieniu odbieraka i nie ma już tego gibania się ślizgacza na boki, a właściwie do przodu i do tyłu przy zmianie kierunku jazdy. Wydaje mi się, że w ten sposób uzyskano idealną równowagę między realizmem, a funkcjonalnością! Gratuluję! Zauważyłem na innych zdjęciach, że w ET41 i EU07 171 też już są te fajne ślizgacze. Z przyjemnością odebrałem świadectwo dopuszczenia do ruchu i ruszyłem w dziewiczą podróż...
Świadectwo.jpg
 

schumix1982

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Dzisiaj dojechały do mnie kolejne EU/EP07 (PIKO/SK-Model) i rodzinka powiększyła się już do 5 modeli. Do dotychczasowych EU07-193 PKP Cargo, EP07-187 i EU07-348 dołączyły EP07-198 Intercity oraz EU07-345 ...
 

Załączniki

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 15
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki