• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Patrząc na ten model bardzo ortodoksyjnie to wystarczy popatrzeć na fotki oryginału zamieszczone w internecie i od razu widać jak jest prawidłowiej i jakie powinny być np. kolory trąbek, czy też kolor napisu PKP i EU07-408 na boku. Ale patrząc na ten model, tak trochę luźniej i uwzględniając konieczne uproszczenia związane ze skalą modelu to wykonanie jest naprawdę bardzo dobre, i nie ma co narzekać. :)
Nie bardzo rozumiem o czym kolega rozmawia...
Loki poza katalogiem wyłącznie przez modelcenter.pl

Tutaj fotka, która mnie inspirowała. Potrzebowałem maszynę do moich stodół od Herisa.

 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
Dziś przyszła moja 541... znaczy przyszła wczoraj.... Tylko, że żona przesyłkę odebrała.... Co to było... "PO co Ci druga taka sama??" wg. mojej żony 408, która przyszła kilka dni wcześniej, a 541 to taka sama lokomotywa. Musiałem trochę naściemniać, zę przez pomyłkę mi dwie przesyłki wsłali:):):) i dziś drugą odeślę.. :) jednak dziś żona pojechała na zakupy, więc trochę chwili na popatrzenie na EU:):):) Mam już 539, 433, 408 - do trzech pierwszych nie mam żadnych zastrzeżeń - wręcz idealne... :):) ale 541 pokazuje, że chińczyki idą na łatwiznę:(:(:( o ile kiedykolwiek nie szli. A chłopakom z SM potrzebna będzie jakaś doza kontroli jakości.
Tak jak już pisali koledzy - pantografy pokrzywione - chińczyk na siłę wciskał do pudełka - może rozwiązaniem byłaby taka nakładka przed włożeniem do pudełka - jak Roco daje na swoje modele, albo Robo zamyka wagony.
na dnie pudełka kilka części - SHP, zderzak (tudzież bufor) - na szczęście nie ułamane - poprostu wypadły ze swoich miejsc.
łuszczący się lakier na poręczach na czołach i na drabinkach przy maskownicy..... ale to akurat wygląda naturalnie:) trochę patyny i efekt wręcz pożądany:):)

Ale i tak stoi i baaardzo cieszy oczy:):):) może żona nie zauważy, że na półce stoją "dwie takie same";););)
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Dziś przyszła moja 541... znaczy przyszła wczoraj.... Tylko, że żona przesyłkę odebrała.... Co to było... "PO co Ci druga taka sama??" wg. mojej żony 408, która przyszła kilka dni wcześniej, a 541 to taka sama lokomotywa. Musiałem trochę naściemniać, zę przez pomyłkę mi dwie przesyłki wsłali:):):) i dziś drugą odeślę.. :) jednak dziś żona pojechała na zakupy, więc trochę chwili na popatrzenie na EU:):):) Mam już 539, 433, 408 - do trzech pierwszych nie mam żadnych zastrzeżeń - wręcz idealne... :):) ale 541 pokazuje, że chińczyki idą na łatwiznę:(:(:( o ile kiedykolwiek nie szli. A chłopakom z SM potrzebna będzie jakaś doza kontroli jakości.
Tak jak już pisali koledzy - pantografy pokrzywione - chińczyk na siłę wciskał do pudełka - może rozwiązaniem byłaby taka nakładka przed włożeniem do pudełka - jak Roco daje na swoje modele, albo Robo zamyka wagony.
na dnie pudełka kilka części - SHP, zderzak (tudzież bufor) - na szczęście nie ułamane - poprostu wypadły ze swoich miejsc.
łuszczący się lakier na poręczach na czołach i na drabinkach przy maskownicy..... ale to akurat wygląda naturalnie:) trochę patyny i efekt wręcz pożądany:):)

Ale i tak stoi i baaardzo cieszy oczy:):):) może żona nie zauważy, że na półce stoją "dwie takie same";););)
Spokojnie, przetrzymasz kilka miesięcy w szafie i jak będzie pytać "skąd to się tu wzięło" to powiesz spokojnym i opanowanym tonem że przecież masz ją już od dawna tylko ona nie zauważyła ;) w sumie się z prawdą wiele nie miniesz :p
[DOUBLEPOST=1443051225,1443050575][/DOUBLEPOST]
Heh, faktycznie sam nie zwróciłem na to uwagi. Widać wyraźnie ślad fascynacji "gagarem". W Piko nie jest to przeskalowane. Nie wiem czemu w SM tego nie skorygowali bo przecież musieli to zauważyć.
Problem polega na tym że może być to złudzenie optyczne, reflektor Piko ma trochę grubszą ramkę, stąd może być się wydawać że sam reflektor jest nieznacznie dłuższy w SM (bo większa część jest żółta) ale bez mikrometra się powiedzieć jednoznacznie czy i o ile coś jest przeskalowane nie da
 

Gonziak

Znany użytkownik
Reakcje
76 0 0
Tak, jajecznica jest z Opola :)
Przepraszam z jakość zdjęć, robione są telefonem.
Jedno jest pewne, choinka w tym roku nie jest mi potrzebna ;)

Mikel, 300 cm.
Spacerowicz, porobię zdjęcia aparatem jak przerobię układ :)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 15
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki